Bu Adamları Kim Durduracak?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
...........Bir soforun ortalama ucretide 1.500 TL civarında diye biliyorum. Tabı bu mal sahıbıyle sofor arasındakı pazarlıga baglı.

Yan gelirler hariç değil mi? Ankara'da taksi şoförlüğü yapan bir arkadaşımın abisi vardı, (örneğin) 1.000 TL maaş alırken 1.000 TL ev kredisi ödüyordu, üstelik bu durumu patronu da biliyordu :maden:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten trafik içinde yolları üçe böldüğümüz de üçün birici kesimi minibüsçülerin babalarından kalmış, üçün diğer biri taksicilerin babasından kalmış ve en son üçün biri ise halk otobüsü süren kişilerin babalarından kalmış diğerlerine ise kalanı artık siz düşünün :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepsi bir başka alem :). Karşıyaka'daki ilk duraktan kalkan dolmuşlar Anadolu caddesine çıkana kadar müşteri bulacağız diye devamlı 1 nci bazen de 2 nci viteste ağır ağır gidiyorlar, o sıkışık trafikte arkaları kuyruk oluyor ama gene de hiç tınmıyorlar, onların bir başka özelliği de her yerde durup yolcu indirip bindirmektir, köşe başıymış, kavşak içiymiş, yol ortasıymış, otoyol bağlantı yoluymuş hiç farketmiyor :).

Dogru dıyosun :) Dakika dolduruyorlar , o yolda cok dar cidden 2 araç yanyana geçemiyor , açıkçası kaç yıldır ızmırdeyım abi oraya ılk defa arkadasın yanında takılırken gittim :) O yuzden sorun yasamamıs olabılırım :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Zaten trafik içinde yolları üçe böldüğümüz de üçün birici kesimi minibüsçülerin babalarından kalmış, üçün diğer biri taksicilerin babasından kalmış ve en son üçün biri ise halk otobüsü süren kişilerin babalarından kalmış diğerlerine ise kalanı artık siz düşünün :D

Demek ki arabalarının arkasında yazan "miras değil alın teri" yazısı yalanmış :maden:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
para kazanmıyor değil mert kazanıyorlar ama devamlı kazıyarak. pendik kadıköy hattını bileniniz vardır. topunun allah cazasını versin dediğim çoktur. annemin dayısıda aynı hatta çalışıyor hiç sevmem kendisini :D kendisine inanın zerre inanmam ama yengemiz anlatıyorda gece bile eller ayaklar ayrı oynuyor diyo kadın. sabahtan akşama kadar 20 30 lira ile bile geldiği oluyomuş. sigorta yok birşey yok 20 30 lirada çok para değil yani empati meselesi biraz...

Benim bir arkadaşımın babası hayvancılık yapıyor, arkadaşıma dedim ki ben de hayvancılık yapıcam. Hemen başladı yok çok zor, yok para getirmiyo, kâr oranı düşük falan filan, bir ağlanıyor görsen :D Ama bir gör dehşet paraları var... Benim halamlar bile zor zamanımızda paramız yok yok diye ağlandılar, tonla paraları olduğu halde, günümüzün şartları param yok veya iyi kazanmıyoruz demeyi gerektiriyor. Doğru diyene de bişey demiyorum. Her şehre tramvay, metro benzeri şeyler yapılsa keşke, gönülden bunu isterdim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim bir arkadaşımın babası hayvancılık yapıyor, arkadaşıma dedim ki ben de hayvancılık yapıcam. Hemen başladı yok çok zor, yok para getirmiyo, kâr oranı düşük falan filan, bir ağlanıyor görsen :D Ama bir gör dehşet paraları var... Benim halamlar bile zor zamanımızda paramız yok yok diye ağlandılar, tonla paraları olduğu halde, günümüzün şartları param yok veya iyi kazanmıyoruz demeyi gerektiriyor. Doğru diyene de bişey demiyorum. Her şehre tramvay, metro benzeri şeyler yapılsa keşke, gönülden bunu isterdim.

Bir esnafa "işlerin nasıl" diye sorduğunda "tadı yok, bizim meslekte para kazanılmıyor, bırakacağım bu işi" diyorsa bilin ki işleri iyidir, kendisine rakip olmayalım diye hemen acitasyona başlarlar. Ama işlerim harika diyorsa bilinki batmak üzeredir ve iş yerini devretmeye hazırlanıyordur ;)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yan gelirler hariç değil mi? Ankara'da taksi şoförlüğü yapan bir arkadaşımın abisi vardı, (örneğin) 1.000 TL maaş alırken 1.000 TL ev kredisi ödüyordu, üstelik bu durumu patronu da biliyordu :maden:

Amcamın kayınbiladerinin bir sozu var forum ortamı olmasa soyluyecemde :D buraya cuk oturur :D
Kendısıde alparslan dolmuslarında şofor :)

Kibarca Şoyle Soyluyeyım
amcam ile kayınbiladeri arasında gecen diyalog :)
-Bilader bu dolmuşcuların hepsi şee..errrrseri :)
(amcam)+Eeee abi sende dolmuşçusun :)
-Ulen zaten en şee...errrrserileri benim :D

kendisi alparslanda dolmuşla eczaneye girdi haberlere çıktı , yakın zamanda tost olmuş pert bir şahınden canlı cıktı , alt geçitte damper bıraktı 2 kez , pehlivanoglunda çalısırken sıfır kamyoneti yaktı. Ve daha nıcelerı...:sopa: