CD Formatı ve Kanal Ayarlama

magic_ocean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemlı olan yavas yazmanız yazma hızını dusuk secın ve kalıtesız cdler sorun cıkartıyor marka kullanın tdk philips vs...

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
teflon cd ler'ile sorunu çözdüm sabah bi kere okumadı tekrar takınca cd yi okudu :) kanal frekansnızda çözdüm alpmurat abim sağolsn ;)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
teflon cd ler'ile sorunu çözdüm sabah bi kere okumadı tekrar takınca cd yi okudu :) kanal frekansnızda çözdüm alpmurat abim sağolsn ;)

Eyvallah ne demek. Aynı sorunlarla bizde karşılaştık bu sitede herkesin yaptığı gibi karşılaştığımız sorunları ve cevapları birbirimizle paylaşıyoruz. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kafa temizleme cd leri var bende kullanıcam makine cd seçmeye başladı önceden okuduğu cd leri şimdi okumuyor ..

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Lazerin üstünde biriken tozları alıyor diye biliyorum..

Siz temizleme cdsi dediğiniz. Cd playere bir cd takıyorsunuz oda boşa dönüyor eğer bundan bahsediyorsanız böyle bir temizleme olayı yok. onun yaptığı iş cdnin başını ve sonunu gösteren bir şey var. Sadece Lazere kalibrasyon yapıyor.

uurmanigidi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz temizleme cdsi dediğiniz. Cd playere bir cd takıyorsunuz oda boşa dönüyor eğer bundan bahsediyorsanız böyle bir temizleme olayı yok. onun yaptığı iş cdnin başını ve sonunu gösteren bir şey var. Sadece Lazere kalibrasyon yapıyor.

yok abi normal Cd ama biyerinde yuvarlar kücük kılcal fırca gibi bişeler var hemen peşinden yumuşak bez parçası gibi parça var elime gecerse foto koyabilirm.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

temizleme cd si dediği arkadaşın lazer temizleme diye bir şey yok arkadaşın dediği doğruda anlatma şekli yanlış olmuş temizleme cd leri var cd romun optiğini kristalini okuyucusunu cd deki bir fırça temizliyor o cd ye bir sıvı var onu biraz döküyorsun sonra takıyorsun o çalışıyor cd nin optiğindeki toz pislik tüy kıl artık zamanla oralara ne girmişse temizliyor cd okuyucunun durumuna göre bazı rom larda çok büyük bir başarı yakalıyor ama bazı artık optiği okuyucusu iyicene bitmiş romlarda hiç bir fayda etmiyor.. cd rom okuma sıkıntısı çekdimi en ucuz yollu alınabilicek ilk önlem bu 5 tl 10 tl bir şey sorun giderse sorun yok sorun devam ederse ama o zaman masraf artar teybin açılıp okuyucusunun kristalinin değişmesi gerekir buda büyük masraf..