Çok Canın Sıkkın Arkadaşlar Aracın Kapıları Açılmıyor

volkanguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kumanda modülünden (sonradan takılan orjinal olmayan) de olabilir birde şu var kapılar kapalı iken veya acık iken tümü kapanıyomu veya acılıyomu eğer biri veya daha fazlası farklılık gosteriyor ise kumanda modülü celişkiye düşer ve kendini korumaya alır

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
arıza kumanda modülünden (sonradan takılan orjinal olmayan) de olabilir birde şu var kapılar kapalı iken veya acık iken tümü kapanıyomu veya acılıyomu eğer biri veya daha fazlası farklılık gosteriyor ise kumanda modülü celişkiye düşer ve kendini korumaya alır

Yok çalıştığı zaman bagaj dahil hepsini birden açıp kapıyor. Çalışmadığı zaman ise tık diye ses geliyor kapılardan motor seslerini duyuyorum ama açamıyor.

gencer_15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumanda sistemi arızalı gibi geliyo aynı zamanda arac merkezi kilitleme sistemide sorunlu gibi

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sol ön kapı döşemesini söküp merkezi kilit motorunun soketini çıkartın, yerine 10 tl'ye bir tofaş merkezi kilit motoru bağlayıp deneyin,büyük ihtimalle düzelir...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Akü olayını bir deneyim bakalım olmaz ise başka bir yol arayacağım. Bu arada akü zayıf olsa motoru çalıştırıp da çamları açacak kadar güç olmama ihtimali nedir ki?

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin problemin %90 şöför kapısının içinde iyi bir oto elektrikçiye git halleder.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir senin iş biraz garip marş motorunu çalıştırıp volantı döndüren akü kıçı kırık kilitleme roleyi çekememiş mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir senin iş biraz garip marş motorunu çalıştırıp volantı döndüren akü kıçı kırık kilitleme roleyi çekememiş mi?

Ahmet abi sorunun aküden olmadığı anlaşıldı. Neden? Servis aküsü takılı idi. Aradan iki gün geçti ve yine aynı haltı yedi. Bende direk oto elektrikçi de soluğu aldım. Kapıların kaldırma modülü dediği bir zımbırtı var ondan olabilir dedi. Neyse sıfırı 350 civarında idi. Gittim çıkmacıdan deneme amaçlı bir modül aldım geri gittim elektrikçiye modülün olduğu yeri açtı kabloları kontrol ederken topraklama kablosunun bariz bir şekilde yerinden gevşemiş olduğunu gördü ve modülü sökmekten vaz geçti ve topraklama kablosunu iyice sıktı. Diğer modül de şimdi bende. Muhakkak sorun çözüldü dedi. Denedim açılma da kapanma da sorun yok. Umarım öyle de kalır.