çekiş problemi

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2001 vectra 1.6 comfort aracımda çekiş düzensizliği var bazen çok iyi gidiyo bazende gaza bastıkça sanki arkadan biri tutuyomuş gibi gitmiyor ,

aracıma

baskı balata
triger seti
bujiler
egr
boğaz kelebeği temizliği
yağ
filitreler
sıcaklık sensörü
versiyon yükseltme

hepsi yeni değişti fakat yine aynı bi değişiklik yok acaba böyle bi sıkıntı yaşayan oldumu ? yardımcı olursanız sevinirim.

o2 sensörlerinden yaparmı ?

Son düzenleme:

kgnank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bendede 1997 vectra var lpg li banada aynısı olmuştu iyi bi ustaya sorduğumda ateleme bobini dedi d eğiştirdim. ama senin dediğin gibi değildi tamamen tam gaz giderken sanki fren yapmış gibi olmuştu araba yerinden kalkmıyordu bobin değişince düzeldi ancak şimdide senin dediğin gibi ara sıra oluyor bunuda rolanti gaz ayarının kısılmasından diyorlar

server

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende 1.6 astra var,,x16xel,,alalı iki sene oldu gitmediğim usta kalmadı,,Hiçbir zaman istediğim performansı yakalıyamadım,,Aracımda hiçbir arızada yok,,ancak aynen anlattığın gibi bazen aracı sanki arkadan bir çekiyormuş gibi oluyor,,Ben bunu özellikle motor ısındığında hissediyorum,,hele bide klima açıksa gittin :) Ben bu aralar kendimce bir çözüm buldum,,EGR valfi iptali,,İnan araç çok rahatladı,,Sadece fişini çektim,,arıza lambası yanıyor ama araç eskisinden çok daha iyi gidiyor özelliklede alt devirlerde,,kalkışı bile değişti,,Şimdi kör conta takacak bir usta bulursam conta taktırıp arıza lambasınıda söndürecemm,,Mağlesef Ankarada bu işlerden anlayan bir yer bulamadım,,Ama arıyorum,,Egr ile ilgili yazılarımı forumda bulabilirsin,,Bence opellerdeki çekiş sorununun en büyük nedeni bu parça,,,,

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende 1.6 astra var,,x16xel,,alalı iki sene oldu gitmediğim usta kalmadı,,Hiçbir zaman istediğim performansı yakalıyamadım,,Aracımda hiçbir arızada yok,,ancak aynen anlattığın gibi bazen aracı sanki arkadan bir çekiyormuş gibi oluyor,,Ben bunu özellikle motor ısındığında hissediyorum,,hele bide klima açıksa gittin :) Ben bu aralar kendimce bir çözüm buldum,,EGR valfi iptali,,İnan araç çok rahatladı,,Sadece fişini çektim,,arıza lambası yanıyor ama araç eskisinden çok daha iyi gidiyor özelliklede alt devirlerde,,kalkışı bile değişti,,Şimdi kör conta takacak bir usta bulursam conta taktırıp arıza lambasınıda söndürecemm,,Mağlesef Ankarada bu işlerden anlayan bir yer bulamadım,,Ama arıyorum,,Egr ile ilgili yazılarımı forumda bulabilirsin,,Bence opellerdeki çekiş sorununun en büyük nedeni bu parça,,,,

lpg kullanmıyorsun değil mi ?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2001 vectra 1.6 comfort aracımda çekiş düzensizliği var bazen çok iyi gidiyo bazende gaza bastıkça sanki arkadan biri tutuyomuş gibi gitmiyor ,

aracıma

baskı balata
triger seti
bujiler
egr
yağ
filitreler
sıcaklık sensörü
versiyon yükseltme

hepsi yeni değişti fakat yine aynı bi değişiklik yok acaba böyle bi sıkıntı yaşayan oldumu ? yardımcı olursanız sevinirim.

Zaten baktırmadığın o sensörü kalmış sorun orada olabilir bi baktır.
:good:

Son düzenleme:

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracıma

baskı balata
triger seti
bujiler
egr
yağ
filitreler
sıcaklık sensörü
versiyon yükseltme

bendede aynı 2000 1.6 var senin değiştirdiklerinin bi çogunu değiştirdim benim tek şansım parçacı tanıdık oldugu icin hic bi fark olmadığı icin geri iade ettim versiyon yüksetlme demissin orasını anlıyamadım...benimkide aynen bazen cok iyi gidiyo bazende sanki biri tutuyormus gibi gitmiyo gaza basıyorum bagırıyo 2 aydan sürekli arıza arıyorum bi cok seyi değiştirdim ama halen bi fark yok götürmediğim usta kalmadı herkes normal diyor...ama eylemlerim devam edeyor bulana kadar uğrasacam :D

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
valla bende araştırıyorum dostum şu o2 sensörlerini söküp temizleyecem bakalım ne olacak. versiyon olayıda şu : servise gidiyosun ben versiyon attırmakm istiyorum diyosun ve tech 2 ye bağlayıp yazılımı güncelliyor aracın ecu su üst versiyon oluyor. ateşlemeyle falan ilgiliymiş ben bi fark göremedim . bu konu hakkında çözüm kimse bulamıyo galiba.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
nerdeyse arabayı sıfırladım fakat problemi bir türlü çözemedim. o2 ler temizliklede olmazsa mecbur değiştirecem . araba arada bir iyi gitmese diyecemki bu araba bu kadar gidiyo. fakat yok bazen sapıtıyo dehşet gaz yiyo ve canavar gibi gidiyo e böyle oluncada insan kafayı yiyo. ya allah aşkına bi çözüm ne deyim . yoksa benim kafada ki trigeri sıyıracam.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracın devri falan herşey normal ,diyorumya araba gitmeye çalışıyo fakat sanki biri arkadan tutuyo .1.2.3 diyorum araba uzamıyo .