Cİla yardım

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhabalar.Arkadaşlar aracım gri renk şu yaz aylarında biraz parlamasını istiyorum wax diye birşey duydum herkes kullanıp memnun kaldığı ürünleri yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wax diye bişey duydum diyorsan konuda bilgisiz olabilirsin sana özetle tam bilgi aktarmaya çalışayım.;))

vaks denilen şey mum veya örtücü çevreleyici anlamına gelir.İşlevi çizik giderme ve boya temizlik işlemlerinden sonra koruyucu sarmalayıcı son katmanı oluşturmak.

aracın astra demişsin kaç model? Boyası kaç yıllık? düzenli boya bakımı gördü mü? bunları bilmemiz lazım.

Şöyle diyim sadece wax alabilirsin arabanın durumu şhowroom kondisyonuna yakın ise.
Şayet;
Yıkamaları geciktirilmiş, boyası okside olmuş(yıkadıktan sonra kuru zeminde gözle ve elle hissedeceğin yol pusu ve hologramı)

harelenme (örümcek agı görünümü)

uzunlamasına çizikler

yıkanmış kaportaya el vurdugunda benek benek partiküller hissediyorsan

vaks hiçbir işe yaramaz.
Sen aracını önce tertemiz bir yıka durumunu bize ilet, dediklerimi gözden geçir

Sonra bize yaz.
Korkulacak bir durum yok birim liraya 3 lük yerine 5 lik iş yapmanın yolları bunlar..

Benim kaç arkadaşım oldu cila yapıyoruz diye bilgileri yok tabi agır pasta yapıyomuş ta iki üç senede vernik bırakmadılar arabalarında.

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim bu kadar ayrıntılı cvabın için araç 2001 model oboyası o kadar kötü değil ama biraz parlasın diye araştırıyorum verdiğinz önerileri değerlendireceğim.

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende senin gibiydim ama şimdi baya yok katettim. Öncelikle kil'i bir araştır, nedir nasıl yapılır. Daha sonra hafif bir pasta gerekebilir sonra cila en son wax.

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonra cila en son vaks derken?

cila bir anlam ifade etmiyor sorun bu
polish de cila vaks da cila hehe.

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cila derken ekstra parlaklık katan cilalar var pastanın üzerine atılan kısa sürede etkisi geçiyor. Wax dediğim koruma amaçlı olan ürün.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galze tarzı bir ürün sanırım cila denilen. Polish ve Wax ın arasına atılır.İyi yedirilirse ve waxla korunursa güzel sonuçlar verir :)

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen ismi aklıma gelmemişti glaze doğrusu sanırım. Bu ürünün hemen wax ile korunması gerekiyor yoksa bir etkisi olmuyor.

msgalantus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de bu konuda çok bilgi sahibi değilim.
Aracım 2005 vectra c beyaz. en son iki sene önce boya koruma yapılmış.
şu anda güneşte hareler açıkça görünüyor.
birazcık ta belli belirsiz sürtmeler var.
araştırdığıma göre glaze renksiz araç için gereksiz bir ürünmüş.
pasta ve cila olarak ne önerirsiniz?
polisaj makinem yok. manuel yapmayı planlıyorum.
ama illaki polisaj olmalı derseniz onu da bulabilirim. belki.
bu işi 100 lirayada yaptırabilirim. ama ben aracımla ilgilenmeyi seviyorum.:p

ha bir de başımın belası ön tampon alt siyah kısımı ne yaptıysam istediğim gibi simsiyah olmadı. arka tampondaki öyle değil....

-cevaplarınızı bekliyorum.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
100 liraya çizik ve harelerden kurtulabiliyorsanız yaptırın çünkü elle olacak iş değil emin olun(kaputu bitirmeden kızıp vazgeçersiniz). sonrasında kaliteli bir cila alıp 2-3 ayda bir kendiniz el pedi ile uygulayın. ama çiziklerden kurtulduktan sonra yenilerinin oluşmaması için yıkanma tekniği ve kullanılan malzemeler de çok önemli.

ön tampon için auto gylm plastik conditioner, meguiars trim detailer, atas fasco tr de bulabileceğiniz 1-2 ürün