Çok yakıyor mu?

eature

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Aracım 1.2 130bg otomatik enjoy
Henüz yeni aldım. Alır almazda bulunduğum şehire gelmek için şehirler arası kullandım. 100 km de tamamı şehirler arası 2000 devir 6. Viteste hız sabitleyici ile 8.1 litre yaktı bu normal mi bazı forumlarda şehirler arası 6.5 litre yaktığını söylüyorlar 0 araç olduğundan fark eder mi daha sonra tüketim de düşme olur mu

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Henüz yeni aldım. Alır almazda bulunduğum şehire gelmek için şehirler arası kullandım. 100 km de tamamı şehirler arası 2000 devir 6. Viteste hız sabitleyici ile 8.1 litre yaktı bu normal mi bazı forumlarda şehirler arası 6.5 litre yaktığını söylüyorlar 0 araç olduğundan fark eder mi daha sonra tüketim de düşme olur mu
Merhaba, aracınız hayırlı olsun.
Sıfır araçlarda tüketim km ilerledikçe düşüyor....

mehuca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Merhaba bende almış olduğunuz aracın aynisindan aldım. Sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Şu an aracınızın yakıtı ne durumda acaba. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın yakıtı neden artar bunu yazayım sanırım bütün cevaplarıda vermiş olurum...
hava şartları sogukta arac fazla yakar
manuel araclar icin debriyaj bittigi zaman cok yakar
otomatik araclar icin şanzıman yagı ve bakımı
kullanılan motor yag bakım malzemesi yani hava flitresi orjinal olmalı kesinlikle
lastikler... mevsimine göre lastik kulanın...

• Beğen
Tepkiler: mehuca

eature

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba bende almış olduğunuz aracın aynisindan aldım. Sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Şu an aracınızın yakıtı ne durumda acaba. İlginiz için şimdiden teşekkürler.
Şu an 3000 km de yakıt aynı şartlarda 5.2 lt reye

eature

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an araç 3000 km de yakıt şehirler arası 5.2 litre yaktı aynı yolu yine sabit 100km de şehir içi 6.5 7 arası oldu gayet iyi bence

mehuca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an araç 3000 km de yakıt şehirler arası 5.2 litre yaktı aynı yolu yine sabit 100km de şehir içi 6.5 7 arası oldu gayet iyi bence
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Aracı alalı 1.5 ay oldu 700 km si şehir içinde kullandım 700 km den sonra uzun yola çıktım yakıt tüketimim daha rodaj km sinde olmasına rağmen 100 kmde 5.5 lt. bu tüketim değeri de mükemmel diyebilirim.

WhatsApp-Image-2020-07-06-at-15.13.169e2d81bccf596a55.jpg

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
rodaj döneminde hep aynı viteste uzun süre gitmek yerine kısa aralıklarda her vites için düşük ve yüksek devir değişimli motorunuzu açın. motor sağır kalırsa yakıt hep yüksek olur.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Uzun rampa inişlerinde hız sabitleyici devre dışı bırakın çünkü sistem hızı korumak için bir miktar yakıt kullanır ama devre dışı bırakırsanız yakıt tüketimi sıfıra iner. Bir de rampa çıkarken eğer hız sabitleyici açık ise bazı durumlarda yine hızı korumak için devir düşünce alta vitese düşer daha sonra vitesi rampa süresince uzun süre arttırmaz bu da yüksek devirde çıkmak demektir. Böyle durumlarda vitesi manuele geçirin bir miktar gaz verin ve vitesi kademeli olarak kendiniz arttırın böylece otomatik vitesin yüksek devir çevirmesinin önüne geçip daha düşük devirde rampayı çok daha az yakıt tüketerek çıkmış olacaksınız. Üçüncü faktörde gaz pedalına kaba davranmamak. Bastınız gidiyor araç ama o zamanda karşılığında fazla yakıt tüketmeyi göze almanız gerekiyor. Yeri geldi mi gaza basmak daha iyi oluyor hem size lazım olan zamanda bu gücü veriyor hem de motoru her zaman yormamış oluyorsunuz. Bu kullanım tarzına adapte olursanız bence fabrika verilerine dahi ulaşırsınız. Bazı otomatik vites araçlarda manuel seçenek yok Crossland X lerde manuelin olması yerinde kullanıldığı zaman gerçekten çok büyük yarar sağlıyor ve bu bir avantaj bence. Sonuçta araç ne kadar teknoloji ile dolu olsa da insanın görülerine sahip değil bu yüzden gerekli yerlerde sürücünün müdahalesine izin vermesi doğru bir tercih.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: omeroz