Centrafuse aracımda kullandığım yazılım

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech 2 yi laptopuna bağlıycan tech ile gelen programıda yükliycen ve aracındaki bütün verileri a dan z ye her şeyi görebiliceksin ayarları değiştirebilirsin her türlü şeyi açıp kapaya bilirsin bilgisayar üstünden ayar olarak.. ama bu dediğim tech 2 ile olur elm ile sanırım sadece verileri görebiliyorsun müdahele edemiyorsun diye biliyroum

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
tech 2 yi laptopuna bağlıycan tech ile gelen programıda yükliycen ve aracındaki bütün verileri a dan z ye her şeyi görebiliceksin ayarları değiştirebilirsin her türlü şeyi açıp kapaya bilirsin bilgisayar üstünden ayar olarak.. ama bu dediğim tech 2 ile olur elm ile sanırım sadece verileri görebiliyorsun müdahele edemiyorsun diye biliyroum
Benim de bildiğim ELM sadece görüntülemek için. Ayar yapmak için OP-COM cihazları var uygun fiyatlı. Ebay de bulabilirsiniz.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Hakan abi, üstteki mesajı yazdıktan sonra yine kafamda bir ampül yandı. Biraz cihaz araştırayım dedim, araştırırken de şöyle bir cihaz buldum ve aldım. Artık ben de resmi olarak bu işe girişmiş bulunuyorum :) Şimdi düzgün bir monitör bulmak lazım buna arabaya uyacak. Ekranı kırık diye 390 liraya anlaştık. Satan da zaten ekranı kasadan ayırmış, monitöre bağlayarak kullanıyormuş. Özelliklerine göre fiyatı da iyi geldi.

cihazın özellikleri şöyle,

Asus A8JN
*İşlemci : Intel Core 2 Duo Processor 1.83 GHz - T5600
*Ekran Kartı : 512 MB NVIDIA Go 7300 EKRAN KARTI
*HDD : 80 GB 5400 Rpm
*RAM : 1 GB 667 DDR2 RAM
*1,3megapiksel webcam
*BLUETOOTH
*DVI çıkışı
1 x IEEE1394,
5x USB 2 .0,
1 x Hoparlör çıkışı & SPDIFcombo jack,
1 x mikrofon girişi, Intel Pro/wireless 3945ABG (802.11a/b/g)
*Optik Sürücü : 8x DVD - SUPER MULTI
*Audio : Bütünleşik Intel® High Definition Audio ( Azalia ) uyumlu ses yongası, 3D efektler & full duplex

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan abi, üstteki mesajı yazdıktan sonra yine kafamda bir ampül yandı. Biraz cihaz araştırayım dedim, araştırırken de şöyle bir cihaz buldum ve aldım. Artık ben de resmi olarak bu işe girişmiş bulunuyorum :) Şimdi düzgün bir monitör bulmak lazım buna arabaya uyacak. Ekranı kırık diye 390 liraya anlaştık. Satan da zaten ekranı kasadan ayırmış, monitöre bağlayarak kullanıyormuş. Özelliklerine göre fiyatı da iyi geldi.

cihazın özellikleri şöyle,

Asus A8JN
*İşlemci : Intel Core 2 Duo Processor 1.83 GHz - T5600
*Ekran Kartı : 512 MB NVIDIA Go 7300 EKRAN KARTI
*HDD : 80 GB 5400 Rpm
*RAM : 1 GB 667 DDR2 RAM
*1,3megapiksel webcam
*BLUETOOTH
*DVI çıkışı
1 x IEEE1394,
5x USB 2 .0,
1 x Hoparlör çıkışı & SPDIFcombo jack,
1 x mikrofon girişi, Intel Pro/wireless 3945ABG (802.11a/b/g)
*Optik Sürücü : 8x DVD - SUPER MULTI
*Audio : Bütünleşik Intel® High Definition Audio ( Azalia ) uyumlu ses yongası, 3D efektler & full duplex

çok iyi almışsın arabaya fazla bile :D aslında bu konuyu centrafusedan çıkarıp ayrı bir konu olarak carputer yada araba bilgisayar sistmei diye açsak daha verimli olur

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Bakalım abi satıcıyla anlaştık işte sorun çıkmazsa salı gününe makine elimde.

Yeni konu açarsak bu konudaki bilgiler gider ama konu başlığını değiştirebilirsek güzel olur...

DarK_DrivE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten çok dehşet bir sistem bu ve bu konularda özel ilgim olduğu için yapmaya karar verdim :)
Verimli olması açısından bir 7" yada göğüslüğe 9" sığarsa 9" lcd bana ne kadar mal olur bilginiz varmı?Thermaltake baktım ancak satış fiyatı 600-700 civarında.
Göğüslük var elimde ona oturtmayı düşündüğüm için motorize olmasına gerekte yok. Görüntü ve yazılar net olsun tv out çıkışından bağlanmasın yeter :) Siz thermaltake dışında ne kullandınız?
Gözüme çarpan tavan lcd si var belirtilene göre pc monitörü olarak kullanılabiliyormuş.
http://www.sahibinden.com/next_ye_1040_a_lcd_tv-29WQQaXQQ7661751WQQpXQQdisplayitem&keyword=pc%20lcd
kasayı boşaltıp alsam bu kullanılabilir mi? Ekran çokmu büyük?10.4 diyor çözünürlük büyük ihtimal kötüdür. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)
Çok ilginç 7" 500lira 17" 150lira.Tavana monte etsek olmazmı bunu :)

Son düzenleme:
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
http://www.mavibilgisayar.com/udy/12395

1100 tl gibi bulunabiliyor. 800mhz 1gb ram 100gb dokunmatik GPS modülü var. vistada oldukça yavaşmış ama bu cihazın xpde iyi çalışacağını düşünüyorum. ben de çok karasızım car pc konusunda. aux üzerinden teybe bağlayınca süper olacağı düşüncesindeyim

DarK_DrivE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında daha önce bir laptopun hdd'sini bilgisayara bağlamıştım dönüştürücü ile.Sonuçta dizüstü olması etken değil hddlerin sarsıntıya dayanıklı olmaları ve bunları normal anakartlarda kullanabiliyoruz.O zaman bir 478pin onbboard ekran kartlı anakart+p4 2.8 işlemci+ 1gbram + 80gb hdd 250 civaına gelir ve bagajımdaki kapalı alana sığar.Bu daha mantıklı geldi hem daha seri olacaaktır o ortalamad abir laptop ile kıyaslanınca :)
Bkz: http://www.hemalhemsat.com/Shop/Auctions/AuctionDetails.aspx?AuctionId=2891237