Bu kadarda olmaz yaaa...

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun... demek ki tanıdıkla iş yapılmayacağı bir kez daha ortaya çıktı.. herşey usulüne uygun olacak ben insanlardaki bu işgüzerlığı anlamıyorum özellikle servislerdeki.. canımızı emanet ediyoruz ayıp vallaha

teşekkür ederim saolun. aynen öyle arabayı teslim ediyoz ama ne oluyo bilmiyoz ALLAH aşkına kaç kişi arabasını yaptırıp ondan sonra parça orgınal mi diye başka yere götürüp baktırıyo mecbur güvenmek zorundasın ama adamların sütüne vicdanına....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın tamiri yetkili servistemi yapıldı yoksa özel serviste mi yapıldı. Yetkili servisler fatura keserler ve degiştirdikleri parçalara iki sene garanti verirler, verdikleri garantiyide faturada belirtirler.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın tamiri yetkili servistemi yapıldı yoksa özel serviste mi yapıldı. Yetkili servisler fatura keserler ve degiştirdikleri parçalara iki sene garanti verirler, verdikleri garantiyide faturada belirtirler.

abi özel opel servisinde yapıldı yetkili mi bilmiyorum ama opel ve bmw ye bakıyolar ama ne olursa olsun abi benim kızdığım nokta ya benden orjinal diye para alıyosun taksana be abi parasına itiraz etmedim bişey demedim o kadar konuştuk arabam orjinal olsun diye birde kaç kişinin selamını götürdüm ya tak parçanı al paranı itiraz eden yokki insanları enayi yerine koyma ne hakkın var. ben buna kızdım abi

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun kardeşim. Dua et çıkma parça takmasınlar. Bunu yapanlar bile var. Hatta sağlam parçaya bozuk deyip yenisini aldırıp senin parçanı başka araca takanlar. Neler neler. İnsan oğlu çiğ süt emmiş.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yetkili servisler dışındaki yerlerde orijinal parça neredeyse hiç kullanılmaz. Orijinal yedek parçaların fiyatları neredeyse her yerde aynı iken kim daha ucuza satabilirki, o nedenle fiyat alırken bu hususu gözardı etmeyin.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bugün çok canım sıkıldı sizinle paylaşmak istedim insan sıkıntıyı paylaşmayınca rahatlıyamıyo. bilen arkadaşlar vardır arabamı aldıktan 2 ay sonra komple motor yaptırmıştım servisin birine (ismi lazım deil). iyi para aldılardı benden.
aradan hemen hemen 2 sene geçti bir daha o servise uğramadım kendime başka usta buldum burda tanıştığım çağrı kardeşimin tavsiyesi üzerine. bugün arabamı 10.000 km bakımı için ustama bıraktım az önce telefonla görüştük arabanda bişey yok abi dedi ama triger setin olsun diğer bazı parçalar olsun hep yan sanayi takmışlar dedi. nasıl olur dedim hepsine orjinal gm parça takılacak diye anlaştık , parasını orjinal parçaya göre ödedim dedim hatta listesi dahi var desemde yok abi dedi yan sanayi takmışlar dedi ha bu usta yalan söylicek biri deil buna çok eminim aynı zamanda köylüm çıktı kendisi 1,5 senedir de ona gidiyorum. zaten çağrıda abi bunlar güvenilir insanlar demişti hakikaten öyleler.
yazık bu insanlara hem fazla para alıyolar hemde istediğin parçayı takmıyolar iki elim yakalarında bu insanların. o para nasıl boğazlarından geçti hayret ediyorum yaa resmen haram ya kul hakkına giriyolar.

Pahalı olsa da güvenilir yer her zaman tercihim olmuştur.
Artık kafanıza takmayın kaybeden siz değil onlar olmuş....
Zaten forumun amacı da birbirimize bu konularda yardımcı olmak... Anladığım kadarı ile Cağrı arkadaşımız sayesinde güvenilir bir yer bulmuşsunuz...
2 yıldır büyük bir sıkıntı yaşamamışsınız.. bu acıdan bakarsak;
Motoru yaptırdığınız yer orjinal olmasa da belki orjinaline yakın parça kullanmış olabilir.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun kardeşim. Dua et çıkma parça takmasınlar. Bunu yapanlar bile var. Hatta sağlam parçaya bozuk deyip yenisini aldırıp senin parçanı başka araca takanlar. Neler neler. İnsan oğlu çiğ süt emmiş.

saol kardeşim inşaallah daha kötüsü çıkmaz birde dediğin gibi olursa varya hepten vay halimize..

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servisler dışındaki yerlerde orijinal parça neredeyse hiç kullanılmaz. Orijinal yedek parçaların fiyatları neredeyse her yerde aynı iken kim daha ucuza satabilirki, o nedenle fiyat alırken bu hususu gözardı etmeyin.

abi örneğin triger setini sordum netten de baktım orjinali 130-160 tl arası ben 2011 de yaptırmışım ve 150 tl almışlar ne olursa olsun biz orjinal diye konuştuk parada ucuz da deil ama adamlar yapmışlar yazık ne deyim.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pahalı olsa da güvenilir yer her zaman tercihim olmuştur.
Artık kafanıza takmayın kaybeden siz değil onlar olmuş....
Zaten forumun amacı da birbirimize bu konularda yardımcı olmak... Anladığım kadarı ile Cağrı arkadaşımız sayesinde güvenilir bir yer bulmuşsunuz...
2 yıldır büyük bir sıkıntı yaşamamışsınız.. bu acıdan bakarsak;
Motoru yaptırdığınız yer orjinal olmasa da belki orjinaline yakın parça kullanmış olabilir.

teşekkür ederim saolun anlayışınız için valla dedimya 2 senedir hiç aklıma gelmedi böyle şey yaşıcam ama ALLAH daha beterinden saklasın. çağrı sağolsun iyi usta ile tanıştırdı o da köylüm çıktı şimdi gayet memnumum dediğiniz gibi kafaya takmamak lazım...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Neymiş her zaman en ucuz yer yetkili servismis , her zaman diyorum git gel tanıştığın yetkili servis öyle zaman gelirki size özel servisten daha ucuz fiyat çeker .

Bakın ben triger seti , V kayısı , yan sanayi V kayış bilyasi , iki adet bagaj amirtisoru , hava filtresi , yag filtresi , yag , polen filtresi karbonlu ve işçilik dahil 749 tl ye yaptırdım . 6 taksit ve faturali :)

Sadece V kayış rulmani yan sanayi takıldı oda yetkili servis aramız iyi oldugu icin 450 tl lik V kayış blogu yerine sadece rulmani 35 tl ye taktı , duşun dostluğumuz yoktu 8 yıldır sürekli giderek dost olduk bunun sayesinde yani ...

Gecmis olsun , tecrübe yenen kazıkların toplamıdir , ben yetkili servisten şaşmam ...