benzinde gaz yemiyor

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence problem lpg enjektörlerinin kaçırıyor olması. aracı stop ettiğinizde hortumlarda kalan gazı lpg enjektörleri yavaş yavaş sızdırır ve aracı çalıştırdığınız an ise ilk önce benzin ile çalışacağından zengin karışım olacak ve araç boğuluyormuş gibi çalışacaktır. tavsiyem aracınızda lpg tamamen bittikten sonra benzinde denemeniz. benzer durum benim cruze aracımdada oldu lpg enjektörünün 2 adeti kaçırıyormuş söktürüp temizlik işlemi yaptırdım . 1 yıl oldu sıkıntı yok.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sıkıntı ılk calısmada bendede vardı.aracımda tartarını sıralı sıstem var.gıttım gazcıya yenıden program attı gazın beynine hiçbir sorun kalmadı...
geçenlerde çok yakma sebebi ile program yüklenmişti yakıt düşmüştü. ama geç çalışmaya çözüm olmadı. teşekkürler

bence problem lpg enjektörlerinin kaçırıyor olması. aracı stop ettiğinizde hortumlarda kalan gazı lpg enjektörleri yavaş yavaş sızdırır ve aracı çalıştırdığınız an ise ilk önce benzin ile çalışacağından zengin karışım olacak ve araç boğuluyormuş gibi çalışacaktır. tavsiyem aracınızda lpg tamamen bittikten sonra benzinde denemeniz. benzer durum benim cruze aracımdada oldu lpg enjektörünün 2 adeti kaçırıyormuş söktürüp temizlik işlemi yaptırdım . 1 yıl oldu sıkıntı yok.
Abi seni yerde ararken gökde buldum. benimde aklımda lpg yi bitirip denemek var. sana asıl sorum şu uzun süre opele binmiş biri olarak cruze nasıldır. otomatk cruze almayı düşünüyorum Tavsiye edermisiniz. ederseniz 30000 tl lik bütçe ile hangi model ve motor önerirsiniz.
Açıkcası cruze ve 2001 bmw 3,18-3,20 arasında gidip geliyorum. teşekkürler.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geçenlerde çok yakma sebebi ile program yüklenmişti yakıt düşmüştü. ama geç çalışmaya çözüm olmadı. teşekkürler

Abi seni yerde ararken gökde buldum. benimde aklımda lpg yi bitirip denemek var. sana asıl sorum şu uzun süre opele binmiş biri olarak cruze nasıldır. otomatk cruze almayı düşünüyorum Tavsiye edermisiniz. ederseniz 30000 tl lik bütçe ile hangi model ve motor önerirsiniz.
Açıkcası cruze ve 2001 bmw 3,18-3,20 arasında gidip geliyorum. teşekkürler.

:) ben cruze den çok memnunum , hem model yüksek hemde donanımı zengin. 30 bine temiz cruze zor. 33---37 arası ls plus sport alabilirsin. sunroof ve otomatik kesinlikle arayacağın özellikler olsun. şunuda belirteyim. cruzenin tüm parçaları gm astra h ve astra j araçlarla aynı.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cuma günü lpg yi bitirip deneme fırsatım oldu. hafta sonu Lpg tankı boşken benzinde ne sabah çalıştırmada sorun oldu nede gaz yeme problemi. Geç çalışma sorunu falan kalmadı. Bayramdan sonra inşallah lpg cide sırasıyla lpg kesici, regületör ve enjektörlere baktıracağım. Sonucu burada paylaşacağım. herkese teşekkürler :rolleyes:

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) ben cruze den çok memnunum , hem model yüksek hemde donanımı zengin. 30 bine temiz cruze zor. 33---37 arası ls plus sport alabilirsin. sunroof ve otomatik kesinlikle arayacağın özellikler olsun. şunuda belirteyim. cruzenin tüm parçaları gm astra h ve astra j araçlarla aynı.
Kışın değiştirmeyi düşünüyordum. durup dururken ev aldık. galiba 3 sene daha astra g ye devam. hem o zamana kadarda cruze'un fiyatı düşer :maden: Teşekkür ederim.

sadoz5775

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada opelin bazı modellerine ve cruzelere lpg subabların çelik olmamasından dolayı sıkıntı oluyormuş kısa zamanda 80 - 100 bin km de üst kapak sökülüp subab ayarı ve değişimi gerekmekte