Astra 1.4 BRC LPG Ölcümlerim (11.04.2010)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Sabah LPG bitti uyarısı verdi.
10TL'lik (litresi 1.97 den) LPG aldım.
Hızım 80,
Dalama - Köşk - Aydın - Köşk -Aydın yaptım tam 70 km'de başladı yine biiiip biiip demeye km'de 7.3lt ye sabitledim kısacası.
Şuanda Litresi 1.65'den 54'lik fulledim bakalım şimdi ne olacak :)

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat bey sizi çok erken işe çağırıyolar herhalde :)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Estafullah arabamdan başka malım yok mülküm yok hatta odamda tv bile yok :) ama çalışmayana da ekmek yok.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Centrino 1.7
2gb ram
80gb HDD
96 mb paylaşımlı ekran kartı :) 6 senelik Notebook'a son teknoloji diyorsan :) doğrudur var :)

Ben ihtiyacım olanı alırım fazlasına gerek yok. Şuan ki Notebook'umdan çok memnunum. Zaten oyun oynamam etmem :)

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün araba ariza isigi yandi.tamda sanayiye pasta cila yaptirmaya gidiyordum.hemen özel servise ugradim.baktilar lpg den dolayi oluyor bu sorun yok bazen yanar bazen söner cok önemli degil dediler.arizayi sildiler su an bir sorun yok.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
super oranmiş benim arac şehr ıcı 550 kr yakıyor şuanda ustelık 14 motor kucuk oldugu ıcın lpg takmaya cesaret edemedım hıc lpg taktıktan sonra zorlanma olmadımı hıc aracta

ben senin yerinde olsam o arabayı ya yakmıştım ya da opele mail atıp alın arabanızı başınıza çalın demiştim. açık konuşayım

MURAT-KAYAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Bazılarınızın bildiği uzun süren LPG arayışıma BRC de karar vermiştim. Hatta manifoltu delmeden montaj başlıklı bir konu açmıştım (BAKINIZ). Artık ölcümlerim hemen hemen tamamlandı sayıyorum.

35Lt gaz ile.
İzmir - Aydın (Otoban) 115km saate 130 ~ 140km/hız sabit hiz. (Enişte)
Aydın - İzmir (Otoban) 115km saate 100km/hız sabit hız (Enişte)
Aydın merkez 120 km Şehir içi kullanım... (Ben)
Aydın - Söke - Kuşadası ve Dönüş Kuşadası - Ortaklar (LPG bitti) 150 km saate 90km/hız sabit hız. (Ben)

Toplamda 500km yol yaptım (498 de LPG bitti Benzine geçiyorum diye ötemeye başladığı anda benzinliğe girdim).

100 km de 7lt gaz tüketimim var. Şuan itibari (11.04.2010) LPG'nin litresi 1.99TL.
100 km ye 13.93TL yakmış aracım. Eniştem sağolsun hazır full LPG görünce hiç acımıyor :mad:. Eğer oda ortalama 90 ~ 100 arası gitse bi 30 ~ 50 km daha fazla daha gider diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Murat bey merhaba ,
İncelemelerinizi ve yorumlarınızı okuduktn sonra BRC takdırmaya karar verdim ve aracı bugün aldım umarım sorunsuz kullırım ,benim aracım 2005 astra H manifoltu deldirmeden takdırmak istedim fakat pipo için yer olmadığından ötürü mecburen deldirmek zorunda kaldık , umarım araçta soruna neden olmaz .

Son düzenleme: