Chip Tuning ' in araca verebileceği zararlar !

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet, egr kurum yaptirarak ve yanma kalitesini dusurur..
komple bolum Mehmet Gazihan in ama cok az bilgilendirici mesaj yaziyor...:(

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben de uygun ölçüde bir chip yaptırmayı düşünen ama motor ömründen de yemek istemeyen biriyim. mehmet gazihan bey olaya bir el atarsa iyi olacak :)
Motor ömründen yeme olayı tartışmaya açık bir konudur. Kişilerin kullanım şekilleri, araçlarına gösterdikleri bakım ile ilgili özen, ehil ellerde yapılan bakım ve onarımlar motor ömrünü belirler. Normal şartlarda 500.000 km yapan standart bir motor, chip uygulandıktan sonra ömründen %10 yese aradaki 50.000 km lik açığı inanın bir çok sürücü anlamaz.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu anlayamıyorum almanyada olsun ingilterede olsun her yer chip yaptırıyor araçlarına aklım almıyor zararlı ise neden yapılıyor bile bile lades mi?

ben yaptırdım aracımı tamam çok iyi süper fakat zararlı mı ne kadar zararlı? ne ile karşı karşıya kalabiliriz onu bilmiyoruz.

mehmet gazihanı her yerden tanıyorum artık sabeb mi bütün forumlarda müşteri memnuniyeti yaptı bunuda biliyorum beğenmeyinin parasını verdi

he hata hiç mi olmaz oldu ama hallediyor bunuda gördüm bi tane 1.7 dti combo vardı adam yıllardır kullanıyor ama vi sorunu olmadı hatta geçenlerde otobüslere chip yaptıklarını gördüm anlam veremiyorum yaaaa

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mustafa, chip yaptırmanın bazı nedenleri vardır. Bazıları ekstra güç almak için, bazıları çevreyi korumak için, bazıları da kulaktan dolma bilgiler sonucu yüksek güç alıp az yakıt tüketeceği inancıyla yaptırıyor. Birinci ve ikinci seçeneğin bir amacı var, ama üçüncü seçenek tamamen macera gibi.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa, chip yaptırmanın bazı nedenleri vardır. Bazıları ekstra güç almak için, bazıları çevreyi korumak için, bazıları da kulaktan dolma bilgiler sonucu yüksek güç alıp az yakıt tüketeceği inancıyla yaptırıyor. Birinci ve ikinci seçeneğin bir amacı var, ama üçüncü seçenek tamamen macera gibi.

abi 1.5 yıl oldu aracı kullanıyorum

-yakıt düşürebiliyorsun nasıl mı?
gaza değerinde bastığında yani ekonomik modunda kullandığında 1 litreye kadar düşürebiliyor denedim hem uzun yol hemde ş.içi
fakat bastığında ise 1 litre fazla yakıyor buda kaçılmaz bi durum

-araç gaz pedalına daha duyarlı oluyor ve ivmelenme ona görede değişiyor
-egr iptal edildi zehirli gaz veriyor ama yinede yapıldı sıçluyum
-ama araca zararı var mı yok mu savaşına giremiyorum. buguüne kadar mehmet gazihan olsun başkalarıda olsun sayılı araba gördüm patlayan toplasan 5 tane. bi era vardı turbo panelleri patladı, bi 307 vardı, hep turbo ile arızalar vardı ama inan abi bu arabaların bozulma sebebi chipten mi oda bilinmiyor işte. sebebi ise siz normal bi turbo dizel aracınızda bile turboyu bozabiliyorsunuz. yani bi kanıt yok işte, ben aracıma pert olana kadar binmek istiyorum, maneviyatı çok yüksek üstüne ikincisini alırım ama satmam çünkü ben amorti olayına gidiyorum. 4 sene kullandım ve sadece araçta 6 milyar zararım var öyle yol izliyorum

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar motor ömrü dizel arabalarda çok uzundur benzinlilere göre fakat gerekli bakımların doğru şekilde yapıldığında.Chip olması motor ömrünü kısaltmaz motor ömrü sizin elinizde olan birşey 10.000 km de chip yaptırıp 350.000 km gelen çok arkadaşım var örneğin:

1-İlk çalıştırmada min 30 sn çalıştıkdan sonra yola çıkacaksın
2-Araba ısınmadan fazla zorlamayacaksın motoru
3-Tam sentetik yağ kullanıcaksın 15000 km beklemeden max 10000 km de yağ deişimi yapıcaksın
4-Diğer bakım ürünleride aynı şekilde max 10000 de değiştireceksin
5-mazot filtresini max 30000 de bir değiştireceksin
6-EGR iptali yapacaksın
7-İlk 40000 km de daha sonra 20000 km de bir carbon clenear yaptıracaksın
8-Arada bir uzun yola çıkaçaksın...
9-90.000-100.000 km yapmış araçlarda bor power kullanıcaksın
11-Arabayı stop etmeden min 30 sn rolantide çalıştırıp bekledikten sonra kapatıcaksın

BU ŞEKİLDE BAKILAN BİR ARAÇ KOLAY KOLAY ARIZA VERMEZ MOTOR ÖMRÜ ÇOK ÇOK UZUN OLUR.

Mavilere gerek yok bence. Kırmızılara da kesinlikle katılmıyorum. Kendi fikirlerimizi %100 doğruymuş gibi yazmak insanları yanlışa götürebilir..

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
chipte asıl güç alınan nokta euro 5 çevre kirlilik normlarıyla ve yakıt tüketimiyle ilgili motor ömründe değişen pek bişey yok.

kendim ve çevremin %90ında standart yazılımlı araç kullanan kalmadı. kimseninde bi şikayeti yok. hatta bizim 200bindeyken chiplediğimiz 850t5 de 360bin km ye geldi hala tık yok.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peugeot 307 cuopem vardı , araca 2 seneye yakın chip taktırmısdım en son satmadan 1*2 ay önce araba 3.vitesde durup 1 daha calısıyordu ,acaıp bır durum chıp nedenle bır problem var demısdı servıs yaptırmadım dırek sattım zaten... ben pek chıp olayına guvenmıyorum artık

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz hızlı gidecek diye yaptırmak mantıklı değil bence. bi güç merakı varsa buyuk motorlu araba alınmalı düz mantıkla.
bence tabi..

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chipte asıl güç alınan nokta euro 5 çevre kirlilik normlarıyla ve yakıt tüketimiyle ilgili motor ömründe değişen pek bişey yok.

kendim ve çevremin %90ında standart yazılımlı araç kullanan kalmadı. kimseninde bi şikayeti yok. hatta bizim 200bindeyken chiplediğimiz 850t5 de 360bin km ye geldi hala tık yok.

valla bende sorun görmedim bugüne kadar fakat her problemleri chipten deyip çıkıyorlar bazende o sorunlar yapılamıyor bu sefe olay chipte patlıyor