C'mon ile sıcak sıcak tatil izlenimleri...

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen hafta Çarşamba sabahı, 4 kişi Corsa 1.3cdti aracımıza atlayıp bana göre uzun sayılabilecek bir yolculuğa çıktık. ve tam olarak 1970km yol yaptık. Isparta'dan çıktığımız yolculuğumuz şu şekilde gerçekleşti.

Isparta-Bursa-İstanbul-Ayvalık-İzmir-Denizli-Isparta

(+ yönler)
Aracı ilk defa tam anlamıyla deneme imkanımız oldu. En hoşumuza giden tarafı tabiki yakıt tasarrufuydu. Şehirler arası ortalama 120-150km/h süratle(arada bir son hız denemeleri falanda var) performanstan ödün vermeden yolculuğumuzu tamamladık.
Ispartadan çıkmadan boş olan depoyu 105ytl ile fulledik ve istanbulda 715 km'de 96 ytl ile tekrar fulledik. Ardından İzmir'de ise 756km'de 102ytl ile fulledik. araç bu durumda ortalama 135ykr gibi bir yakıt yaktı. Buda bizce gayet normal çünkü dediğim gibi şehir içi ve şehir dışı karışık ve performanstan ödün vermeden sürekli klimalı bir şekilde bu sonuca vardık.
Performansa gelince aracımız hiçbir sollama esnasında bizi üzmedi. Aynı sonucu ara hızlanmalar ve devamlı performanstada aldık. Yol tutuşa gelince 190km/h hızda bile kontrolün bende olduğu hissini kaybetmedim. Daha birçok artısı vardır belki ama şu an aklıma gelenler bunlar.
(- yönler) Eksi yön bence çok az hatta yok denecek kadar az denebilir. Benim en çok sinir olduğum yönü konsolun arka kısım plastiğinin ve ortadaki gri şeridin güneş altında parlaması idi. Güneş gözlüğü kullanmadığınız zaman bana göre işkence oluyor. Keşke konsolun tümünü ön taraftaki gibi kaplasalardı. Diğer eksi ise fan 4te iken klimanın bağırması. Şu an aklıma gelenler bunlar fakat dediğim gibi araç bence tek kelime ile süperdi. Passatla gitmiş olsaydık acayip bir benzin sarfiyatı olacaktı. En güzel yön dediğim gibi buydu.

Eray-FB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt yönünden çok iyi walla allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin arabanızı maşşallah

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer başlıkta da söylediğim gibi,cdti teknolojisini kınıyorum!!!

Alışıyorum mazota ne güzel... :) Ondan sonra benzinli arabayla yola çıkınca her şey şaka gibi geliyor...

Bu arada kazasız belasız güzel günlerde nice tatillere kardeşim...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e opel kalitesi işcilk teknolojiyle buluşunca herşeyi mümkün kılıyor

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazın için çok teşekkürler. bir nokta dışında aynı düşüncelere sahibiz. yüksek hızlarda belki 185 lastik olduğundandır(essentia arabam), arabanın önü düz bir çizigde gitmiyor. 150km yukarısında buda sürücüyü oldukça yoruyo.

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
eksi yönleri artıları götürür birde imkanın olursa bu yolculuğu astra ile yap bakalım eksi yönünü bulabilecekmisin :)

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksi yönleri artıları götürür birde imkanın olursa bu yolculuğu astra ile yap bakalım eksi yönünü bulabilecekmisin :)

astra tabiki üst sınıf bir araç ve yol tutuşu falan daha iyi. Fakat onunla yaptığım yolculuktada konfor düşük geldi. Astra daha sert bir araba.

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt yönünden çok iyi walla allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin arabanızı maşşallah

teşekkür ederim. Hepimize aynı şekilde nasip etsin Allah

Diğer başlıkta da söylediğim gibi,cdti teknolojisini kınıyorum!!!

Alışıyorum mazota ne güzel... :) Ondan sonra benzinli arabayla yola çıkınca her şey şaka gibi geliyor...

Bu arada kazasız belasız güzel günlerde nice tatillere kardeşim...

Bizde aynı sorunu yaşıyoruz. Passata binince ibre bizi delirtiyor:D:D

yazın için çok teşekkürler. bir nokta dışında aynı düşüncelere sahibiz. yüksek hızlarda belki 185 lastik olduğundandır(essentia arabam), arabanın önü düz bir çizigde gitmiyor. 150km yukarısında buda sürücüyü oldukça yoruyo.

Burakcım bendede 185lastik var fakat bu durumda jant inclerininde etkisi olduğunu duymuştum. Yanak kalınlığı fazla oldukca yol tutuş zayıflıyormuş.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanak kalınlığı arttıkça araba tam bi balon oluyor.ama cidden az yakıomuş yaffs.bilgiler için de saoll çok aydınlatıcı....

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 benzinlide az yakıyor dizel gibi olmasada 185 km de yaktı uzun yolda tabiki sürati abarmadan ortalam11 ile 120 arası