CD Oynatıcıda Çekme CD Çalıştırabilenler BURAYA bi bakın..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni aldığım aracımda CD changer "CDC" orjinal cd leri çalarken en ufak problem çıkarmıyor fakat çekme CD leri çalmıyor. Bazı forum sitelerinde okuduğum kadarıyla düşük hızlarda çekmek işe yarıyor denildi fakat benim Writer en düşük 8x le çekiyor ve bu CD yide araçtaki oynatıcı çalmıyor. Aslında evde pionner mp3 çalarım var fakat ben orjinalini bozmak istemiyorum.. Birde CD markası bu konuda farkedermi?

Bu Phillips in CDC ında bu sorunu çözebilen varmı aranızda?? Şimdiden Teşekkürler.. :confused::confused::confused:

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de böyle bir sorun var, lens temizleyici cd'lerden aldım, onu kullandıktan sonra kopya cd'yi okuyor fakat sabah tekrar araca bindiğimde yine sıkıntı çekiyorum..

sanırım iyi bir ustaya götürüp, ya lens temizliği yada lens değişikliği yapmam gerekiyor..

geçmiş olsun İbrahim..

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teflon cd kullan tam verim olmaz ama faydası var

teflon dediğin, şu karbon olanlar mı? yani siyah cd'ler?

bu arada, bilgisi olan biri varsa paylaşabilir mi acaba lens değiştirmenin fiyatı nedir yada temizletsek oluyor mu???

prens2381

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, cd markası filan önemli değil..! önemli olan şey şu ikisidir:
1- 700 yada 750 MB tan fazla büyüklükteki cdleri kullanmayın ve
2- bazı Cd çekme proğramları cd'yi yükleme aşamasından sonra içindeki bilgileri tekrar silip başka bilgiler atabilmek için cd'yi kapatmıyor. kapanmayan cd'leride korsan olarak algılayan bazı CD veya MP3 playerlarda korsan olarak algılayıp okumuyor. Proğram sonunda CD'nin kapanmasını sağlayan proğramlar kullanın..!
Bu ikisini deneyin emin olun sorun çözülür. haa eğer cd veya MP3 playerın kristali kirlenmiş olursa orjinal cd'yi de çalarken sorunlu çalar..!

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada pioneer mp3 calar var astra h dede orjinal cd calar var bende calan cd ler astra h de calmıyor :(

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, cd markası filan önemli değil..! önemli olan şey şu ikisidir:
1- 700 yada 750 MB tan fazla büyüklükteki cdleri kullanmayın ve
2- bazı Cd çekme proğramları cd'yi yükleme aşamasından sonra içindeki bilgileri tekrar silip başka bilgiler atabilmek için cd'yi kapatmıyor. kapanmayan cd'leride korsan olarak algılayan bazı CD veya MP3 playerlarda korsan olarak algılayıp okumuyor. Proğram sonunda CD'nin kapanmasını sağlayan proğramlar kullanın..!
Bu ikisini deneyin emin olun sorun çözülür. haa eğer cd veya MP3 playerın kristali kirlenmiş olursa orjinal cd'yi de çalarken sorunlu çalar..!

yukarıdaki 2 madde aynen geçerli. cd yi kapatmayı sakın unutma!
alternatif olarak windows media player la da kaydedebilirsin. 10. sürümden öncekilerde sanırım 1x bile var.

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
Nero, kendi otomatik olarak kapatmıyor mu cd'yi?

Hayır sana soruyor en son bölümde aşşağıda iki kutucuk var hiç ordan görebilirsin tik koyuyorsun kapanması için.