Bir kaza senaryosu

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hazır konusu açılmışken, Kayseri'de çoook başıma gelen, bazen son anda frenlerle kurtardığım efsane olayı paylaşmak istiyorum sizle ve bilgi almak istiyorum... Mutlaka sizlerinde başına geliyodur...

Kayseri'de aynaya bakma kültürü yok, BAAAM diye çıkar önüne kırar, tam yanından geçersin şerit kaçırmaya başlar, kornayla ilkilir kendine gelir, acayip cins insanlar...

Kaç defa oldu tam birini solluycam aynaya bakmadan bam diye önüme kıranları. Diyelimki önümdeki adam belli bir hızla gidiyor, bende tam yanından geçerken lap diye önüme kırdı duramadım vurdum. Tam geçmek için hızlanırken önüme kırdığını farzedelim, duramayıp direkt arkadan vurmuş oluyorum. Bu durumda kim suçlu? (Arkadan vuran her zaman suçlu ifadesini bi de bu yönden yorumlayalım)

tramerde zannedersem 16 tane hazır kaza şeması vardı ahmet,seninki şerit ihlaline dahil oluyor,eğer sen geçiş halindeysen o şerit değiştirmek için beklemek zorunda...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tramerde zannedersem 16 tane hazır kaza şeması vardı ahmet,seninki şerit ihlaline dahil oluyor,eğer sen geçiş halindeysen o şerit değiştirmek için beklemek zorunda...

Abi bilirsin, hani halkımızda "ARKADAN VURAN DAİMA SUÇLUDUR" diye bi algı var.
Acaba buna mı güvenip önümüze kırıyorlar :D

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bazen böyle durumlarda araç kamerası devreye giriyor...

lazım bu meret ya...

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadan vuran suçlu muhabbeti biraz genelleme her konuda suçu ona yüklemek doğru değil. istisnaları vardır elbette, olayın gerçekleşmesine bakılır. burada ki olayda ise arkadaşlara katılıyorum. arkadaki araç suçlu. nedeni; ışık ihlali (öndeki seni bağlamaz abicim sen kendinden meshulsün), takip mesafesine uyumaması nedenlerinden suçun büyük oranda arkadaki araca yüklenir. öndeki araca da bir miktar hata çıkartılır ama sonuç olarak kusur arkadakine kalacaktır.