benzinde gaz yemiyor

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tıkırtı yapan enjektörler bozuk oluyor gaz yememe ve çekişten ciddi şekılde azalma oluyo.özellikle yokuşlarda arabayı kaldırmak tam bir işkence. enjektörleri ve filtresini değiştirdikten sonraa araba resmen rahatladı ayrıca enjektörlerde tıkırtı yok. birçok ustaya gittim hepsi normal dediler değiştirince normal olmadığını anladım.her ustanın dediğinede inanmamak lazım.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tıkırtı yapan enjektörler bozuk oluyor gaz yememe ve çekişten ciddi şekılde azalma oluyo.özellikle yokuşlarda arabayı kaldırmak tam bir işkence. enjektörleri ve filtresini değiştirdikten sonraa araba resmen rahatladı ayrıca enjektörlerde tıkırtı yok. birçok ustaya gittim hepsi normal dediler değiştirince normal olmadığını anladım.her ustanın dediğinede inanmamak lazım.
peki bu işlemleri ne kadar ücret ödediniz. benim anlamak istediğim konu şu: benim aracımda arabayı çalıştırdığım anda ( yani lpgye geçmeden önce) bu tıkırtı gelmeye başlıyor. bir başka opeli incelerken motoru çalıştırdıktan 20 saniye sonra falan bu tıkırtının (yani lpg ye geçtiği anda) başladığını gördüm . yani benim aracım ilk çalıştırmada benzinle çalışırken aynı anda lpg mi gönderiyor motora. böyle birşey olabilirmi?

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektör 120+ filtre 20 + 20 tl gaz ayarı.
tam olarak birşey söyleyemem. lpg ve benzın aynı anda motora gitmez giderse bile lpg nın kesicisi sorunludur. gaz ve benzın aynı anda giderse boğulma rolantide duzensizlik falan olabilir. aracın sorununu fazla masraf etmeden çözmek istiyorsanız bence ilk olarak lpg kısmına baktırın kesiciler enjektörlerın sağlamlığına falan. ve iyice araştırmadan her ustanın dediğini yapmayın inanmayın. araştırma yaparak sorunların çözümüne ulaşabilirsiniz ben bu sayede çok kazanç sağladım faydası çok büyük oluyor.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektör 120+ filtre 20 + 20 tl gaz ayarı.
tam olarak birşey söyleyemem. lpg ve benzın aynı anda motora gitmez giderse bile lpg nın kesicisi sorunludur. gaz ve benzın aynı anda giderse boğulma rolantide duzensizlik falan olabilir. aracın sorununu fazla masraf etmeden çözmek istiyorsanız bence ilk olarak lpg kısmına baktırın kesiciler enjektörlerın sağlamlığına falan. ve iyice araştırmadan her ustanın dediğini yapmayın inanmayın. araştırma yaparak sorunların çözümüne ulaşabilirsiniz ben bu sayede çok kazanç sağladım faydası çok büyük oluyor.
bende kesicilerden şüpheleniyorum. Bu rampada kaldırma sıkıntılarını bende yaşıyorum. bu bilgileriniz benim çok iyi oldu. Teşekkür ederim.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kesicilerden şüpheleniyorum. Bu rampada kaldırma sıkıntılarını bende yaşıyorum. bu bilgileriniz benim çok iyi oldu. Teşekkür ederim.

rica ederim anladığımız kadarıyla yardımcı oldum. aracınızın sorunu bulunursa burayada hangi sebebten dolayı olduğunu ve çözümünü yazabilirseniz bizde net olarak bilgilenmiş oluruz :) konunun takibindeyim

isofixs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Bu şekilde düzeleceğini sanmıyorum. carbon clean bile fayda etmedi.

Denedinmi ?

Bunu yapmanı temizlik yapsın matıgı olarak algılama. Bunun için yapmanı tavsiye etmedim.

Aracınızda bulunan lpg ayarları zengin veya fakir karışımda kalmış ise bu bozuk enjekte milisaniyesini benzin ecü sü aynen kopyalama yapar. Ve bir zamn sonra araç benzinde çalışma düzeni bozulur. Motor sogukken daha çok hissedilir derece aracın çalışmasını negativ yönde etikler. Bunun düzelme yolu sadece aracı benzinle 200 250 km yol yapmaktan gecer. 250 km yol yaptıgınız zamn zarfında araç kendi dogrularını tekrar eski haline getirecektir.

CESUR67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sıkıntı ılk calısmada bendede vardı.aracımda tartarını sıralı sıstem var.gıttım gazcıya yenıden program attı gazın beynine hiçbir sorun kalmadı...