Çok fazla km yapmayacaksam,1.4T mi 1.3 95 hp dizel mi sizce ?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çok fazla km yapmayacaksam,1.4T mi 1.3 95 hp dizel mi sizce ?

Valla daha bugün thejazz'ın (Oğuz'un) arabasıyla biraz gezdik. 1.3 dizel arabayla gayet güzel atraksiyonlar yaptı trafikte, birkaç arabayı da eli kolu gönderdi. Dizel çekmiyor gibi birşey söz konusu değil. Burda sizin düşüneceğiniz 4000 devrin üzerine ne kadar çok ihtiyaç duyuyorumdur benim kanaatim. Ha bugün az kullanmayı düşünürken yarın arabayı daha da çok sevip planladığınızdan da fazla km yaparsanız dizel sizi üzmez. :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
1.4 140hp ıcın,ınsignıa yı surdum manuel 1.4 T,aracın agır olmasından mıdır anlamadım araba hıc gıtmıyor.Hanı gaz verınce,2000 devırden sonra turbo devreye gırıp koltuga yapışıcam sandım ama hıc oyle olmadı..Ama sanmıyorum kı astra öyle olsun.
1.4t astra da öyle aman aman koltuğa yapıştırmıyor, aralarında çok büyük bir fark olmayacaktır. siz 1.4t insignia gitmiyor diyorsanız 1.4t astra sizi ancak keser. 1.3 dizeli yeterli bulacağınızı sanmıyorum. en güzeli her iki aracı da kullanmak.

HaKaN link' Alıntı:
o zaman 1.4t sport + afl :)
+1

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar cok tesekkur ederım verdıgınız bılgıler ıcın..Her ıkı motorun da performansından suphem yok..Yıne de her ıkısını kullandıktan sonra kararımı verıcem.Bu devırde Lüks kavramı,bir yerden bir yere en ekonomık sekılde gıdebılmek olsa da, bana 1.4 T daha yakın geliyor :) bir bır sey sormak ıstıyorum;
hllb link' Alıntı:
1.4t astra da öyle aman aman koltuğa yapıştırmıyor, aralarında çok büyük bir fark olmayacaktır. siz 1.4t insignia gitmiyor diyorsanız 1.4t astra sizi ancak keser. 1.3 dizeli yeterli bulacağınızı sanmıyorum. en güzeli her iki aracı da kullanmak.
  +1
Sayın hllb ; 1.4 turbo ne zaman devreye gırıyor ? Dizellerde oldugu gıbı alt devırde şahlanıp ust devırde kesılıyor mu yoksa gucunu ust devırlerde mı verıyor ?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Test surusu yapıcaktım ıksınde de ama arabalar yokmus;bugun yarın kullanıcam ıkısını de..Yalnız sunu dıyım 1.4 140hp ıcın,ınsignıa yı surdum manuel 1.4 T,aracın agır olmasından mıdır anlamadım araba hıc gıtmıyor.Hanı gaz verınce,2000 devırden sonra turbo devreye gırıp koltuga yapışıcam sandım ama hıc oyle olmadı..Ama sanmıyorum kı astra öyle olsun

Yani 140 lık İnsignia sizi tatmin etmediyse dizelin tatmin edeceğini hiç sanmıyorum. Bence ilk önce ne yönü istediğinize tam olarak karar vermelisiniz. Performans mı tüketim mi? Siz 1.6T nin gidişini ve 1.3 ün yakışını istiyorsunuz gibi. :)  Gidiyor gitmiyor söylemlerimize bakmayın. Babama göre 1.3 süper gidiyor, bana 1.6t ancak yetiyor, amcama göre de 2.0T den aşağısı kağnı arabası. Yani herşey sizin beklentilerinizde saklı.

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Yani 140 lık İnsignia sizi tatmin etmediyse dizelin tatmin edeceğini hiç sanmıyorum. Bence ilk önce ne yönü istediğinize tam olarak karar vermelisiniz. Performans mı tüketim mi? Siz 1.6T nin gidişini ve 1.3 ün yakışını istiyorsunuz gibi. :)  Gidiyor gitmiyor söylemlerimize bakmayın. Babama göre 1.3 süper gidiyor, bana 1.6t ancak yetiyor, amcama göre de 2.0T den aşağısı kağnı arabası. Yani herşey sizin beklentilerinizde saklı.
Haklısınız Sn.Eketen. Ben her zaman performanslı kullanan bırı degılım.Istedıgım su;genelde zaten sakın kullanırım;hızı pek sevmem.Ama sollamalarda,biraz gaza gelince :) , "dur bakıyım neler yapabılıyor bu Astra "dedıgımde 140 hp ve turbonun benımle olmasını ıstıyorum.Otoyolda en fazla suratı ben yapıcam diye bir kaygım yok zaten sehır dısında da sakın kullanıcam.Dedıgınız gıbı her sey kısının beklentılerıyle alakalı.Sehır dısında ve cok fazla basmaz isem sehır ıcınde de benı uzmeyen bir 1.4 T ile her zaman ekonomık yonden benı uzyecegıne emın oldugum bir 1.3 dizel ikilemindeyim.şunu da belırteyım yılda yapacagım km taş çatlasa 12.000 km..Sizinle daha once de benzer bır konuda konuşmuştuk Sn.Eketen,bu konudakı hassasıyetınız ıcın de ayrıca tesekkur ederım,Ne de olsa Karadenız ;)

