14 bn km conta yanık sonucu mukemmellık :)

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar conta yanıkmı saglammı diye sora sora bi hal olmustum evet bu meshur sorumun cevabımı dün aksam niyahet aldım cevap yanıkmış :) hikayem şöyle sabah 7 de kalktım araca atlayıp izmirin bergama ilcesinden karabaglara yola cıktım tam 150 km lık bi uzaklık gaz vs alıp deboyu doldurduktan sonra dogru karabaglar belediyesinin arkasındakı ege güven opel servisine götürdüm sagolsun savaş abimin tavsiyesiyle dogru şakir ustaya gittim şakir usta hosgeldin vs beni karşıladı kabut bi acıldı beni yakıcak :) ateş olmuş ates hemen şakir ustama dedimki abi bak burdakı boruyo yani termostattan radyatöre giren boruyu sıktım beton gibi şakir ustata baktı bidakka dedi hemen üst bujileri soktuler oda ne 1 nolu buji su almış yani 1 silindir kapak contası kaçırıyor ne yapcas dedi sök abi dedim cart cart cart 2 dakkkada dahıldı arabam.şalkir abi bugun almazsın biliyon dimi dedi biliyorum abi dedim :) arabayı bi güzel parcaladılar motorun yarısı acıldı pistonlar temiz güzel duruyordu ben radyatörü unutmustum onu almaya giderken elemanlar aracı yıkıoydu pıstonların orası temizlenmis güzelce otuturulmus şakir abinin oglu efe rulmanları sökmek icin aksları soktu araba darmadagın hatta abi artık hurdaya ayıralım bile dedim şakacıktan :) öyleydi böyleydi derken komple dopladılar aracı bütün su boruları ahtapot hortumda dahil söküldü ama herşey .birdaha sıfırdan elektrik kabloları sarılı radyatör termostat degişti .bergamadaki tamirciler arabamı param parca yapmış gerçekten üstün körü yürüyormuş araç herşey bitince arabam melek gibi oldu be sanki sifir motor yapılmış gibiydi saten araçın 2 sahibiydim 150 bndedi aracım 2010 da tüp baglatmıstım ama bergamada usta kurbanı oldum:mad:gerçekten harika bi işçilik yapıldı
degişenlerde şu şekilde
triger seti orjinal
devirdaim orjinal
termostat orjinal
kalorifer muslugu orjinal
butun su boruları
ahtapot hortum
üst takım komple conta
kalorifer giriş hortumu
radyator ust ayagı ( bergamadan calmışlar)
radyatör üst lastigi
iç aks körügü
fren konnektör valfi
rolante ayarlıyıcı contası
eksozt sirkilasyon hortumu
radyatör üst hortumu
bogaz contası
vakum hortumu
şanzuman yagı 2 kilo
triger kapak civata takozu
davlumbaz klipsi
yag filitresi
benzin filitresi
hava filitresi
motor yagı orjinal gm 5 litre
tapa contası
ön tampon klipsi
sıvı conta
radyatör rezitansı
fan müsürü
ön aks rulmanı orjinal sfk 2 adet
üst kapak reflektiyesi

ewt bütün parçalar bunlar sonunda bitti :) aracımın conta yakmasının esas sepebiyse yan sanayi radyatör kullanmam 2 sebepse burdaki kişilksiz insanlar yüzünden orjinal fan musurunun yerine 1.6 vectra müsürü takılması 1 kademe fanı acmadıgı için aracım hareretim 100 lere geliyormuş yani eskisi gibi oldu aracım 4 tamırcıye gittim kardesim şu suya bakın hafif kara sanki diye yok abi o antifiris ya kardeşim şu hararet niye böyle yok beya abi hepsi böle opellerin şimdi niye öyle degil he şimdi niyeeeeeeeeee :mad:
bildigimiz şeyi tekrar ögretiyorlar neymişmis opel sıcak severmiş şimdi salak bu araba sıcak sevmiyo herhalde neyse arabam şu anda harika oldu birde 2 ay önce koydurdugum şanziman yagımda boşalmış malesef sebebiyse vidalardaki gevşeklik sıkılınca düzeldi dişli sesi megersem şanzımandaymıs hiç yag kalmamış biz ön aks rulmanlarınıda boşuna degiştirdik ama süper oldu araba muthiş akıyo kısaca arabaya motor yapıldı gibi bişi oldu şimdi eskisi gibi sert kullanmıyorum artık :) parcalar ortalama :1400 lira gibi tuttu şakir ustam tam tamına benden bu kadar işcilige karşı sadece 350 lira para aldı ve helal olsun işciligine allah razı olsun diyorum bunca servise gittim öle rezil karaktersiz para delisi adamlarla muhattap oldugum için arabama ve kendime onlarıda gectim zaman ve parama acıdım adeta ama sonçta arabam gül gibi oldu ne diyim burdanda teşekkür ediyorum ustama ve yardımcı olan herkese

parçalanırken 1*2 karede fotograf çektim sizler için :)
Uploaded with ImageShack.us

img20130412151023.jpg

img20130412151932.jpg

img20130412151023.jpg

img20130412144548.jpg

motorun içinden çıkan pislige bskın sarı sarı

img20130412144622.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçmiş olsun :) ama şu var ki opel de conta yandı diye çort diye yolda kalmıyor benim aracım da kalmadı. Ama bir nokta da su koyuyor :) koydu...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun bende epey gezdim conta bozuk şekilde sorun su eksiltmesi oldu.Conta yanmamıştır belki çürümüştür. Birde 2 kilo şanzıman yağı iyi olmuş :D güle güle binin Allah kaza bela vermesin.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun Allah hepimizi iyi ustalarla karşılaştırsın

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, inş. bundan sonra kazasız belasız sürmek nasip olur aracınızı.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, "derdime derman buldum" diyen birini görmek ne güzel, bunu dedirtmek ne güzel.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Emrah gozun aydin, aracinin duzelmesine sevindim, eger iZMIR'de olsaydim yanina ugrardim (su an memleketteyim) artik Vectradan daha da memnun kalirsin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
:maden::maden::maden::maden::maden::maden: adam alt yazı geçti resmen :rakir::rakir: