Boyalı sıfır araç?

seomanka

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar zaman zaman gelen reklemalarda aracınızı x sitesine hemen satın gibi şeyler hepimize geliyor. Ben de bunlardan biri ile görüşüp (hepimizin bildiği bir firma) ekspertize soktum arabayı, ve başında da durdum bizzat. Ustalar araçta sağ arka kapımda boyanın mikronunda diğer kısımlara göre yüksek değer farkı olduğunu ve aracın "arka kapısı boyalı" olarak geçmek zorunda olduğu söylendi. Fiyatları önemli değil ancak kafama takılan, ustanın ısrarla bu kapıda boya var demesi oldu. Aracımı Mersinin en büyük Opel bayisinden sıfır aldım ve boya falan yok.

Şimdi gelelim soruya; Eğer ki gerçekten boyalı ise, yapılabilecekler hakkında görüşlerinizi merak ediyorum. 2015 Aralık çıkışlı aracım. Korkum 2015 yılı içerisinde kapının bir şekilde çizilme, darbe vs sonucu orjinal de olsa boyanmış olması. Sizce bu aracın sıfır ve orjinal olduğu gerçeğini değiştirir mi, boyalı olarak geçmesi gerekiyor ise hakkımı aramayı düşünüyorum.

Selamlar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bir fabrika bir parçayı 3 defa boyayabilir yani nadiren fabrika çıkışlı bile fark edilmeyecek kadar boya olabilir

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz araba alanlar arabam.com mu yoksa? Geçen bir arkadaşım tv'de reklam görmüş benimle paylaştı. Bak çok güzel fiyat veriyorlar diye. Galeri fiyatı veriyorlar bence... Çok ta cazip bir şey değil.

Boyanın mikron değeri önemli. Mesela boyasız dedikleri parçalardan ne kadar fazla? (Macun yoktur herhalde, o türlü olsa zaten direkt gidin hakkınızı arayın derim). Mesela boya yok dedikleri ön kapı boya makinasında 180 görünüp boyalı dedikleri parça 250 olabilir. Bu işten anlayanlar buna dikkat ediyorlar. @kannn 'ın da dediği gibi 3 kere boyama hakları da var ama fabrikada. Serviste yapılan boya işlemi fabrikadaki gibi bir teknikle uygulanmadığı, yapılan işlemin standart kaportacıda yapılandan çok büyük farkı olmadığı için mikronu yüksek çıkar. Kesin satacaksanız bir tanıdık/güvenilir kaportacı, galerici ya da exper varsa oraya götürün, iyice inceletin bence. Ben kabul edilebilir sınırlar dahilinde olduğunu düşünüyorum. Değilse de zaten aldığınız bayiiden her türlü alırsınız hakkınızı....

Son düzenleme:

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimalle fabrikada iki kere boyanmıştır
gözünüzle bakın orjinal gibiyse rahatsız edici bir sey yoksa
fabrika boyasıdır
tarcanlar expertız videolarını izleyin onlarca örneği var

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aynen ömer kardeşimizin dediği gibi işi iyi yapan birine götürün size gerekli bilgiyi verecektir zaten bayide boyanmış ise mikron değeri yüksek çıkar o zaman gerekli yerlere başvurursunuz

seomanka

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkürler. Aynı firma tekrar arayarak satışı halen düşünüp düşünmediğimi sordu. Tekliflerini artırmak istediklerini söylediler. Bana olanlar fiyat düşürmek için kurgulanmış tiyatro gibi geldi ama yine de baktırıp sizlerle de paylaşacağım daha sonra.