BENZİNLİMİ-MAZOTLUMU

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

1.3 dizel sport araç ile çanakkale istanbul arasında maksimum 70 80 liralık yakıt ile geliyorum.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Paramedic link' Alıntı:
1.3 dizel sport araç ile çanakkale istanbul arasında maksimum 70 80 liralık yakıt ile geliyorum.
ben de taş çatlasın 110-120 tl ile gelirim aynı yolu... ևOK MU  kahka536 HATTA UZUN YOLDA VE SABİT HIZDA O KADAR BİLE YAKMAZ, ևOK RAHAT 95 TL YE GELİRİM.(Bu arad kaç km.lik bir yol olduğunu söylereniz tam olarak ne kadar yakacağımı söylerim)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Paramedic link' Alıntı:

Çok yakmış aracınız ben 3 ay önce erdekten istanbula 430km yaklaşık 90tl. ile geldim. tabi aracı çok sıkıştırmadan genelde 100- 110km hızla.

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Paramedic link' Alıntı:
Geçen sene bende Motosiklet fuarı için Çanakkale-İstanbul gidiş geliş bir depo yakmıştım.Uzun yol bir nebze ama şehir içi 50-55 kuruş çok koyuyaor.En kısa zamanda 1.3 geçmek lazım. walll

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Kaleli-ati link' Alıntı:
Geçen sene bende Motosiklet fuarı için Çanakkale-İstanbul gidiş geliş bir depo yakmıştım.Uzun yol bir nebze ama şehir içi 50-55 kuruş çok koyuyaor.En kısa zamanda 1.3 geçmek lazım. walll
50 kuruş tamamen gerçekçi ve doğrularla örtüşen bir rakam... ha kabul edilebilir olup olmadığı kişiden kişiye değişir. Yapılan km çoksa ve yakıt parası ilk kriterse son derece fazla bir rakam. Benim gibi yapılan km yılda 7-8 binde kalıyorsa ve yakıt tüketim miktarı bir araç satın alırken ve kullanırken ilk öncelik sebebi değilse kabul edilebilir. Tabii kim istemez ki hiç yakmasın veya çok az yaksın ayrı mesele, ancak her araç yakıyor 1.3 dizeller de dahil.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Araçtan performans bekleyenler kesinlikle 1.3 dizel almasınlar. Ama yok benim için yakıt önemli diyorsanız o zaman kesinlikle 1.3 dizel. Bazen ne zaman yakıt aldığımı dahi unutuyorum :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Paramedic link' Alıntı:
Araçtan performans bekleyenler kesinlikle 1.3 dizel almasınlar. Ama yok benim için yakıt önemli diyorsanız o zaman kesinlikle 1.3 dizel. Bazen ne zaman yakıt aldığımı dahi unutuyorum :)
Ah bir de ben unutabilsem demeyeceğim, ne kadar yaktığını bilerek aldım.şehir içinde bir depo ile 600 km, uzun yolda 950-980 km. çok rahat gidiyor. Bu da bana yetiyor  greatt

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

950 km iyi bir rakam bence. Performans açısından kabul edilebilir bir tüketimi mevcut. Açıkçası bende 1.3 aldığıma pişman oldum. Benim de önceliğim performanstı ancak ailemin baskısı nedeni ile sırf dizel olsun diye 1.3 aldım. O zamanlar nerde 1.6 dizeller :)