Cam filmi 140 tl ceza + 20 puan

ömer88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orçun abi bende yaptırdım o perdeden cok rahat
kızılaya ne kadar girdigimi hatırlamıyorum
hemde bi film cezası kadar fıyatı var 130 tl

anulmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bod marka araca uygun perdeyi öneririm yan ve arka cam makam aracı gibi oluyor ve istediğin zaman çıkarabiliyorsun filmden güzel tavsiye ederim hepsiburada com da mevcut saygılar.

ezgixxxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkürler.

Dün bond perdeyi araştırdım bende. Biraz sinek gözünden dünya ya bakar gibi bir görüntü vericekmiş hissiyatı veriyor insana. (aracın içinden bakınca) Ama dışardan bakınca sanki filmden bile daha az görüntü veriyor dışarıya, dediğiniz gibi makam aracı vari.

Filmsiz insan kendini çıplak gibi hissediyormuş, gerek olduğunda insan rahatlıkla filmin arkasına saklanabiliyormuş. Cezanın verdiği maddi hasarın yanında insana bu teşhir ediliyormuş hissiyatıda baya dokunuyormuş. Filmi ilk taktırdığımızda da kapana kısılmış gibi hissediyordum o ayrı.

Bond perde fiyatları gerçekten ucuz. Çıkabiliyor olması büyük bir avantaj ama polisin insiyatifine bağlı olarak ceza yazılmıyorsa oda her an bir risk. Neden derseniz, yine içerinin rahat görünmesini engelleyen bir unsur.

Cam filminin bana avantajı yaptığım çoğunluğu gece ve gündüz yolculuklarında yan arabalardan gelicek sinir bozucu davranışları engellemesiydi. (İçerisi görünmediği insanlarda el kol veya sıkıştırmaktı tacizdi daha çok çekiniyorlar)

Aslında cam filmi tamamen psikolojik bir kışkırtma ve koruma kalkanı. Ama açık tonlarını kullanmak gerentiğini düşünüyorum çünkü arkanızdaki araba sizin koyu cam filmi yüzünden önünüzdeki arabaların durup durmadığını göremiyor ve frene basmak için daha az zamanınız kalıyor.

Bir diğer unsurda;
Trafikte gayet asabi ve laf dalaşına giren bir insan olduğum için şimdi yine didişmeye başlayacak gibiyim...(taksici,dolmuşçu,kuşcu,v.s.ler)

Bond perde de öne takılmadığı için oda bizi kurtarmıyacak şu durumda.

En güzel çözüm RENKLİ CAM :)

Son düzenleme:

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski aracımda içerisi görünmeyecek tipte krom cam filmi vardı.

2d97p8y.jpg

2 yıl boyunca sürekli Kızılay'dan geçtim işe gidip gelirken. Hiç sıkıntı çıkmadı. Bir kere çevirmede polis cam filmine taktı. Uygun bir dille hem güvenlik icabı hem de eşimin araba kullanırken rahatsız edilmemesi için diyerek izah ettim. Anlayışla karşıladı. Ceza falan kesmedi devam ettik. Bu tarz filmler her araca yakışmıyor orası bir gerçek ama koyu renk filmlere göre daha az dikkat çektiğini düşünüyorum. Ayrıca karşıdaki polisin anlayışlılığı veya o an polisle olan konuşma şekli de çok etkili sanki..

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
...............En güzel çözüm RENKLİ CAM :)

En güzel ve garantili çözüm yolu da bu zaten, yanlız camlarda TÜV logosu olsun.

akar970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2001 model vectra var. film yerine sökülüp çıkabilen perdeden yaptırdım. izmirde. çok şık. sahibinden.com da sayfası var. 110 tl. tavsiye ederim.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güvercin çeşiti:D

eski arabam komple filmliydi ve devamlı köşk atakule kızılay ulus hattında dolmuşcu gibi calıstıgımızdan polislerde artık haşır neşir olmak zorundaydım:D
her çevirmede kız arkadaş-eş-yenge-anne gibi bahaneleri öne sürerek(erkeklerin koruma güdüsü;)) bir şekilde yırttım:D
sanırım kardeşim 1 kez ceza yedi 5 yıl boyunca 1 kezde beni kolejde(iş yerimin 500 metre ilerisiydi) yunuslar filan anons geçtiler çekici için :D adamla bir muhabbete girersen bindiği motorunun kırık olan anahtarının yedeğini yaptım ve 5-10 kez teşekkür ederek gider:Dbir daha bu civarda başın agrırsa al şu numaram der gider:D:D
seviyorum ben bu ülkeyi yaa:D
Çağatayın dediği gibi mart bitti saldırmaya başladılar 1-2 ay inletirler her filmli araca yarış arabası muamelesi yaparlar...

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha dün tv8 de açık renk filmlere genelde polisler ceza yazmıyo konusu geçmişti.. galiba en iyisi hiç yaptırmamak

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne zararı var su fılmlerın hanı cok koyu olsa anlarım hadı fılmlerı gectım tavan folyo nıye yasak onun etrafa ne zararı var yada bana ne zararı var acıklayacak bırısı varmı ?

Tavan folyo yasak değildir. Ancak kanunlara göre aracın %30 undan fazla bir alanda aracın orjinal renginden farklı bir renkte, renk değişimi uygulanırsa (Bu boyada olabilir, kaplama da) Araba çift renkli olarak sayılır ve bu özelliğinin ruhsata işletilmesi gerekir. Kısacası eğer folyo yaptırırsanız ve muayeneye girip ruhsata işletirseniz hiçbir şekilde tavan folyodan ceza yemezsiniz.