BRC Lpg 300km de hemen bitiyor

kar_delen6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Aracım 2008 model Astra Classic HB 1.4i Twinport. Yeni aldım ve şuan 40.000km de. Üzerinde ilk günden beri BRC Lpg kiti varmış ve aldığım adam 35lt Lpg ile 500km gittiğini söylemişti. 2 oldu tankı tam dolduruyorum ama 4 Lpg ışığının 4 üde 300km de bitiyor ve ışık yanıp sönmeye başlıyor. Doldurduğumda ise 16-17lt Lpg alıyor sadece tank. Tankın kapasitesi azalmaz herhalde, değil mi? Bence tankın içindeki kalan gazı gösteren sistem bozuk ve son 15-20lt gazı göstermiyor. Ne yapmak lazım acaba?

Teşekkürler
Eser Atalas

kar_delen6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayarlama yapıyorlar bizimkide öyleydi halloldu

Merhaba;

Teşekkürler yorumunuza. Bostancı Oto Sanayi 2a BRC yi aradım. Gazı tam bitir gel, bir parçasını söküp servise göndereceğiz dediler. Kim bilir ne kadar sürecek. Ben o kadar zaman benzin ile gezip zarar edeceğim...Siz kime gittiniz, hemen ayar yapıp hallettiler mi? Bu sorun acaba tankın içinde kalan son 15lt gazı sistemin görmemesi mi, yoksa tankın içine boşken sadece 15 lt gaz alıp doldu göstermesi mi?

Teşekkürler
Eser Atalas

kar_delen6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Bostancı Oto Sanayi merkez BRC' yi aradım. Tahminen multivalf diye bir parça bozulmuştur, gazı tam bitir-getir dediler. 2 saatte olurmuş ve yaklaşık 200 TL masrafı varmış. 2 senelik arabada normal mi ki bunun bozulması, yapılacak işlem doğru mu bilen var mı, masraf normal mi?

Teşekkürler

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
200 tl fiyat bence fazla. 2A yetkili servisi BRC servislerine fiyat sorun bence.

raptor_98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şamandıradan olabılır mı acaba?takılı mı kalıo?ama o zaman ıbre yanlışta olsa gazı tam alması lazım :)) neyse baktır en ıyısı..

HMTZGN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tankın şekline bağlı olarak şamandıradan kaynaklanıyor olabilir.ince uzun olanlarda böyle bir sorun olduğunu duymuştum.brc demişsiniz ama şamandıra yerli olabilir.

cano 1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
twinport sistem

kardeş öncelikle şünü söyleyeyim senin aracının twinport olduğunu unuttun galiba bende 2004 enjoy twinport var lpg fiyatı 1.99 ben 10 tl lik yakıt ile yaklaşık 45 ile 50 km yapıyorum ama nasıl bendeki sistem atiker ben servisinde filitresini lpg enjektörlerini
değiştirdim daha önceki fast sistemininkivardı şimdi multifast taktırdım ...şunuda ekleyeyim eger surati seviyorsan yakıta bakmayacaksın çünkü twinport motorlat çif sistemlidirler 120 yi geçtikten sonra ikinci sistemi açıyor ve lpg yi su gibi somuruyor. istersen bide benim dediğim gibi dene 120 yi geçme ve lpg filitresini değiştir şimdiden kolay gelsin

cano 1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tank havasını alma

senin tankın içinde müthiş derecede hava var istersen sen yada serviste havasını aldıra bilirsin ağer alacaksan şamandıra üzerindeki vanaları kapat ve rekoru sök her ikisinide daha sonra bağac açık kalacak şekilde danasını az bişe aç tam açma yoksa geri basınç tıpası tıkar onun için az açman lazım zaten hava bitinva hiç bir ses kalmaz anlarsın daha sonra rekorları takarsın problem çözülmüştür

cano 1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin arabanın markası ne ve arızası ney yazarsan sevinirim bende sana cevabıb yazayım ha bide lpg sisteminin markası nedir