camdan gelen ses

mtunc2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 model astra sahibiyim. hareket halinde iken ön sol camdan ses geliyor. camı çok az açtığımda bu ses kesiliyor. servise sorduğumda komple değişmesi gerektiğini söylediler. tabi buda maddi olarak oldukça külfetli yada bununla yaşamayı öğren dediler. eski toroslardaki gibi bu sesle yaşamaya devam mı edeyim? bu konuda bilgi sahibi olan varsa çok sevinirim.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle imza alanınıza AD-SOYAD yazmanız lazım...

sorununuz ise, Corsa'larda kronik bir sorun diye biliyorum, fakat Astra'da ilk defa duydum.. ara sıra benim sol camda böyle yapıyor, yani camı biraz aşağı indiriyorum, baktım tıkırdıyo, hafif yukarı kaldırıyorum ozaman susuyor.. sanırım yerine tam oturmuyor gibi ama bilmiyorum..

değiştirmeye gerek yok bence, ne öle her sorun olduğunda servise uyup parça değiştireceksek satalım daha iyi :)

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde benim astranın sağ ön camından kapattığım zaman sıkıştırma sesi geliyor kuzenimden almadan önce çok araştırmış arkadaşları ile birlikte aynı anda almışlar astraları hepsinde varmış parça değişse bile belli bir süre sonra tekrar yapıyormuş bence değişmeye gerek yok...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorununuzun çözümü bende... :) :) :)

o ses bende de vardı. geçen açtık ustayla hallettik. hatta ben buldum sorunu...
sorun; kapı içinde altta yan airbag algılayıcı var. bunu kapıya otutturmak için böyle tırnaklı bi büyük plastik parça yapmışlar. kapıyı sökerseniz zaten direk görürsünüz. bu tırnaklardan biri veya birkaçı zamanla sertleştiği için yerinden çıkmış. arabada çukurlara düştükçe o plastik parça ses yapıyor.
çözümü ise ; plastik parçayı çıkardık yerinden sertleşen tırnakları çakmakla ısıttık. yumuşayan tırnakları demiri tutacak şekilde açtık ve tekrar yerine otutturduk. yada hiç uğraşmayım derseniz o plastiği kapıya bantla tutturun veya uhu ile yapıştırın.

çok basit bişey zaten. gördüğünüzde tek diyeceğiniz şey ; "ulan bu muydu bu gıcık sesi çıkaran şey" :)

kolay gelsin.

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncel

opellerin kronik sorunlarından biri bu. benim vectrada da var bu sorun. Yalnız bende camı yarım açtığımda (şoför tarafı-ön cam) tıkırtı yapıyor. elimle açık olan camı hafif aşağı bastırıyorum (boşluğumu alınıyor-ne ise işte) o zaman ses kesiliyor. bilgilerinize...

oper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
öncelikle herkese selamlar,bahsetmiş olduğunuz sorun ön cam kriko mekanizmasının üzerindeki hareketli burçlardan kaynaklanıyor.plastik oldukları için zamanla aşınıyor ve boşluk oluşturuyor.bir kaportacıya söktürüp cam kızak fiberlerini değiştirtirseniz muhtemelen kesilecektir.

EvoEreN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumumuzu tebrık edıyorum,herkez birer usta gibi..Camı komple değişmekden kurtarmış oldu mtunc, Hayırlı forumlar..