çekiş problemi

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben önce egr iptali yaptırdım ,bi fark göremedim ve egr nin yenisini aldım.

uğur şanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtı aynı yerdenmi alıyorsun hani oktan meselesi yanmazsa gitmez ....oktan yükseltici at dene birşey kaybetmezsin

joniyev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalitik tıkalı,bitmiş olabilir ! Aynı şey benimde uzun yolda başıma geldi Astra 2001 elegance arabamla uzun yolda kaldım. Katalitiğin boşalttırdım. Katalitiği boşaltırdıktan sonra Ancak arabam düzeldi,tabii bu arada arızayı bulmak içinde birçok masraf yapmak zorunda kaldım ! Kötü benzinden dolayı kataliğin ömrü azalıyormuş,katalizörüne bir baktırmanı öneririm.

mkocakoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım yukarıdaki mesajlerınızı başından sonuna kadar okudum aynı arıza benim de başıma geldi 6 ay boyunca ankarada gitmediğim usta kalmadı hatta bazıları silindir kapağını bile sökmeye kalkıştı ama ben söktürmedim sonra tavsiye üzerine şaşmazda serçal opele gittim adam arabaya biner binmez bana 3 adet arıza söyledi 1- egr, 2- bobin, 3- yakıt dönüşüm filtresi patlak; dedi sonra bilgisayara bağladı aynı arıza kotlarını verdi. egr nin fişi gevşemişti yerine taktı, bobin değişti, buji kablolarını değişti, yakıt geri dönüşüm fitresini değişti. bu işlem 1 saatta bitti. arabaya bindiğimde arabayı tanıyamadım şimdi fişek gibi... isterseniz sizde uğrayın serçal opele...

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benim araç 97 cd 2.0 kalkışlarda hiçkimseye uymuyorum çünkü rezil ediyor.ama senede 5-6 kere Ankaraya gidiyorum otobanda demeyin keyfime.vectra larda hemşerisi mercedes gibi sanırım devirli araba,vites aralığı da biraz uzun.acil 1.2.3e gelmiyor yığılıyor zaten kasalarda ağır.şöyle deyim çoğu kez 2. viteste 120 dediğim oluyor.düşük viteste uzun süre gidince yüksek hızlara çıkıyor.bide insan araca alışınca sanki artık gitmiyor gibisine geliyor heralde...

fatih0333

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam senin sorununun benzerini şuanda bende yaşıyorum.
arçla giderken aniden gazdan düştü. devir 1 de sabit kaldı. gaza sonuna kadar basıyorum ama hiçbir fark olmuyor.
gaz kelebeği değişti buradaki ustalar başka bir sorun bulamadı.
malesef burada serviste yok. çok canım sıkılıyor. benzer sorun yaşayan varsa tavsiye beklerim. selamlar