Bor Mineralli Yağ Katkısı

mybest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın yağının değiştirdim ve borpower koydum ancak araç bor koyduktan sonra teklemeye başladı.Mesela yokuş yukarı çıkarken devirden hafif düştüğünde yada kalktıktan sonra 2nci 3 ncü vites sonuna doğru tekleme yapıyor 2 defa kadar silkeliyor.şimdi yağın değişme zamanını bekliyorum.tekrar yağ değiştikten sonra bu sefer bor power kullanmıcam bakalım düzelme olacakmı merak ediyorum.Araç Opel Vectra 97CD

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Birkaç gün önce yağ değişimi için yetkisiz servise gittim. ELF 10/40 yağ kullanıyorum. Güzelce değiştirdiler, katkı ekleyelim dediler, kullanmadığımı söyledim. Böyle düşünmemde ki sebep; zaten şimdiki yağların yeterince katkılı olduğu fikrimden kaynaklanıyor. Bor Mineralli Yağ Katkısı gösterdiler, özelliklerine baktık, herşey çok güzel yazılmış yinede pimpirikliyim biraz kalsın dedim. İçinizde bu katkıyı kullanan varsa yada onun hakkında fikri olanların paylaşımlarını rica ediyorum.

Beyefendi geçen hafata aracımın yağ değişiminde ben kullandım. motor sesi bariz şekilde azalıyor ve araç pamuk gibi oldu. Kullanmadan önceki yağ değişimlerinde bu denli rahatlama olmuyordu.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
bence boşuna para harcamayın arkadaşlar.bende kullandım hiç faydası olmadı.

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
185000 de 98 omegama kattim ben hiçbişey farketmedim.ama usta derki olacak hasarida geciktirir.

foreverforyou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyefendi geçen hafata aracımın yağ değişiminde ben kullandım. motor sesi bariz şekilde azalıyor ve araç pamuk gibi oldu. Kullanmadan önceki yağ değişimlerinde bu denli rahatlama olmuyordu.

Bende katkı maddesi eklettim motor yağına motorun sesi biraz daha azaldı özellikle yüksek devirlerde bunu farkedebilirsiniz. Bu konuda hiç kuşkum yok. Hararet de düşüyor. Benim takıldığın nokta da hararet olayı zaten katkı maddesi ekletmeden önce benim astra hararet özellikle uzun yolda 90 geliyor ve 90 da sabitleniyordu. Hararet 90 oldumu arabada bi rahatlama oluyordu. Ancak şimdi katkı maddesinden dolayı hararet hiç 90'ı bulmuyor. Bence motorun en iyi çalışma sıcaklığı 90, katkı maddesiyle 90'a çıkamıyorsa hararet bence çok da bir faydası yok.

Ayrıca motorun çalışan kısımlarında borik asit (borun bir türevi) kullanıldığı zaman aşınma yüzdesinde çok büyük bir azalma olduğunu Ali Erdemir adlı bilim adamımız bulmuştur. Bu buluşu da gerçekten yankı uyandırmıştır. Bunu da biliyorum ve sizinle paylaşayım dedim.

cem_utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar her kafadan bi ses çıkmış alsakmı almasakmı haftasonu yağı değiştircem bu bor olayı televizyonda da çıktı bi sürü özellik saydılar ve fiyatı da az bişey değil bi fayda yapmasa bu kadar fiyat da koymazlar heralde

mybest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın yağının değiştirdim ve borpower koydum ancak araç bor koyduktan sonra teklemeye başladı.Mesela yokuş yukarı çıkarken devirden hafif düştüğünde yada kalktıktan sonra 2nci 3 ncü vites sonuna doğru tekleme yapıyor 2 defa kadar silkeliyor.şimdi yağın değişme zamanını bekliyorum.tekrar yağ değiştikten sonra bu sefer bor power kullanmıcam bakalım düzelme olacakmı merak ediyorum.Araç Opel Vectra 97CD

Arkadaşlar daha önce yukarıdaki gibi yazdığım bor power dan kaynaklandığını düşündüğüm arıza buji kablolarında olduğu ortaya çıktı.
Konu ile ilgili daha önceki bilgi için özür diliyorum.

Ayrıca daha önce uzun yolda km de 0.13 krş yakan aracım bordan sonra 0.12 krş indiğinide ölçmüş bulunmaktayım.

Bor powerla daha mutlu günlere...

commagene02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok böyle bir olay. yanlış bilgilendirmeyelim.

hcalık20 doğru söylüyor. dediğin gibi kimseyi yanlış bilgilendirmeyelim ve yönlendirmeyelim. iş te cevabın ve daha fazlasının olduğu site:

http://www.atonet.org.tr/yeni/index.php?p=192&l=1