bıktım artık gm den

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım enjeksiyonlu debimetreyi sökünce hemen stop ediyor

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg mikserli ise ve mikserden çıkan gaz hava debimetresinden geçiyorsa lpg hava debimetresini bozmuş olabilir;debimetrenin fişini çekip banzinde ve lpgde ayrı ayrı deneyin...

hava akısmetre verı almadan arac calısmaz dırek hata verır emrenın dedıgı gibi

benzın gerı donus valfının dogru calısıp calısmadıgına bır elektrıkcı veya karburatorcü anlayan ıı bır usta bulmalısın karbon valfın elektrık ucu olan + ıle akunun eksı ucuna bır voltmetre baglanır 5 volt ıle calısır bu degerı verıyorsa bahsettıgın valftede sorun yok oksıjen sensoru de benzer teknıkle kontrol edılır

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asıl bana lazım olan adam gibi bi usta yada biraz daha uğraşırsam bu aracın profu olucam az kaldı

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arza ışığı yanıyor obd1 soket olduğu için cihaz bulma sıkıntısı var bu yüzden soketi ataçla kısa devre edip arza ışığının yanıp sönmesine göre tespit edildi hatta videosunu çekip siteye ekledim 2 adet hata vermiş birincisi oksijen sensörü diğeride benzin geri dönüş karbon flitresimi öle bişe yani tam anlamıyla müdahele edemiyoruz ah bu imkansızlıklar hatta bi ara obd 1 soketli arza tespit cihazı bile almaya karar vermiştim
Ben sana karbon geri dönüş filitresine bak demiştim artı onu regle eden valfa çalışıyormu diye,yakıt geri dönüşümü temizle hava bas hortumları temizle diye...tank havalandırma görevi yanında buharı biriktirip 3/1 gaz vermede boğaza bu birikeni takviye olarak aktarıyor megnetik valf acılması ile sende arızayı bu parça vermişti unutma;) ve bu senin anlatımına uyan hata artı bu stopa kaçma olayı senin aracında eski tip rolanti ayarlayıcısı var kaltstartregler adı yanş motor soğuk iken ek hava takviyesi yapıyor bu parça temizlensin motorun üstünde kelebek modülünün yanında yuvarlak uzun parça.

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi peki bu valfin sağlam olup olmadığını nasıl anlarız kolay arza yapan bişeymi yarın şu hortuma hava basma işini yapıcam rölanti ayarlayıcısını yeni temizlemiştim ama ne olur ne olmaz tekrar söküp temizlemekte fayda var bugün bi usta bana enjektörlerinin makinaya bağlanıp temizlenmesi gerektiğini söyledi o yüzden stop ediyomuş bana pek inandırıcı gelmedi ama emin olamıyo işte insan