Bu da benim aracım

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bu da benim aracım

Maşallah ateş ediyor  ;) Meguiarsın elleri degmiş sanırım

iprlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese teşekkürler,
Açıkcası geceleri aracıma camdan bakmadan yatmıyorum , her sabah işe giderken ve işten geldiğimde aracımın etrafında bir tur dönüyorum kuş pisliği filan var mı diye, ilk zamanlar olduğu için aşırı hassasım :) :)

Açıkcası arabada tek değişiklik olarak xenon far yaptırmayı düşünüyorum ama hangisi iyidir hangisi daha şekil gözükür bilmiyorum , tabii abartıyı da sevmediğim için kıvamında bir xenon bulmak için araştırmalara başladım. Öndeki arabayı da rahatsız etsin istemiyorum zira trafikte gözü rahatsız eden xenon farlarla arkamda duran araçlar acayip sinirimi bozuyor.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu arada aracınızı nerede parlattınız semt olarak:)
ne kadar üçret ödediniz:)
tabi mahsuru yoksa..

iprlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55 link' Alıntı:
bu arada aracınızı nerede parlattınız semt olarak:)
ne kadar üçret ödediniz:)
tabi mahsuru yoksa..

aldığımdan bu yana meguiars kızıltopraka (fener stadının arkasında) götürüyorum iç dış yıkatıyorum. Yakında kendilerinde boya koruma yaptıracağım fakat arkadaşları tanımak için ön aşamada iç dış yıkamalarını yaptırıyorum , çok da memnunum açıkcası. İşletmeci ışık bey çok ilgili birisi, çalışanlar da gerçekten işini severek yapan arkadaşlar. Genelde pazar günlerini seçiyorum, daha az yogun oluyor.

Bu fotograflarda iç dış temizlik ve üstüne pasta cila yapıldı. İç dış temizlik  30 tl pasta cila için de artı 40 tl ödedim.

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Maşallah,Allah kaza bela vermesin....

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

iprlk link' Alıntı:
aldığımdan bu yana meguiars kızıltopraka (fener stadının arkasında) götürüyorum iç dış yıkatıyorum. Yakında kendilerinde boya koruma yaptıracağım fakat arkadaşları tanımak için ön aşamada iç dış yıkamalarını yaptırıyorum , çok da memnunum açıkcası. İşletmeci ışık bey çok ilgili birisi, çalışanlar da gerçekten işini severek yapan arkadaşlar. Genelde pazar günlerini seçiyorum, daha az yogun oluyor.

Bu fotograflarda iç dış temizlik ve üstüne pasta cila yapıldı. İç dış temizlik  30 tl pasta cila için de artı 40 tl ödedim.
Meguiars'ta yapılan işleme göre çok ucuz. 40 TL yerine 400 TL mi yazmak istediniz acaba?

iprlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Meguiars'ta yapılan işleme göre çok ucuz. 40 TL yerine 400 TL mi yazmak istediniz acaba?

yok hayır 40 tl, bahsettiğim işlem boya koruma paketi değil yanlış anlaşılma olmasın. Boya koruma daha yaptırmadım onu da yaptıracağım , tam olarak yaptıkları şey ;

-İç dış detaylı yıkama temizleme (30 tl)
-Yıkama sonrası ; pedle wax gibi pasta yada  ismini tam bilmediğim bir ürünün sürülmesi
-20 dakika kuruması için üzerinde bekletildikten sonra makina ile pastanın üzerinden geçilmesi
-Ve son olarak parlatıcı cila ile silinmesi

Boya koruma gibi kil temizleme kılcal giderme vs. yok. Genelde boya koruma yaptırıldıktan sonra 3-4 yıkamada bir bunu uygulamayı öneriyorlar. Bu işlem için ekstra 40 tl ödedim.

Totalde 70 tl tuttu yani.

Ek olarak ; Tüm bu işlemler için arkadaşlar 2.5 saat kadar uğraştılar.