chiptuning taktırmak istiyorum

ibrahim_k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2004 vectra 1.6 aracım. araç donanım olarak süper ama kalkışlar çok hantal chiptuning ile bu sorunu giderebilir miyim? verim alabilir miyim? olusa kaça olur? ankara da bildiğiniz bi yer var mı?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Öncelikle araca chip tuning takılmaz, çünkü takılamaz, chip tuning yapılan işlemin adıdır. Eski tip araçlarda bu işlem orijinal eprom yerine tune edilmiş eprom takılarak yapılıyordu. Sizinki gibi OBD soketi bulunan yeni araçlarda ise mevcut yazılımınız laptopa alındıktan sonra üzerindeki bazı değerler iyileştirilerek tekrar yükleniyor.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Arabanız bence gayet güzel. kalkış olayını takmayın. hantal dediğinize göre 1.6 vectra c'den bahsediyorsunuz. chip tuning benzinli motorlarda fazla bir güç artırımı sağlamıyor bildiğim kadarıyla. bezinli bir motorda chip tuning yöntemiyle %10 performans artışı sağlanırken bu durum turbo diesel bir motorda %35i geçmektedir. yani siz 100 bg aracı 110 bg yapacaksınız. ayrıca mehmet beye sormak lzım. (çünkü bu işte kimse onun eline su dökemez) tork artışı sağlanabiliryor mu? Kalkış olayı biraz da torkla alakalı.

ibrahim_k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun mehmet soralım o zaman da ben mehmet beyi bilmiyorum :( ama bir chipten sonra arabanın baskı balatasının bitmesi çabuk olur diyolar. siz ne dersiniz

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun mehmet soralım o zaman da ben mehmet beyi bilmiyorum :( ama bir chipten sonra arabanın baskı balatasının bitmesi çabuk olur diyolar. siz ne dersiniz
105 hp lik bir benzinlinin chip tuning getirisi cok olmayacagindan baski balatayida pek fazla zorlamayacagini düsünüyorum bence degmez.evet dizelde getirisi cok örnegin benim aracim orijinal olarak 150 hp ve 320 nm chip taktirdim oldu 185 hp ve 395 nm aradaki vark cok araba gaza basinca yola sigmiyor ..

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ermrah abi 395 nm çok iyi ya.Benim aracımı ters bağlasak ağlata ağlata çeker demek .

Son düzenleme:

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oguzhan cok arastirdim cok sorusturdum kimi chipletme motoru yer kimi aman sunu aman bunu derken opel servisine gidip chip mevzusunu sordum arkasindanda ben titiz bir adamim basiniza bela olurum dedim onlarda sen merak etme bizim motorlara en uyumlu chip leri biz takiyoruz ve garantini bozmayiz dediler yaptirdim ama mayyak oldu bilen bilir adana mersin yol ayrimindan sonra otoyolda toroslara tekir bölgesine dogru cikarken cok dik rampalar var inan 5.vitese bile düsmeden 6 .vitesle canavar gibi siyiriyor hemde zorlanmadan gazi kökleme gereksinimi bile duymadan 6 kisi ve ful bagaj yüküyle toplam agirlik 2 tonun üstü rampaymis yokusmus tanimiyorum artik..

Son düzenleme:

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi verdiğin için teşekkür ederim.Bende düşünüyorum ama sorun çıkartırsa diye uygulamaya geçemiyorum.

yücelkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nerede hangi serviste yaptırdın?