bıktım artık gm den

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunun biri bitmeden biri başlıyor aracımda gaz yememe gibi sorunlar vardı 4 ay öncesi belki 10 tamirciye gittim her kafadan bi ses çıktı biri krank sensörü dedi biri debimetre dedi biri zamanla düzelir dedi en sonunda arzayı bulduk lifterler ve eksantrik milinin kamları zayıflamış hepsini değiştirdim motor zehir gibi oldu.Taki geçen haftaya kadar son zamanlarda aracı benzinde kullanıyorum ışıklarda durup tam kalkıcağım zaman birden yavaşlıyo motor boğulur gibi oluyo gazı bırakıp tekrar bastığımda yavaş yavaş toparlanıyo ara ara gaz keser gibi stop edip kalıyo 3-4 sn sonra tekrar çalışıyo viraja sert girdiğim zaman gene stop ediyo bir zaman sonra viteste olduğundan tekrar çalışıyo aracı yeni çalıştırıp bi kaç km gittikten sonra bi anda stop ediyor bunu bi kaç kez tekrarlıyo bu nedir ya nefret ettirdi artık beni aracımın motoru c20 ne 8 valf arkadaşlar sizlerden tek ricam yardımcı olun düzeliyosa düzelsin yoksa benzin döküp yemin ediyorum yakıcam bigün cabrio diye ne heveslerle almıştım artık korkar oldum araca binmeye ne olur bi yardımcı olun allah rızası için:(:(:(

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah sabrını artırsın, diyecek bişey yok gibi, herzaman derim opel sürprizi çok sever diye. İnanın sizi çok çok iyi anlıyorum, aynı nefreti bende duymuştum..

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç doğru düzgün keyifle süremicekmiyim ben bu aracı :(

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ısıgı yakmıyor mu ? Eger sensörler bır hata vermıyorsa temassızlık olabılır motor ana soketini kontrol edın ecudan gelen tum baglantıları ıcerır gevsemıs olabılır kasıslerde fılan anıden stop etmeye neden olur..Ancak bogularak tekleyerek fılan denınce de enjektor yakıt fılıtresını akla getırıyor..

Son düzenleme:

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arza ışığı yanıyor obd1 soket olduğu için cihaz bulma sıkıntısı var bu yüzden soketi ataçla kısa devre edip arza ışığının yanıp sönmesine göre tespit edildi hatta videosunu çekip siteye ekledim 2 adet hata vermiş birincisi oksijen sensörü diğeride benzin geri dönüş karbon flitresimi öle bişe yani tam anlamıyla müdahele edemiyoruz ah bu imkansızlıklar hatta bi ara obd 1 soketli arza tespit cihazı bile almaya karar vermiştim

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
gecmış olsun uzuldum valla can sıkıcı bı durum en ıyısı ıstanbul yada ankara yolu gözukuyor sana yoksa sorun cozulmuycek gıbı adam akıllı servıse gıtmen

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlasıldı oksıjen sensorunu es geç onu boguldugundan yakıyordur zengın karısım fılan... asıl sorun ıkıcı belırttıgı benzın gerı donus karbon fılıtresı bu parcayı hıc duymadım arac yakıtın kırlı oldugunu bıldırıyor gıbi yakıttan olabılır benzın fılıtresı dolmus olabılır..

emo22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu dediğim karbon filitreyi burdan bi abimiz gösterdi yerini inceledimiki ucu var biri emme manifoltuna bağlı diğeride gördüğüm kadar depoya geri dönüş ve iki elektrik bağlantı ucu var soketli ufak bi yapısı var ben bunu söktüm incelemek için bir ucundan siyah kömür parçacıklar döküldü bi kaçtane karbon özeelliği bu oluyo galiba ama daha ne işe yaradığını çözemedim ve yedek parça olarak hiçbi yerde yok yarın biraz gaz alıp lpg ile dolaşaşıcam az önce markete gitmiştim biraz yüksek devirde kullandım her viteste kesiciye girdi o şekilde vites değiştirdim ve arza lambası söndü bir müddet sonra tekrar yanmaya başladı

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger hata olarak karbon filitre valfini veriyorsa karısık bır gorevı var ..

depodakı yakıtın buharını motor belli sıcaklıga geldıgınde yakıt olarak kullanıyor ayrıca depodakı yakıtı sureklı olarak cevırıyor yakıtın ısısını dengelıyor gerekırse sıcak havalarda deponun fazla basınc yapmamasını saglıyor benzın pompası bastıgında deponun buzusmesıne engel oluyor hava vererek fılan karısık bır valf yanı ancak ecu bu valfle enjektorleri ayarlıyor
bence kolayca bozulmayan bır sensor ılk once hortumlarını bır kontrol et derim..
Ayrıca hata bu valften ise arac sadece benzınde bu sıkıntıyı yapar lpg lı ıse lpg dene bır kac gun

Son düzenleme:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
lpg mikserli ise ve mikserden çıkan gaz hava debimetresinden geçiyorsa lpg hava debimetresini bozmuş olabilir;debimetrenin fişini çekip banzinde ve lpgde ayrı ayrı deneyin...