C'mon 1.2 Enjoy

c_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.emregok.com.tr.tc
Corsa 1.2 Enjoy + Metalik Renk + Spor Paket + Panorama Sunroof = 31681 YTL
Corsa 1.4 Enjoy + Metalik Renk + Spor Paket + Panorama Sunroof = 32916 YTL

aralarında pek fiyat farkı yok ama ben dizel arabanın masrafından bıktım. Dolayısıyla küçük motorlu bir benzinli araç istiyorum. Bu yüzden 1.2 Corsa düşünüyorum. Ama 1100 kg lık bir arabaya 1.2 motor nasıl olur bilmiyorum. O yüzden fikirlerinize ihtiyacım var.

Opelin dizelleri fena değil. Combo kullanıyorum aynı zamanda. 80000 km oldu ve şu ana kadar sadece dinamoda sorun çıkardı. değişti ve düzeldi. Onun dışında sorun yok.

illaki benzinli diyorsanız.1300 YTl fazla verin 1.4 alın..1.2 ile Yakıtta çok fark etmiyor. Hatta 1.4 avantajlı.

UCUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada corsaD 1.2 enjoy+sport+easytronic yeni olmasına ve easytronic olmasına rağmen full depoyla 600 km yapıyorum şehir içi hemde istanbul gibi bir yerde.şu an motor yeni birazdaha km yapıp motor alıştıktan sonra 650-700 km yi görurum heralde.bazı arkadslar 1.2 yi yerlere vurmuş ama ben yakıttan memnunum tabiki 1.4 e göre performansı biraz düşük neticede 1.2 80 hp 1.4 90 hp ama inan arkadsım yokuş haricinde performansta fazla bir değişiklik görmezsin.en azından ben gormedım gecen haftada 190 km yi kadranda gordum hatta yol bıtmese yanı dönmek zorunda kalmasam son suratıde gorurdum 200km.ben tavsiye ederim 1.2 yi şahsen ben memnunum hem yakıtı iyi hemde vergisi düşük..ama biraz daha güçlü olsun 10 hp kadar diyosan 1.4 al derim.

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
arasında neredeyse 1000 lira bile yok düşündüğüne değmez 1.4 al gitsin..

Yeni Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada corsaD 1.2 enjoy+sport+easytronic yeni olmasına ve easytronic olmasına rağmen full depoyla 600 km yapıyorum şehir içi hemde istanbul gibi bir yerde.şu an motor yeni birazdaha km yapıp motor alıştıktan sonra 650-700 km yi görurum heralde.bazı arkadslar 1.2 yi yerlere vurmuş ama ben yakıttan memnunum tabiki 1.4 e göre performansı biraz düşük neticede 1.2 80 hp 1.4 90 hp ama inan arkadsım yokuş haricinde performansta fazla bir değişiklik görmezsin.en azından ben gormedım gecen haftada 190 km yi kadranda gordum hatta yol bıtmese yanı dönmek zorunda kalmasam son suratıde gorurdum 200km.ben tavsiye ederim 1.2 yi şahsen ben memnunum hem yakıtı iyi hemde vergisi düşük..ama biraz daha güçlü olsun 10 hp kadar diyosan 1.4 al derim.

İlginç buldum bu değerlendirmeyi doğrusu çünkü Corsa D 1.2 kullanıyorum ve en memnun olduğum konu yakıt tüketimi. En son bir depoyla şehiriçinde 742 km gittim ki 45 litre depo olduğunu düşünürsek 6,06 litre gibi müthiş bir rakam çıkar karşımıza. 720 km den az gittiğimde olmadı. Yani 6 ile 6,3 litre arasında yakıyor. Ayrıca yeni olduğu için yakıt tüketimimin fazla olduğunu da belirtmeliyim. Yavaş yavaş düşüyor. Belki sizin değerler Corsa c için geçerli olabilir.

