çekiş problemi

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seni cok iyi anlıyorum,anlattıklarının aynısını bende yasıyorum kafayı yemek üzereyim kimse bi sey bulamıyor lpg limi senin arac bu arada

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende 1.6 astra var,,x16xel,,alalı iki sene oldu gitmediğim usta kalmadı,,Hiçbir zaman istediğim performansı yakalıyamadım,,Aracımda hiçbir arızada yok,,ancak aynen anlattığın gibi bazen aracı sanki arkadan bir çekiyormuş gibi oluyor,,Ben bunu özellikle motor ısındığında hissediyorum,,hele bide klima açıksa gittin :) Ben bu aralar kendimce bir çözüm buldum,,EGR valfi iptali,,İnan araç çok rahatladı,,Sadece fişini çektim,,arıza lambası yanıyor ama araç eskisinden çok daha iyi gidiyor özelliklede alt devirlerde,,kalkışı bile değişti,,Şimdi kör conta takacak bir usta bulursam conta taktırıp arıza lambasınıda söndürecemm,,Mağlesef Ankarada bu işlerden anlayan bir yer bulamadım,,Ama arıyorum,,Egr ile ilgili yazılarımı forumda bulabilirsin,,Bence opellerdeki çekiş sorununun en büyük nedeni bu parça,,,,

Slm, ben de Ankaradayım, Aracımı Opandan aldım 2.el. Orda İsrafil Ustaya git. Usta orda servis elemanı. Benim egr yi de o iptal etti. Contayı ayarladı. Programını yeniledi aracın. Cekis daha ii...Yeni yeri eskişehir yolu 15. km de ümitköy tarafı, eski muayene istasyonunun yerine geçmişler..ustayı sor ordan.İsrafil ustaya 2004 njoy astra alan arkadaş gönderdi dersen ii olur.

Kolay gelsin

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracımda lpg yok arkadaşlar benzinli
egr yide sıfır delphı marka taktık.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
valla bazen keçiler geliyo çık tepesine zıpla diyo şeytan.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
artık aramızdaki ustalardan ve bu problemi yaşayanlardan yardım bekliyoruz.

akg_dn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çekişi iyi ara istiyorsan opelden vazgeç. Opellerin ne berbat bir çekişi olduğu herkesce malum. Malesef böyle.

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ethem abi beraber yakalım abi arabaları :D bazen cok inirimi bozuyo ışıklarda şahin doğan uzayıp gidiyor benim araba 1.2.3 tık yok allah canımı alsada gitmesem dio eskiden şahin vardı bizde walla onu arar oldum.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
okadarda değil dostum şahin doğancılarda bizim arabalara hasta oluyor .

elbet çözümü olan şeyler fakat zaman ve para gerekiyor.

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 aydır arıyorum ama bi sonuca ulasamadım en son carbon clear yaptırdım gene değisen bi sey yok aynı bunu almadan önce 97 b1 kasa vardı 1.6 oda aynıydı herhalde bu arabalar böyle abi başka bi sey gelmiyo aklıma

bekir_nev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar benim arkadasin vectra sinda oldu yapmadigi kalmadi sorun benzin filtresi sisme yapiyormus deneyin derim