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1. Yakıt önemliyse kesinlikle 1.3
2. Azıcık basarım yüksek hızları severim sollarım(kaldı ki 1.3 de fena değil) az kullanırım derseniz 1.4

tam dolu araç(5) tam dolu bagaj Kütahya-Ankara-Kütahya arası 4.8 ortalama ile gittim geldim. Klima açık Ortalama Hız Net 100...1.3 ile..

1000 km sürüş keyfi var en azından... şu an tam bir sene 15000km  oldu araç... Bu arabaya binince insanın inesi gelmiyor.. Gerçi ben 22000 yaparım diyordum ama bir müddet araç kullanmadım... İnesi gelmeyince gezdikçe gezesi geliğyor dolayısıyla yakıt önemli hale geliyor.. Malum dizel bile 4 lira oldu... Benzin desen 4.6 lira civarında...

İlk aklınızza ben bunu istiyorum derken neyi düşünüyorsanız onu gidin alın pişman olmazsınız... Ama sonradan keşke az yaksaydı diyebilirsiniz :) ... bu da işin püf noktası zaten... Ama hangi aracı alırsanız alın dediğim gibi pişmaz olmazsınız... İkiside kendilerine göre üstün... Ha unutmadan 1.3 ile vergi avantajınızda var...

Ayrıca servis olarak 420 TL servise girdi 15000km de... Standart olarak prosedürlerin hepsi uygulandı... Bir miktar yüksek olsada fena değil..

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
1. Yakıt önemliyse kesinlikle 1.3
2. Azıcık basarım yüksek hızları severim sollarım(kaldı ki 1.3 de fena değil) az kullanırım derseniz 1.4

tam dolu araç(5) tam dolu bagaj Kütahya-Ankara-Kütahya arası 4.8 ortalama ile gittim geldim. Klima açık Ortalama Hız Net 100...1.3 ile..

1000 km sürüş keyfi var en azından... şu an tam bir sene 15000km  oldu araç... Bu arabaya binince insanın inesi gelmiyor.. Gerçi ben 22000 yaparım diyordum ama bir müddet araç kullanmadım... İnesi gelmeyince gezdikçe gezesi geliğyor dolayısıyla yakıt önemli hale geliyor.. Malum dizel bile 4 lira oldu... Benzin desen 4.6 lira civarında...

İlk aklınızza ben bunu istiyorum derken neyi düşünüyorsanız onu gidin alın pişman olmazsınız... Ama sonradan keşke az yaksaydı diyebilirsiniz :) ... bu da işin püf noktası zaten... Ama hangi aracı alırsanız alın dediğim gibi pişmaz olmazsınız... İkiside kendilerine göre üstün... Ha unutmadan 1.3 ile vergi avantajınızda var...

Ayrıca servis olarak 420 TL servise girdi 15000km de... Standart olarak prosedürlerin hepsi uygulandı... Bir miktar yüksek olsada fena değil..

Valla gittikçe kafam karışıyor.Hayırlısı artık :)

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

hala 1,6 tubo taraftarıyım al keyfını cıkar sonradan yok gıtmıyor derdın olmasın  greatt

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tonyhawk link' Alıntı:
hala 1,6 tubo taraftarıyım al keyfını cıkar sonradan yok gıtmıyor derdın olmasın  greatt

Aynı fikirdeyim.  okkk

1.4T kullanan biri olarak şimdiki aklım olsa, 1 litre aza fazlaya bakmaz vururdum kırbacı 180 beygire.  :)

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bu 1,3 dizel gitmiyoru anlamıyorum...hem de gayet güzelde gidiyor çok rahat 200 km/h hızlara ulaşıyor ve belki kalkışlarda biraz ağır ama en azından benzinlik fobisi yapmıyor... :D