Benzinde gaz yemiyor!!!

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım lpg li. Ne zaman lpg bitse benzine gecse araba gaz yemiyor. Kaputu açtım arabayı çalıştırdım. Lpg de iken gaz kelebeğinden gaz verdim, sonrada benzine alıp kelebekten elle gaz verdim. motor benzinde kendini toparlayıp devirlenmede zorluk çekiyor. Herhalde dedim benzin enjektörleri iyice tıkandı. Başka fikri olan varsada yazarsa sevinirim
Asıl sormak istediğim enjektör temizliği için aşağıdakiler hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

1) Carbon Clean
2) Ses dalgalarıyla enjektör temizliği(aydın'da yok izmire gitmem gerekecek)
3) Yakıta konulan enjektör temizleyiciler.

Son düzenleme:

PN 635(PAMUK NURİ)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun bende de var özellikle sabahlari ilk çaliştirmada bu sorun arabayi çaliştiriyorum harekete geçiyorum gaza basiyorum basiyorum yemiyoyor sonra birden bire yiyoyr gazi sonrada araç lpg geçiyor bu sorun çok canimi sikiyor

MİRZA791

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompası ve enjektörleri birlikte düşünmek gerekiyor.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
benzin enjektörlerinde sıkıntı olabilir. lpg takılan arabaların çoğunda zamanla bu sıkıntı ortaya çıkabiliyor.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 1 kaç hafta benzinde yüksek devirlerde kullanın sorun yine devam ederse yazdığınız şeyleri uygulayın

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompasındandır bence bide sürekli seviyesi düşükse benzinin pompa zarar görmüştr

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac lpg lide olsa orda benzin ışığı yandımı deli olurum ben gider hemen bi 50tl lik atarım benzin.Boş bırakmam hiç depoyu.
Würth'ün enjektör temizliyicisinden aldım 97 oktan benzinde attım.Arabayı sürekli 4000-5000 devirde kullanıyorum şimdilerde.Benzin bitene kadar böyle devam edicem,eğer sorun yinede devam ederse hiç masraf edemiyeceğim sonucta arac lpg'de yürüyor zaten,enjektörler iyice iflas edene kadar kullanırım.
Eğerki açılırsa enjektörler bundan sonra depoya sürekli olarak enjektör temizliyici atarım az miktarda da olsa.
Bakalım artık sonucu yazarım size tekrardan.

zamansız_066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var usta emilatör dedi.sizinkide olabilirmi acaba yanlış bi fikir vermeyimde ustanın yalancısıyım ben..