CDR-500 Yardım...

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuç olarak yeni cd çalar alıcaz gibi bu gidişler abide yapıcak bişi yok başka :D

YaWuZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede Opel Astra G Enjoy 2004 Var... Orjinal CD Lerde Sorun Yok Süper Çalışıyor.. Ama Kopya cd lerde Sıkıntı Var.. Teyp Siemens CDR-500 Orjinal teybi... Ne kadar cd değiştirdiysem olmadı.. Neroda 4x ile çekiyorum cdleri Kaliteli cd kullanıyorum.. Bazen çalışıyor silince fln çalışıyor.. arabayı stop edip tekrar çalıştırınca teyibe bişi oluyo hemen cd ye error veriyor... Bu sorunu NasıL çözecez?? Bilgisi oLan arkadaşlar Lütfen yardım edin... Teşekkür ediyorum...

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede Opel Astra G Enjoy 2004 Var... Orjinal CD Lerde Sorun Yok Süper Çalışıyor.. Ama Kopya cd lerde Sıkıntı Var.. Teyp Siemens CDR-500 Orjinal teybi... Ne kadar cd değiştirdiysem olmadı.. Neroda 4x ile çekiyorum cdleri Kaliteli cd kullanıyorum.. Bazen çalışıyor silince fln çalışıyor.. arabayı stop edip tekrar çalıştırınca teyibe bişi oluyo hemen cd ye error veriyor... Bu sorunu NasıL çözecez?? Bilgisi oLan arkadaşlar Lütfen yardım edin... Teşekkür ediyorum...

Yeni cd çalar :D Yada teyp söktür işin ehli biri varsa baktır sanayide

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar orjinal cd lerin kopyalanırken yakma derinliği farklıdır. bizlerin evde kullandığı cd kopyalayıcıların farklı ve cd lerde farklı. yani kullandığımız cd okuyucu teyplerin lazer okuma aralığı yani cd ve lazer arası ölçüsü standarttır. fakat kopya cdlerde ise hem cd kalitesi hemde kopyalarken cd yakma derinliği farklıdır. bu yüzden kopya cd leri cihazların okuması için yapmanız gereken basit bir ayar .lazer focus ayarı. lazer göz temizlendiğinde okumuyorsa resimdeki potansiyometreleri sağa sola çok az bir şekilde çevirerek yapıcaksınız. genelde 1 yada 2 potansiyometre olur. eğer birtane ise işiniz kolay daha az zaman alır. potansı her çevirişinizde tornavidayı çekip cd okutmaya çalışın, okuyana kadar sağa sola hafif çevirerek deneyin. mutlaka bulursunuz. bu ayar sadece lazer gözün okuma yüksekliğini ayarlar bu kesin çözümdür kolay gelsin. ben bu şekilde çok düzelttim.

v10laser.jpg

lasercoil2.jpg

YaWuZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür Ederiz ethem abi.. En kısa sürede denyeceğim.. Elektronikten pek fazla anlamam ama bu olayı bir elektronik tamircisine gidip tarif edip yaptıracağım valla fıtık etti beni teyp... :)

LEON8686

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cd çaların kristalleri tozlanıp kurum bağlamıştır o yüzden yuvayı kitliyor olabilir bi temizletip denersen düzelme ihtimali var bide cdleri şampuanla filan yıkayıp kendi halinde kurutursan toz tutmuyor üstünde ;)

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekrem bey gerçekten 10 numara bilgili bir adamsınız.teşekkürler.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Phlips marka boş cd tavsiye ederim benim araçta sorunsuz okuyor. Diğerlerini okumuyor.
12x de yazdırdım sorunsuz çalıyor stabilize yolda atlama yapıyor onun harici süper takılma yok..