Cam Çiziklerinden Nasıl Kurtala bilirim...

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar...
Öncelikle Kurban Bayramınızı En İçten Dileklerimle Kutlarım...

Fittiller Dolan Dozlardan Dolayı Camlarda Ufak Tefek Kılcal Çizikler Oluşmur Bunlar Rahatsız Ediyor Bunlardan Nasıl Kurtula Bilirim ???

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yandın Mustafa, A6 nın camı oldukça pahalıdır, gel de şimdi Vectra'yı arama değil mi? :) Sonax veya Otoking'le bir görüş, 2 sene evveline kadar camlarda iyileştirme işlemi yapıyorlardı. Ben klasik aracım yan iki camındaki tahribat için görüşmüştüm, ama tabribatın yapısı nedeniyle (aracın yanında taşlama cihazı çalıştırmışlar, taşlama cihazından çıkan kıvılcımlar camda nokta nokta tahribatlar oluşturmuş) ortaya iyi bir sonuç çıkmaz diye yapmadılar.

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba..aynı sorun bir önceki aracımda da vardı çok ugrasıp türlü türlü yollar denemk yerine bırak öyle kalsın zamanla alışırsın kardeşim cam çiziklerinden hiçbir şekilde kurtulamazsın kısa ve net söylüyorum

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba..aynı sorun bir önceki aracımda da vardı çok ugrasıp türlü türlü yollar denemk yerine bırak öyle kalsın zamanla alışırsın kardeşim cam çiziklerinden hiçbir şekilde kurtulamazsın kısa ve net söylüyorum

Teşekkürler.

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yandın Mustafa, A6 nın camı oldukça pahalıdır, gel de şimdi Vectra'yı arama değil mi? :) Sonax veya Otoking'le bir görüş, 2 sene evveline kadar camlarda iyileştirme işlemi yapıyorlardı. Ben klasik aracım yan iki camındaki tahribat için görüşmüştüm, ama tabribatın yapısı nedeniyle (aracın yanında taşlama cihazı çalıştırmışlar, taşlama cihazından çıkan kıvılcımlar camda nokta nokta tahribatlar oluşturmuş) ortaya iyi bir sonuç çıkmaz diye yapmadılar.

:) abi teşekkürler camlar orjinal rekli taşlama yapılmaz herhalde tahminim e ama otokinge goturecem en kısa zamanda

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camdaki çizikler ve silecek izleri için seryum oksit (cerium oxide) kullanılıyor. 2 birim seryum oksite 1 birim su karıştırarak polisaj makinası ile uygulanıyor. Hiç deneme şansım olmadı ama en başarılı yöntem bu diye biliyorum. Çeşitli örnekler fotograflar mevcut, araştırırsan bulursun. Denemeye değer... Bildiğim ve kullandığım bir diğer ürün ise Auto Glym Car Glass Polish. Cam için üretilmiş bir ürün ancak çizik gidermekten ziyade camdaki çıkmayan kireç vb lekeler için gibi sanki. Bende var kullanıyorum berraklığını ve parlaklığını arttırıyor. Silecek izleri için polisaj ile denemek lazım deniyor aynı şekilde. Çünkü sürtünme-sıcaklık artışı-cam yüzeyi ile etkileşim mantığı ile çalışan bir ürün sanırım.. Ön camlar için en güzel çözüm aracın kaskolu ise kaskodan değiştirmektir derim. Mümkün olduğunda değiştiririm gözüm gönlüm açılır...

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camlara polisaj yapıyorlar makina ile ben başka takip ettiğim forum sitesinde görmüştüm sıfır gibi oluyor camlar yılda 2 kere yapıyor adamlar..

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
bende bi ara takip etmiştim cam çizikleri olayını camı aşındıracak tek malzeme seryum oksid bulmak biraz zor skoda formunda bi arkadaş anlatıyordu kullandığı malzeme ve uygulama tekniğini araştır bi googleda

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skodaturkey diğer adıyla detailingturkey çok iyi bu tarz konularda.
Polisaj olsun cila wax çok bilgili kişiler var.

corsacı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonax cam cizik giderici alın ve polisaj makinesi + cutting pedle uygulayın