Donanıma gelince benim araç da enjoy ve son derece yeterli. Temel şeylerin hepsi var zaten. ABS+EBD frenler, 4 hava yastığı, klima, cd-mp3 çalar... Ayrıca akıllı anahtar da çok kullanışlı: bu fonksiyonda aracın belli bir hızdan sonra sesli ikaz vermesinden tutun da hareketten sonra kapıların kendi kendine kitlenmesini, yağışlı havalarda geri vitese takınca arka sileceğin çalışmasını veya sinyal kolunun kademeli olarak çalışıp çalışmamasını ayarlayabiliyorsunuz. Özellikle bagajın çift katlı olması ve yolcu koltuğu altındaki çekmece çok işime yarıyor.

Performans olarak kalkışta hantal kaldığı kesin ama normal çünkü 1100 kg lık bir araç. Ama 3. vitesten sonra çok rahatlıyor ve sürücüyü yormuyor diyebilirim. Elbette 120'den sonra kesilmeye başlıyor alet ama o sürate çıkacaksak Corsa alınmaz değil mi?

Eksileri kapılar kasislerde ve yüksek hızda takırdıyor (ama serviste hallediliyor) ve yan görüş açıları çok kısıtlı.

Artıları ultra hafif direksiyon, sağlam frenler ve geniş iç hacim( ön yolcular için tabi
icon10.gif
.

Teşekkür ederim. Özellikle merak ettiğim konular 1.2 nin ekonomisi ve donanım seviyesi.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 Corsa C 1.2 80 Hp kullanıyorum,bence aracın tanımı ekonomik bir araç, 1300 cc altında, vergisi en alt basamaktan ödeniyor, 1.2 motora sahip, gerektigi gibi kullanırsanız cidden az yakıyor, benzinli motorun bakımı dizele göre hesaplı, boyutları küçük heryere park edebiliyorsun.Direksiyonu çok hafif (2005) sonrası modellerde direksiyon kutusu sorunuda pek çıkmıyor.Kaskosu da hesaplı. Beklediğin performans ise 1.2 seni tatmin etmez, 80 Hp, düzlükte kalkışta 2 kişi ile sorunsuz ama hız, eğim ve arabadaki yük ve kişi sayısı arttıkça 1.2 araç kullandığını bariz hissediyorsun.Kullanım profilini bilemem ama bu anlattıklarım sana uyuyorsa Corsa 1.2 güzel arabadır

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 Corsa C 1.2 80 Hp kullanıyorum,bence aracın tanımı ekonomik bir araç, 1300 cc altında, vergisi en alt basamaktan ödeniyor, 1.2 motora sahip, gerektigi gibi kullanırsanız cidden az yakıyor, benzinli motorun bakımı dizele göre hesaplı, boyutları küçük heryere park edebiliyorsun.Direksiyonu çok hafif (2005) sonrası modellerde direksiyon kutusu sorunuda pek çıkmıyor.Kaskosu da hesaplı. Beklediğin performans ise 1.2 seni tatmin etmez, 80 Hp, düzlükte kalkışta 2 kişi ile sorunsuz ama hız, eğim ve arabadaki yük ve kişi sayısı arttıkça 1.2 araç kullandığını bariz hissediyorsun.Kullanım profilini bilemem ama bu anlattıklarım sana uyuyorsa Corsa 1.2 güzel arabadır
:good:

selbir494

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selçuk SÖNMEZ İstanbul
Ya aradaşlar bu yazdığınız 1 depoyla yapılan km'leri görünce inanın imreniyorum size. Benim aracım Corsa D 1.2 Essentia ben aracmı sıfır aldım ve 127 ytl ye doldurdum depomu (23.07.07) bir depo ile arabam sadece 395 Km gitti.
Ne şekilde kullanırsam kullanayım şehir içi 30Ykr dan az yakamadım Sadece bir seferinde 23.8 Ykr düşürdüm.Şu an aracım 5300Km de hala 30 Ykr yakıyor. Servise söyledim 15.000km bakımına kadar bişey yapamayız dedi. Ne yapmalıyım neden kaynaklanır sizce.

c_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.emregok.com.tr.tc
selbir494 üye arşivine formata uygun tanıtım yapınız
Üye Arşivi tanıtım formatı:

- İsim ve soyad
- İkamet ettiğiniz yer
- Mesleğiniz ve yaşınız
- Varsa otomobilinizin marka ve modeli
------------
imza alanına da isim lutfen..