astra f çok mu yakıyor ?

ilhanbasbug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün 170 km. şehirler arası yolculuk yaptım. LPG de 40 tl yaktı ve açıkcası bu bana çok geldi. yakıt sisteminde bir sorun olabilir mi ? yoksa bu normal mi ? Şimdiden herkese yorumları için çok teşekkür ediyorum.

onurartvin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm ilhan bey opel astra f çok yakıyo zaten ben 1 tl yakıyo benzinde diyince kimse inanmıyor işte sizdede aynı aracımızda aynı model, yani bende lpg taksam baya yüksek yakıt tüketimi olacak sanrıım 50 kuruş olacak, ben bu hafta içinde bi usta buldum tavsiye üzerine arabasını oraya götürüren opel sahibleri ile yüz yüze konuştum herkez çok memnun bende cuma günü götürdüm aracımı bindi gezdi ve geri vites ile yokuş çıktı sürekli, ve bana baktı pazartesi gel herşey istediğin gibi olacak dedi canını sıkma dedi valla şimdiden çok heycanlıyım inşallah çözüm bulur çünkü istop etme problemimde var, bu arada o usta almayada yetişmiş opel fabrikasında, eğer sorun çözülürse sizede msj atarım burayada yazarım sorunlarımı ve hep birlikte yararlanırız, bu arada odak servisi arka sokakta bizim götürüdüm kaç kere ama bilgisayarda bile sorun çıkmadı yok onu sökcez yok bunu sökcez dediler tabiki araya fena para sıkışcaktı :) haydi hayırlsıı :)

tayfunzafer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta lpg li artı 2000 doch bende hafta sonu bursaya gittim bide dağa çıktım 4 kişi 87.00 liraya fulledim depoyo 41 lt.bana tam 415 km.yaptı lpg brc marka çokta memnunum 140 tan aşya düşmedim.bence az yakıyo benzinde 450 lira yakıyo

ilhanbasbug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonucu merakla bekliyorum onur abi

onurartvin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar 1 tl yakan aracimi bugun davutpaşada full bilgisayarli biyere verdim, sorunu bana göstere göstere yapiyolar ve demin geldim çalişmalar devam ediyo yarin arabami alacağim, şimdi gelelim nasil oldu servise gittim araçtan indim yerime geçti usta ufak bi tümsekte zorlandiğini gördüğü anda hemen eksozcuya gittik araba rahat gaz çikaramiyodu ve motorun altindaki egsoza çikan boru delindi sanriim manifolt oluyo araba bi anda raha nefes aldi ve çekişi yükseldi ama çok ses yapiyodu snra o parça söküldü içi tamamen tikanmiş yanmiş bir durumdaydi ve yeni taktiği parçaya ömür boyu garanti verdi gaz taktirirsam eğer sorun çikma olasiliği yüzde sifirmiş o parça 300 tl, daha snra usta motoru kompile söküp temizlerken ben kalktim geldim :) bu arada aracin en fazla 40 kuruş yakar dedi eğer tüp takarsak 20 kuruş civari yakar dedi şaşirdim valla emin şekilde konuşuyo şuan çekişi canavar gibi bu arada oksijen sensörü o manifolt yüzünden erimiş simsiyah olmuş onuda 100 tlye aldim ustayada şuan tibaraen 300 tl vercem 700 tl şimdiden masraf triger kayişi flan değişirse arataccak tabiki masraf, bu arada bişey öğrendim bilgisayar sistemi vardi meğer aylik o program için 800 tl ödüyomuş oda iyi iş valla :)

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalitik konvertörün tıkanmış yerine düz boru takmış onada garanti vermiş :D

onurartvin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle :) içi telli olanını taktı sorun yaratırmıki yav :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir çok aracın bu şekilde döndüğünü biliyorum.