Chip Tuning ' in araca verebileceği zararlar !

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende sorun görmedim bugüne kadar fakat her problemleri chipten deyip çıkıyorlar bazende o sorunlar yapılamıyor bu sefer olay chipte patlıyor

evet bu da çok gıcık ötesi bir durum. atıyorum arabanın arıza yapmış debimetresini değiştirtiyorsun düzelmiyor usta doğru düzgün takamıyor veya yeni takılan debimetrede sorun var ama adam "çiptendir" deyip çıkıyor işin içinden :mad:

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bu da çok gıcık ötesi bir durum. atıyorum arabanın arıza yapmış debimetresini değiştirtiyorsun düzelmiyor usta doğru düzgün takamıyor veya yeni takılan debimetrede sorun var ama adam "çiptendir" deyip çıkıyor işin içinden :mad:

vallahi billahi adamların hep atıp kurtulduğu olay bide eline koz verdin mi chip var arabada diye aynı şeyleri bende yaşıyorum çünkü

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 Nisan'da açılmış konu.. Mehmet Gazihan Bey nerde acaba??

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
Yazılım var yazılım var bu işi yapan Mehmet Gazihan gibi profosyonel insanlar dışında birsürü ne yaptığını bilmez bilgisiz adam da var. elindeki yazılımın ne olduğunu bilmeden basan da var. Doğru ellerde chip çok mantıklı ve cazip bi uygulama. zaten aracınızın limitlenmiş kısmını ortaya çıkartıyorsunuz daha üstüne de çıkabilirsiniz ama yazılımı hazırlayanın sizin istekleriniz doğrultusunda uyarılarını yaparak bu işi uygulaması farklı bi durum bide uygulamadan bihaber müşterinin bilinçsizce Allah ne verdiyse yükleyelim diyip sonra bilinçsiz ve bakımsız kullanımdan arıza yaratması da gayet gerçekçi senaryolar. Doğru ellerde yapılmayan her iş tehlikelidir

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
ben burdayım..

Ağzı olan konuşmuş..ne dememi bekliyorsunuz ?

bu konudaki tek görüşüm şu..KM olarak bilemeyiz kimin motor ömrü uzadı kimin kısaldı ama Rpm bazında tek devir bile kısaldığını düşünmüyorum..

Ben dizelciyim..benzinli için arkadaşlar yazmış çizmişler benim dizelci olduğumu unutup..benzinli araçlar için avrupanın en kaliteli markalarından yazılım satın alıyorum..

Dizelde düşük devirlerdeki torku yükselttiğimden, kullanıcının gün içinde aracını kullandığı ortalama devir sayısı düşüyor..Daha düşük devirlerle yetinip ekonomi yapmaya meylediyor..

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet usta isin geregi hic bir bilgi paylasmak istemiyorsun bunu anliyorum..

ben chip motor omrunu kisaltir veya kisaltmazda demiyorum ama fikirleri tam nedenlere ve bilimsel sonuclara baglarsak veya tam neden boyle dusundugunu soylersen bilgi sahibi oluruz.. bilgi sahibi olursak fikir sahibi oluruz..:)

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet usta isin geregi hic bir bilgi paylasmak istemiyorsun bunu anliyorum..

ben chip motor omrunu kisaltir veya kisaltmazda demiyorum ama fikirleri tam nedenlere ve bilimsel sonuclara baglarsak veya tam neden boyle dusundugunu soylersen bilgi sahibi oluruz.. bilgi sahibi olursak fikir sahibi oluruz..:)

+1, katılıyorum Sarper'e..

Mehmet bey, siteye tek tük uğruyorsunuz sanırım yoğun iş temponuz nedeniyle ancak sitede 'sizin' yorumlarınızı bekleyen okadar çok kişi var ki..

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben burdayım..

Ağzı olan konuşmuş..ne dememi bekliyorsunuz ?

bu konudaki tek görüşüm şu..KM olarak bilemeyiz kimin motor ömrü uzadı kimin kısaldı ama Rpm bazında tek devir bile kısaldığını düşünmüyorum..

Ben dizelciyim..benzinli için arkadaşlar yazmış çizmişler benim dizelci olduğumu unutup..benzinli araçlar için avrupanın en kaliteli markalarından yazılım satın alıyorum..

Dizelde düşük devirlerdeki torku yükselttiğimden, kullanıcının gün içinde aracını kullandığı ortalama devir sayısı düşüyor..Daha düşük devirlerle yetinip ekonomi yapmaya meylediyor..

son paragraf tüm soruların cevabı...

EWGIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mavilere gerek yok bence. Kırmızılara da kesinlikle katılmıyorum. Kendi fikirlerimizi %100 doğruymuş gibi yazmak insanları yanlışa götürebilir..
Benim yazdım bilgiler dizel kullanıcıları arasında bilinen maddelerdir ve kimseye zararı dokuncağını sanmam aksine faydasını görürsünüz...