Carbon Clean SORUNSALI ???

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sız buraya dıkkat etmemıssınız arkadaslar.....
Ayrıca carbon cleanden önce yapılması gereken diagnostik clean varmış arkadaşlar.Yani kısaca önce böbrekteki taşı temizlemek ardından kumu atmak gibi.Misal ejjektörlerde daha ağır kirler varsa irice onları CARBON CLEAN alamıyor
tama haklısın ama benzınli opellerde öyle söklup temızlenecek bi yer yok egr hariç. ayrıca ustte bı foto var o fotodakı araç dizel vw.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
ben onu bılıyorum orda anlatmak ıstenen cok km yapmıs araclar ıcın faydası olurmu dıye ben bır fark gormedım.....
klıma gazı olan araca vakumlu aletle klıma gazı basmak gıbı bısey oluyor ozaman yapılan ıslemı acıp sacıp gorme sansı yok adam alıyor parayı tamam dıyor......

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben onu bılıyorum orda anlatmak ıstenen cok km yapmıs araclar ıcın faydası olurmu dıye ben bır fark gormedım.....
klıma gazı olan araca vakumlu aletle klıma gazı basmak gıbı bısey oluyor ozaman yapılan ıslemı acıp sacıp gorme sansı yok adam alıyor parayı tamam dıyor......
işin aslı benım fikrim tabıkı, karbon yapılan aracta ilk baslarda bi çekiş düşüklüğü oldugunu göruyorum çünki yanma odasındakı kurum yok oldugu ıcın hacım genişliyor ve kompresör azalıyor. ama aracta tekleme varsa sıbopların bastıgı yerdekı kurumlar yok oldugu ıcın teklemeler yok oluyor

zephry

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
ben aracıma lpg taktırmadan önce cc yaptırmıstım.peki lpg li araçlarda da cc yapılması gerekiyor mu?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz euro-civic de yaptırıyoruz arada bir fark ediyor gerçekten

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
emp:) izlenimleri
Çok basit bir olay benzin giriş hortumunu söküp onun yerine makinanın hortumunu bağlıyor geri dönüşüm varsa o da bağlanıyor.
Daha sonra 4 silindirli araba için 1 kutu temizleyici konuyor makinaya 1 kutu temizleyici için 1.5 kutu benzin çekiliyor(temizleyici kutusuna göre)
Araba çalıştırılıyor başta biraz naz yapıyor ama 30 sn içinde kendi toplayıp normal bir şekilde çalışmaya başlıyor.Bu yaklaşık 1 saat sürüyor makinadaki karışım bitene kadar.
Karışım artık bitmeye yakın olduğu zaman devir 4000 i geçmeyecek şekilde hafif gaz vaz geriliyor.
Sonuç olarak araba bu arada siyah duman atıyor.
Eskisine göre arada şöyle farklar var arabanın gaza tepkisi gözle görülür şekilde arttı üst devirlerde biraz isteksiz gibi davranıyordu artık bu olaydan eser yok.Yakıt tüketiminde ise eskiye oranla 100 km de 0.7-1lt civarı düşme var.
Bazı araçlarda yapması biraz zor(benimkindeki gibi) benzin hortumu saklı kalmış veya altlarda kaldığı zaman birkaç parçayı sökmek gerekiyor.
Carbon clean için kullanılan temizleyici maddeyi bunu yapan yerlerden alıp benzine karıştırıp kullanmanızda mümkün şişesi 33ytl miş ve depoda benzine karıştırılıp kullanılmak istenirse 120lt benzine 1 şişe kullanılıyormuş.(markası würth)
Ben 40 ytl ye makinaya bağlatarak yaptırdım.Herkese tavsiye ederim tam randıman almak istiyorsanız her bakımdan sonra yaptırmanız iyi olucaktır.

Ayrıca carbon cleanden önce yapılması gereken diagnostik clean varmış arkadaşlar.Yani kısaca önce böbrekteki taşı temizlemek ardından kumu atmak gib.Misal ejjektörlerde daha ağır kirler varsa irice onları carbon clean alamıyor
RESİME DİKKATLİ BAKINIZ
897642300075_33_full.jpg
daha iyi sonuç almak için 1 kutu ilaca 400 grm benzin gerekiyor asıl ölçü budur her silindire 100 grm benzin daha etkili olması için bunu yapmak gerekiyor

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklasik 15gun once Ankara OPAN da yaptirdim, aracim 70.000de daha oncede hic yapilmamisti, yetkili servis hicte yapilmaz falan demedi ama 20.000de bir yaptirmalisiniz dedi (cdti motor benimki) yakita gelince pek fark yok ama arac baya rahatladi,sesi azaldi,hizlanmasi devir almasi falan degisti...

lakiska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla yüksek KM'li araç sahiplerinden hiç kimse CC yaptırmamış.

Galiba ilk yaptıran ben olacağım. (bir terslik çıkmazsa)

Ankara'da sorunsuz bir şekilde sadece OPAN da mı yaptırabilirim?
Tavsiye edebileceğiniz başka bir Carcon Clean yapan yer var mı?