Cam filmi 140 tl ceza + 20 puan

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim anlamadığım polis memuru hangi yasaya istinaden camları çiziyor?

AvO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun.Gerçekten can sıkıcı bir durum olsa gerek.Hem filmlerin çizilmesi hem ceza vs.vs.Ben bu polis abileri oldum olası anlayamadım zaten.Bugün kardeşimi YGS sınavına götürürken Kızılay'da çevirdiler.Araç malum filmli-tavan folyolu.İyi halimizden olsa gerek evraklara bakıldıktan sonra;''Emniyet kemerlerinizi takıp devam edin'' sözü ile hiçbir işlem yapmadan uğurladılar.Daha öncede 2 3 kere çevrilmeme rağmen filmden ceza yemedim ki aracımda parlak siyah film var.Tek korkum yeni çektiğim folyodan ceza yemekti,ondada ilkinde zararsız atlattık.Kısaca gözlemlediğim,bizlerin o anki hal ve hareketleri ile polisin ruh hali cezayı inanılmaz etkiliyor.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte polislerde günlük ceza kotasını doldurcak yer arıyor , ondan polis gördunuzmu arabanın inen camlarının hepsını ındırın belkı bı nevze gecırırler ...

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de memleketimde park cezası yedim, o koymuştu biraz... Adam cezayı kesiyor 5 dakikayla kaçırdık yani. Dedim ben bilmiyordum burada park yasağı olduğunu. Ama tabelayı gösterdi. Brn de bizim arabanın yanında duran camları filmli clio yu gösterdim bu neden duruyor diye. O sivil ekip otosu diyor. Ne bileyim ben dedim. Ne iş yapıyorsun diye sordu, öğretmenim dedim. Arabayı göstererek memur olduğunu bilseydik yazmazdık diyor, Allah Allah ne alaka dedim sonra aklıma geldi arabanın içinde darbuka duruyordu, artık ne düşündülerse...:) Herşeye cevapları hazır o yüzden fazla çene yormamak lazım.

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben burada daha cam filmli arabaların çevirildiğini görmedim.İnegöldeki çoğu arabada aşırı derecede cam filmi vardır genede o gördüğüm arabalar 1-2 yıl gezerler öyle.boş zamanlarımda Lunaparkta çalışıyorum burda çalıştığım yerin yemen yanında(bi yol ayırıyor) polis karakolu var büyükçe bakıyorum polislerin arabalarına hat safhada film var hepsinde komşular felan var bizim polis onlardada film var buralarda pek karışan olmuyor yani dediğim ben ya parlak film yada 2 numara film taktırıcam arabaya.İnşallah ben taktırınca gözünü açmaz bunlar :p

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun öncelikle ama kural basit, "Cam filmi yasak" böyle bir yasak olduğunu bilipte ceza yedikten sonra üzülmenin yersiz olduğu kanısındayım.Ha kural doğrudur yanlıştır tartışılır ama tartışmaya kalksak bu memleketin saçmalıkları bitmez...

skydive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Geçmiş olsun... Cam filmleri TUV 'den hafif kusurlu olarak geçiyor fakat çevirmeler geldik mi ceza yiyoruz o kısmını ben anlamış değilim :eek: Madem kanunda yasak TUV onayını ya da hafif kusurlu trafiğe çıkabilir verilmesin... Her iki kısımda da rahatsız olmayalım ;)
Eski aracımda içerisi görünmeyecek tipte krom cam filmi vardı.

2 yıl boyunca sürekli Kızılay'dan geçtim işe gidip gelirken. Hiç sıkıntı çıkmadı. Bir kere çevirmede polis cam filmine taktı. Uygun bir dille hem güvenlik icabı hem de eşimin araba kullanırken rahatsız edilmemesi için diyerek izah ettim. Anlayışla karşıladı. Ceza falan kesmedi devam ettik. Bu tarz filmler her araca yakışmıyor orası bir gerçek ama koyu renk filmlere göre daha az dikkat çektiğini düşünüyorum. Ayrıca karşıdaki polisin anlayışlılığı veya o an polisle olan konuşma şekli de çok etkili sanki..
Krom filmleri ben 3 yıl süre içerisinde kullandım herhangi bir sorun yaşamadım. Polislere karşı konuşma ve davranış kesinlikle olumlu olması gerekiyor...

ali2626

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Bende eski aracımda çok koyu tonlarda filmle gezdim (hatta o zamanlar ehliyetim bile yokdu ve arabada gösteriş açısından tam bi faaldi egzos,ses sistemi,koyu cam filmi vs.) açıkcası hiç sorun olmamıştı ama artık yeni yeni duymaya başladım etrafımdan filmden ceza yiyenleri.
Eskişehirde cam filmi çeken bi abimizden duymuşdum ne kadar doğru bilmiyorum ama bunu yapan birisi varmış, hastaneden sanırım cildiye bölümünden rapor çıkarttırmış bir tanıdık vasıtasıyla.
Rapor aynen şöyle; güneş ışığına mağruz kalamıyorum cildimde alerji var vb. gibi. Ve bu rapor sayesinde ya trafikden bir belge almış yada ruhsata işletmiş tam hatırlayamıyorum. Yani böylece ceza kesemiyorlarmış. Şimdi bende koyu bi cam filmi çektirdim eğer ceza yicek olursam bu rapor işini bi araştırıcam :)

otaksan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.spoylerkarlik.com
Geçmiş olsun. Aslında bu film çizme olayı tamamen polisin kendi insiyatifi ben hiç x5'in cam filminin çizildiğini duymadım görmedim.

Ama düşük model araba olursa polis bide tipi beğenmezse malesef çiziyor.