Çok fazla km yapmayacaksam,1.4T mi 1.3 95 hp dizel mi sizce ?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çok fazla km yapmayacaksam,1.4T mi 1.3 95 hp dizel mi sizce ?

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Hakan bey haklısınız.Aslında benım tam ıstedıgım,"bastıgım zaman gıtsın,sakın kullanımda da benı uzmesın "seklınde.. yıgıt afl ck guzel ama butce meselesı ;)

1.4T yi aldığın zaman ne kadar sakin kullanabileceksin bunu çok iyi düşün derim :)   Eğer yakıtı çok gelirse dizele geçerim gibi bir düşüncen varsa önce dizeli denemeni tavsiye ederim. Beğenmez isen turbo ya geçiş yap. Böylece dizeli satacağın için kaybın çok cüzi olur.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence gidip ikisinide test edin odak bayisinde ikisininde tes aracı var en güzel kararı kendiniz verirsiniz bence.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
bence gidip ikisinide test edin odak bayisinde ikisininde tes aracı var en güzel kararı kendiniz verirsiniz bence.

+1    Dizelin kendinize göre gidip gitmediğini anlamış olursunuz.

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
+1    Dizelin kendinize göre gidip gitmediğini anlamış olursunuz.
Test surusu yapıcaktım ıksınde de ama arabalar yokmus;bugun yarın kullanıcam ıkısını de..Yalnız sunu dıyım 1.4 140hp ıcın,ınsignıa yı surdum manuel 1.4 T,aracın agır olmasından mıdır anlamadım araba hıc gıtmıyor.Hanı gaz verınce,2000 devırden sonra turbo devreye gırıp koltuga yapışıcam sandım ama hıc oyle olmadı..Ama sanmıyorum kı astra öyle olsun.Bu forumda ıstanbuldan trabzonna gıden bır arkadaş vardı,resımlerı eklemıs bır depoyla 1074 km yapmıs ortalama 5.1 lt.Gercekten cok guzel deger.Eger bu sekılde örnekler olmasaydı,hıc dusunmezdım dızel alırdım.Bır de benzınlı motorun hafıf,daha sorunsuz,bakım masraflarının daha az oldugunu bılmemde fayda var.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turbo beslemeli de olsa sonuçta 140Hp lik bir güç sizi her şartta koltuğa gömmek için çok iddialı bir rakam değildir.

Halk arasında "turbo" kayıtsız şartsız üstün performans ve fazlasıyla tüketim demek ancak sonuçta hızlanmayı beygirler belirler, bu araçlar turbosuz araçlara göre yük altındayken bilhassa farklı bir performans sergilerler çünkü beygirden ziyade torkları daha yüksektir, bunun dışında düzde ya da yokuş aşağı inişte benzer güçteki turbosuz araçlardan daha farklı değillerdir.

1.4T Insignia nın performansı çok etkilemediyse Astra da çok farklı bir performans vermeyecektir aralarında 1 - 1.5 saniyelik farklar var çünkü.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle dizel derim. 1.3 dizelde Performansın olmadığı bana göre şehir efsanesi. Çekmiyo, gitmiyo kesinlikle yok. Ama yinede en güzeli kendinizin denemesi, ama dizelin sizi üzmeyeceğinin %99 garantisini veririm. 15.000 km. az bir kilometre değil, her benzinciye gittiğinizde pişman olmamak için hala fırsatınız var :) 2. el değerinide unutmayın. Karar sizin, ama ben 1 yılda 12.000 km. yapan birisi olarak kesinlikle pişman değilim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O da yetmedi 1.3 motor piyasada iyi tanınan bir motor, yazılımla 115-120Hp yapılır fazlasıyla performanslı da olur.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 1.4 t kullanıyorum. Almadan önce bayide 1.3 denedim hiç gitmiyor gibi geldi. sonra 1.4 t aldım. sakin kullanırım filan diye. gerçekten sehirler arası cok az yakan bir araç. ama şehir içinde beni biraz üzüyor. 13 lt/100 km . Performans sizin için ağır basıyorsa yakıt benim için ikinci planda diyorsanız tercihiniz 1.4 olmalı. Aksini düşünüyorsanız 1.3 alın. performansı ilk kullandıgımda düşük gelmişti ama sn cellocu nun aracını kullandıktan sonra bence gayet yeterli bir araç. yokuş yukarı performansını veya dolu iken olan performansını bilemiyorum ama

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Test surusu yapıcaktım ıksınde de ama arabalar yokmus;bugun yarın kullanıcam ıkısını de..Yalnız sunu dıyım 1.4 140hp ıcın,ınsignıa yı surdum manuel 1.4 T,aracın agır olmasından mıdır anlamadım araba hıc gıtmıyor.Hanı gaz verınce,2000 devırden sonra turbo devreye gırıp koltuga yapışıcam sandım ama hıc oyle olmadı..Ama sanmıyorum kı astra öyle olsun.Bu forumda ıstanbuldan trabzonna gıden bır arkadaş vardı,resımlerı eklemıs bır depoyla 1074 km yapmıs ortalama 5.1 lt.Gercekten cok guzel deger.Eger bu sekılde örnekler olmasaydı,hıc dusunmezdım dızel alırdım.Bır de benzınlı motorun hafıf,daha sorunsuz,bakım masraflarının daha az oldugunu bılmemde fayda var.
bende 1000 km yi 120 km/saat hızla (yolda 50 km yokuş ve 50 km iniş vardı ve buralarda 60-80 km lere kadar düştüm)  6.1 lt yakmıştım

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Bu forumda ıstanbuldan trabzonna gıden bır arkadaş vardı,resımlerı eklemıs bır depoyla 1074 km yapmıs ortalama 5.1 lt.Gercekten cok guzel deger.Eger bu sekılde örnekler olmasaydı,hıc dusunmezdım dızel alırdım.

Bence böyle örneklere çok takılmayın; çünkü bunlar uç örnekler. Benim gördüğüm kadarıyla normal kullanımda manuel 1.4T'nin 100 kilometrede şehir dışı ortalama yakıtı 6 litre, şehir içinde de 9 litre civarında. Sırf az yaktıracağım diye çok sakin kullanırsanız bu değerleri yarım litre kadar daha aşağı çekebilirsiniz; ama daha fazlasını ummak gerçekçi olmaz. Bence kararınızı vermeniz için yeterli veri var. Bu yakıt beni üzmez diyorsanız 1.4T düşünülebilir. Bu yakıt beni üzer ama ben hem çok az binerim hem de çok sakin kullanıp çok daha az yaktırırım diyorsanız bence dizel alın. Herşeyden önemlisi aracınızla rahat rahat, kafanızda kuruş hesabı yapmadan gezebilmek. Bunu yapamayacak olduktan sonra Astra gibi bir aracı almanın anlamı yok.