Bu Adamları Kim Durduracak?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bugün yaşanan olay da iki kişi hayatını kaybetti dört kişi de ağır yaralı peki bu adamları kim durduracak. Yeter artık... trafik içinde bir sürücü olarak bu kişilerden içim şişti resmen. Eğitimsiz kural tanımaz ve insanları hayatını hiçe sayan kişiler... işte sonuç... heba oldu gitti canlar... kim verecek hesabını?

Güngören'deki minibüs faciası kamerada - YouTube

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah rahmet etsin...
vebalini mi? ülkeyi afrika veya hindistan gibi ülkeye çevirip övünenler olsa gerek,belediyeciliği dolmuş (konserve kutusuna isiflemeyi halt sanan) taksilere bırakanlar.
Avrupada heryere dakikasında kalkan otobüs tranvay metro ile donatılır,bizde konserve kutu katillere teslim edilir.istanbulda metrobus yerine koysa ya tranvay? yoook milyon dolarlık metrobüs alırlar onuda yakında kaldıracaklarmış,ankaramı? yazık twitterden başını kaldırabilse 18 senelik belediyemiz belki adam olacak ama onada belediye parası kalmamış en borçlu belediye olduk:(

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mümkün oldukça dolmuşa binmem bindirmem. Gerekirse annemi babamı gideceği yere bırakıp sonra kendim giderim. Her türlü hız sınırını hiçe sayan yeri geldimi ş.içinde 80 leri gören yeri geldi mi 5 km yi geçmeyen (burasını nasıl doldurayım bilemedim)kişiler :mad:

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tip insan düşmanı şöförleren aynıları izmir menemende mevcut malesef bir de altkarın sprintir volt ve ducato gibi seri araçlar var ve adamlar 160 bile görüyorlar malesef dur diyen yok ama izban geldi ver izmirin bir ucundan bir ucuna 2 tl ye gidebiliyoruz kurtulduk ama yinede binmek zorunda olan insanlara yazık

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu adamlar olsun, özel halk otobüsü sürücüleri olsun arkadaş yeter ya. Geçtiğimiz yıllar da acı bir kaza yaşandı işte halk otobüsü bir çok kişi hayatını kaybetti. Gerçekten bu kişilerin yaptıklarına dur demiyorlar. Adamlar almış başını gidiyor. Yazık oldu özellikle aracın altında kalan bir kişi vardı resmen içim parçalandı.

Bu işi adam gibi yapanlar vardır ama sanmam ki 100 kişiden 5 kişi çıksın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bizim ülkemizde iş bulamayan veya vasıfsız insanların aklına ilk önce şoförlük yapmak gelir, zira bu işi yapmak için özel bir eğitim/kurs almaya gerek yoktur sadece bir ehliyete sahip olmak yeterlidir. Diğer yandan yasalara uymayan kişileri denetlemeyen, denetlemek yerine bu kişileri haraca bağlayarak çıkar sağlamayı hedefleyen görevliler de en az eleştirilen bu kişiler kadar suçludurlar. Bu haberden sonra başka bir üzücü haber daha vardı. 17 yaşındaki ehliyetsiz bir sürücü bir kişinin ölümüne neden olmuş. İşin en acı tarafı da arabayı yanında oturan babası vermiş. Şimdi buradaki asıl suçlu kim, kime ne kadar ceza verilmeli? Ben hakim olsam 17 yaşındaki gence 1 birim ceza verirsem babasına 2 birim ceza verirdim, zira bana göre burada asıl suçlu olan babadır. Bir de araba kullanırken el kadar çocuklarını kucağına alıp ellerine direksiyon veren sorumsuz babalar var, o babalara da ağır cezalar verilmelidir ki ileride ağlamasınlar, malüm günümüz araçlarının hemen hemen hepsinin direksiyonlarında airbag var, kaza esnasında airbag açılırsa ilk önce babasının kucağında oturan çocuk zarar görmez mi?

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence her işin bası egitim dünyada en cok trafik kurallarına uyulan ülke ingiltere olması bunun en iyi sebebi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu sorunun önüne geçmek için çok sıkı denetimler yapılması gerek. Özellikle bu mobese ile tespit edilen hatalı sürücülerin artık araçlarına ceza değil belli aralıklar ile trafikten men edeceksin ki akılları başına gelecek. Dünya üzerinde başka bir ülkede var mı? Afyon da yaşananları biliyorsunuz... minibüs ve otobüscüler birbirlerini öldürecekler nerede ise? Böyle bir şey var mı? bunlara dedim gibi dur diyen de yok. Adamlar kendi başına devlet olmuşlar. Sadece onlar değil ki taksiciler onlar da bu iki gruptan aşağı kalmazlar.

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ülkemizde yük ve yolcu tasımak icin src belgesi gerekiyor ama bu belgeyi ben kursa gitmeden aldım yazılmam yeterli ve komik bir sınav geresini siz düşünün ve bu dolmuslara eskisi gibi olmasada göz yumanlar var ve adamlar gercekten mafya gibiler

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2013 yılının 10 ayında devlet 323 milyar lira vergi toplamış. Devlet baba adam gibi denetim yapsa sırf sürücülere keseceği cezalardan bir bu kadar daha parayı kasasına koyar. Trafik kurallarını ihlal bir kenara, sahibinden.com da satılan araçların birçoğunun TÜV muayenesi ve trafik sigortası yok (araç sahiplerinin kendi itiraflarına göre), bu tür sitelerden araç sahiplerine ulaşsalar maliye köşe olur :)