Çok Canın Sıkkın Arkadaşlar Aracın Kapıları Açılmıyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence her iki abimizinde dediği gibi merkezi kilit motoruda sorun olabilir.bazen bir parça özellikle çalışır gibi gözüküp Yani motoru boşa alırsın çalışır ama motora diğer mekanik aksamları takarsın düzgün çalışmaz yada sıcakta parçalar daha serbest olacağında ozaman çalışır.pahalı değilse değiştirmekde fayda var

Gökhan durum aynen dediğin gibi, motorlar boşta canavar gibi, yüke binince zorlamadan dolayı görevini yerine getirmiyor. Benim aracın sahibi aracın yağlanması gereken yerlerde yapışkan, sakız gibi acayip bir yağ kullanmış. Bu yağ sistemi zorluyor. Yağlı yerleri balata spreyi ve benzeri şeylerle biraz temizledim, temizlikten sonra sıcak havalarda motorlar rahat çalışır duruma geldi ama soğuk havalarda zorlanıyor. O yağı da nasıl olsa motor çalıştı diye tam olarak temizlememiştim, uygun bir zamanda (şu an başka işlerle meşgulüm) oraları benzinle temizlemek şart oldu :(

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökhan durum aynen dediğin gibi, motorlar boşta canavar gibi, yüke binince zorlamadan dolayı görevini yerine getirmiyor. Benim aracın sahibi aracın yağlanması gereken yerlerde yapışkan, sakız gibi acayip bir yağ kullanmış. Bu yağ sistemi zorluyor. Yağlı yerleri balata spreyi ve benzeri şeylerle biraz temizledim, temizlikten sonra sıcak havalarda motorlar rahat çalışır duruma geldi ama soğuk havalarda zorlanıyor. O yağı da nasıl olsa motor çalıştı diye tam olarak temizlememiştim, uygun bir zamanda (şu an başka işlerle meşgulüm) oraları benzinle temizlemek şart oldu :(

Savaş abi benzer olay far ayar motorunda olmuştu.Takılıyordu bazen de hiç çalımıyordu söktüm motor dışardan voltajı alınca çalışıyor.Elini hafif dokunuca hiç zorlanmadan duruyordu hurdacıdan alıp değiştirince düzelmişti

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vallahi artık bıraktım daha bir yeri ile uğraşmayacağım gitti yere kadar. Sökmek dert değil sökerim bu kez de plastik parçalar elimde kalacak :) tavan çıtasını bir çıkardım yarısı elimde kaldı hehe birde komple kapı jkalmasın bari. Artık olmaz ise aba alır üstünü örterim Almanın üşümesin diye :D ( gidiş ile koynuma alıp yatacağım zaten hehe)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sıkıntı yapma, iyi bir havada Ankara'ya geldiğimde söker bakarız. Ben sök tak yapmaya alıştım, şu sıralar başka işlerin peşinde koşturduğum için vaktim yok.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim bu kapı sorunu her zaman kış aylarında genel de açılmaz idi :D yaza çıkınca kendi kendine çalışmaya başlar idi. Mayıs aynın 11 oldu daha imansız kapı açılmadı. Neyse canım çok fazla sıkıldı ve en sonunda platin oto dan Zafer bey ile iletişime geçtim işin var mı? yok mu? sordum. Bir saat içinde biter dedi tamam dedim zaten Keçiören'den Şaşmaza gitmem bir saat sürer çıktım yola gittim. Vardığım da elinde olan işi bitirmiş idi. Durumu söyledim. Zaten baktı kapılar da tık yok. Merkezi kilit beyni olsa gerek o dandik parçayı söktü orasını burasını derken kapıları açtı. Gözün görmesinin mümkün olmadığı kadar minik bir lehim atmış. Gerekli lehim işlerini tamamladı. Sonra aracı topladı toplam 1 saat sürmedi sanırım.Maşallah şimdi kapılar çalışmaya başladı. Allah tamamını erdirsiz :D çıktım yola birde park fm açtım keyfim yerine geldi ya iki angara havası dinleyeyim dedim :D direk geldim daireye.
[MENTION=12186]smihci[/MENTION]

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gözün aydı.;)
İki yıl sonra mutlu sona ulaştın ne mutlu sana güle, güle kullan .;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
[MENTION=30869]ndipi[/MENTION]
Gelince bir de benim araca baktıralım, benim aracın sağ arka kapısı iyi de sol arka kapısı nazlanıyor :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
[MENTION=30869]ndipi[/MENTION]
Gelince bir de benim araca baktıralım, benim aracın sağ arka kapısı iyi de sol arka kapısı nazlanıyor :(

Olur abi ama sanırım benim iş bu kez oldu gibi geldi bana ama o kadar minicik bir lehim idi ki mercek ile bakarak buldu usta şaka gibi eğer sorun onda ise yeminle. Yenisini alacak idim çokpahalı dedi