Talihsiz Bir Kaza Geçirdim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu akşam saatlerinde ara yoldan caddeye çıkarken yan tarafımda bulunan araç yüzünden gelen aracı göremeyip malesef bir kaza yaşadım. Çok şükür kendimde veya çocuklarımda bir sağlık sorunu yok. Süreçle ilgili olarak tüm iş/işlemleri buradan rehber olması amacıyla paylaşıyorum. Öncelikle karşı tarafın sigortası olmadığından dolayı trafik ekibi çağırdım ve kaza raporu tutuldu.

Öncelikle aracımın kaskosu ve sigortası mevcuttu. İlk olarak trafik ekibinin gelmesinden sonra Axa sigorta müşteri hizmetlerini aradım çekicinin gelmesini talep ettim. Kazada aracımın ön tarafı hasarlı olduğu için yetkili serviste yapılmasını talep ettim. Aracım başka bir şehire nakil olacağı için fark olarak 500 TL ücret ödedim. Şu an aklımdan geçen aracımı yetkili serviste yaptırmak, tertemiz olmasını sağlamak. Sizlere hasar fotoğraflarını paylaşıyorum, fikirlerinizi duymak isterim. Rabbim hepimizi görünür görünmez kazalardan korusun inş.

1913a81ba5a5b76b8.jpeg
2e4f1b4e7b09d4729.jpeg
38fda0eb192d951f6.jpeg
435c50f4fe3f888aa.jpeg

58c215f67d2f6c166.jpeg

68ff1cc23fea61e59.jpeg

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Hay Allah... Görünmez kaza.
Büyük geçmiş olsun Hasip'çim. Cana gelmemesi sevindirici.
Herşey gönlüne göre olur inşallah. 🙏

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun kardeşim..Allaha şükür ki sizde bir şey yok...İyi olan airbaglerin açılmaması olmuş...Bu arada yaptırma konusunda iki seçeneği göze almalısın...1-Yetkili serviste yaptırırsan düzgün ve orjinal yapılır ama hasar kaydı biraz yüksek çıkar...2-Özel servislerde yaptırırsan işini düzgün yapan birini bulmak zor...Bulsanda orjinal parça kullanacakmı boyanan yerler düzgün boyanacakmı vs ?Tek artısı ücreti ve Hasar kaydı yetkili servise göre daha düşük çıkar...Allah daha beterlerinden korusun hepimizi...

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Araç cosmo olduğu için özel servis riskini alamadim. Hasar miktarı konusunda kendimi psikolojik olarak 40 50 arasinda hazırladım. Bu zamanda bu paranın da bir hükmü kalmadı zaten.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Aracın cosmo olması sebebiyle yetkili serviste yaptırılması fikrine katılıyorum, çok fazla elektronik ekipman var. Düzgün tamir edilmeyip tekrar tekrar uğraşmaktansa varsın fazla çıksın kayıt. Bu fotoğrafları muhafaza etmeniz halinde satarken hasar kaydı tutarının sorun olacağını sanmıyorum. Araçta da ciddi bir durum görünmüyor zaten. Tekrar çok çok geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve Hasip

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun şükür sizde bişey yok. İnş bir daha yaşmazsınız. Fotoğraflara bakınca çamurluk ve kaput sağlam gibi duruyor. Hava yastıklarıda sağlam duruyor servis kararı doğru olmuş. En azıdan elinizde belgeniz olacak yanlış bir işlemde hukuk yolu açık.

• Beğen

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bugün öğleden sonra servise aracı teslim ettim. Axa sigortanın (kasko) yetkili servis ile anlaşması olmasından dolayı cebimden herhangi bir para çıkışı olmayacak. Aracımın yaklaşık 20 gün üzerinde serviste kalacağını öğrendim. En kısa sürede experin aracımı incelemesini bekliyorum. Sonrasında onarım süreci başlayacak. Görünüşe göre çamurluklar ve kaput sağlam.

Ön tampon komple elektronikleri malesef hasar almış durumda,
Radyatör patlamış durumda.
Tampon taşıyıcı demir biraz yamulmuş,

Şimdilik ilk tespitler bu yönde.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun hocam rabbime şükürler olsun ki ailenizde sizde birşey yok aracınızı bir şekilde yaptırırsınız cemil abinin dediği gibi yetkili servis hasar kaydı olarak epeybi yüksek çıkacaktır beklediğiniz rakamları geçebilir tanıdık ustanız varsa özel servis tercih edilebilir benimde 2 kapımdan hasar almıştım AXA kasko dan özel servisde kapı içi trimlerini kullandık cam ve kapı saçlarını yetkili servisden tedarik etmiştik

• Beğen

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam çok geçmiş olsun. iyi yapmışsınız yetkili servise giderek.. poliçesi olmayan araçlarda güvence hesabından talepte bulunabilirsiniz. karşı taraf kusurlu çıkarsa muhakkak rücu yaptırın, kaskonuz bozulmasın.

• Beğen

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Maalesef kazada kusur tamamen bana ait çıkacak, ara yoldan caddeye çıkarken hata yaptım. Elektronik sistemlerden dolayi yetkili servisi seçtim. Kismet artik.