Bu sesin sebebi nedir?

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda direksiyonu tam sağ yapıp yavaş yavaş kalkış yaptığında araç ilerdikçe tak tak die sesler gelio araç hızlandıkça seste artıyor direksiyonu toplayınca düzeliyor ama sadece yavaş kalkışlarda bu sesi yapıyor sizce nedendir? :confused:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda direksiyonu tam sağ yapıp yavaş yavaş kalkış yaptığında araç ilerdikçe tak tak die sesler gelio araç hızlandıkça seste artıyor direksiyonu toplayınca düzeliyor ama sadece yavaş kalkışlarda bu sesi yapıyor sizce nedendir? :confused:

direksiyonla alakalı bişey değil ona emin olun benim vectrada da çok nadirr olan birşey bu ama amortisör üst takozlarından bilyalarından yada amortisör rulmeni kulesi yapıyor olma ihtimali yüksek gibi...oda olmadı bide rotlara baktırın derim...benim rulmen diye geçen parçadan geldğini dediler çok da pahalı bir parça değil ama değişmeye gerek olmadıgını dediler...o yüzden değişmedim....duruyor ses cogalırsa değiştircem...

Son düzenleme:

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon mafsalı dediler bana neyse artık ne olduğunu bilmiyom.bide körükleri değiştirip rota gittim ses kesildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Akslere baktırmanda fayda var.

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
z-rot ları değiştir sorunun kalkar. aynı sıkıntıyı defalarca yaşadım çünki

M.YILDIZ