Boya koruma ve Cila Hakkında

gencer20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ben aracıma boya koruma ve cila yaptırmayı düşünüyorum hem küçük çizikler gider hemde ii olur düye düşündüm ancak bazı kişiler bana sakın yaptırma bu işlemler araca zarar verir, verniği inceltir ve her sene yaptırmak sorunda kalırsın dediler ne kadar doğru bilmiyorum sizinde yorumlarınızı bekliyorum. . .

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cila ve boya koruma aracın boyasında incelmeye sebep olmaz.
Araç üzerindeki çizikleri gidermek için kullanılan aşındırıcı pastadır. Ki bu da bir iki mikron seviyesindedir. Senede bir defa en fazla iki defa yapılması tavsiye edilir. Çizikleri gidermek için tek yol budur. Ve bir kere yapıldığında her sene yaptırmak zorundasınız gibi birşey söz konusu değil. Öncelikle pastayla çizikler giderilir ardından katı-sıvı cila veya nano ürünlerle boya korumaya alınır. Ha siz boya kesinlikle incelmesin derseniz direk parlaklık veren, hidrofobik (su itici)özelliği olan, kısmen çizikleri maskeleme özelliği olan cilaları kullanabilirsiniz.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hiç bir koruma bi sene korumaz . Herkesin cila dediğine aldanmayın cilalar genel olarak 3e ayrılır -polish (pasta) çizik gidermek için -glaze(aşındırmaz sadece dolgu yapar ) -wax sealant (verniğin üzerinde mikron düzeyinde bile olmayan katman oluşturur her ay yapmak tavsiye edilir.

Vernik incelmeside dyo nun sıvı zımpara gibi olan pastası yüzünden olur yaklaşık 80-90 mikron olan boyada 3-5 mikron ölü verdiği almak parlaklığı baya arttırır ;) burada usta önemli etken.

embartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim bende bu aralar çok araştırdım. En son bir markada karar kıldım. Nano koruma attıracağım bu ara kampanyada var Allah'ın izniyle mükemmel olacak..

ases02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma yerine

boya koruma yerine kaputa uygulanan filmi bütün araca yaptırsak olur mu. ki olur ve masraflı desenizde yinede yaptırsam ama olaki bi sorun oldu çarptılar kırdılar vs ve ben bu korumayı kaldırmak istedim nasıl kaldıra bilirim ve kaldrıdığım taktirde boyaya zarar verir mi?

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya duzeltme ve boya koruma uygulamalari boyaya zarar vermez. Yalbiz yapilan iscilik cok onemli tabiki.

Ases02 : Hocam kaput koruma filmleri kalin malzemeler oldugundan normal folyolar gibi aracin tamamina kaplanamiyorlar. Seffaf arac kaplama folyolari ile tum araci kaplatabilirsiniz ya da aracinizla ayni renk folyo ile de kaplatabilirsiniz. Kullanilan malzeme kaliteli oldugu surece sorun yasamazsiniz..

HTC Sensation cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma yerine kaputa uygulanan filmi bütün araca yaptırsak olur mu. ki olur ve masraflı desenizde yinede yaptırsam ama olaki bi sorun oldu çarptılar kırdılar vs ve ben bu korumayı kaldırmak istedim nasıl kaldıra bilirim ve kaldrıdığım taktirde boyaya zarar verir mi?

bunu yaptırmanızı hiç tavsiye etmem. aracın üzerine uygulaması bir dert, sonradan sorun olduğunda çarpma v.s. kaldırması bir dert. ankarada halk otobüslerine uygulanan reklam folyoları ile aynı mantık, folyo çıkartıldığında araba çok daha kötü durumda oluyor.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sırasıyla 3 ürün önereceğim hem siz uygularken zevk alacaksınız, hemde sonrasında gözleriniz kamaşacak.Ben bu ürünleri yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum.Bir kere pasta cila için vereceğiniz paraya bu üç ürünüde alıp, canınız istediğinizde kullanabilirsiniz.

1-Meguiars Ultimate Compound Çizik Giderici Pasta 450ML (makinaya gerek olmadanda kullanabilirsiniz.Kılcal çiziklerden eser kalmaz ve aracınızın boyası neredeyse ilk günkü görünümüne kavuşur.Bu ürünü 1 kere uygulayacaksınız, zaten aşındırıcı özelliği çok düşük olduğundan boyaya veya verniğe zaredeyse zarar vermez.Piyasadaki pastalardan çok daha güvenlidir.)

2-Meguiar's Nxt Generation™ Tech Wax™ 2.0 Boya Koruyucu Wax(Bu mucize amatör ürünün 1 kutusu bana 1 yıl gidiyor.Her 1,5 ayda bir uyguluyorum.Zaten uygulama bittikten sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.Boyanın üzerine ince bir film oluşturuyor.Hem derin bir parlaklık hemde koruma sağlıyor.)

3-Meguiar's Nxt Generation® Car Wash (cilalı Yıkama Şampuanı Ve Koruyucu) (Petrollerdeki veya yıkamacılardaki şampuanlar boya korumayı bile sökebilecek kimyasallar içerirken, bu şampuan uyguladığımız boya koruma katmanınıbesleyip, kalıcılık süresini arttırıyor.)

Ben bu 3 ürünü gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.Bu ürünleri alırken 1 tane sarı uygulama pedi ve mikrofiber yıkama eldiveni almanızıda tavsiye ederim.Aracınıza kesinlikle fırça sürdürmeyin.İyi günler...

embartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer bu güne kadar yaptırmadıysan Sana Nano olayını şiddetle tavsiye ederim. 2000 model beyaz vectra'ma uygulattım matlaşan beyaz %97 fabrika çıkış parlaklık ve görünümüne geldi. Ozonlama falan da yaptırdım arkadaşlar başladı arabayı bana sat sat diye.. okadar yani