benzinde gaz yemiyor

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
1,6 astra g comfort aracın benzinde ilk çalıştırmada gaz yememe sorunu var. bunu benzinde kullanırkende hissedebiliyorum.:mad: ustaya göstermeden size sormak istedim.
dün bi arkadaşıma 1,4 2004 astra g club araç bakmaya gittik. aracın motorunu çalıştırdığımızda normal çalıştı. tüpe geçtiğinde enjektör tıkırtısı gelmeye başladı sorun yok.
benim aracımda ilk çalıştırmadan itibaren bu enjektör tıkırtısı geliyor. sorun gaz kesicidemi yoksa regületördemi acaba.gaz yememe sorununun bunula alakalı olduğunu düşünüyorum. lpg ye geçtiğinde canavar gibi çalışıyor. sizce durum nedir. :confused:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynı sorun bende de var ama çözüm yok. Ben bulamadım şahsen.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi bildiğim kadarıyla senin lpg kitin sıralı sistem değil. senin aracındada oluyormu böyle ilk çalışmada lpg nin devreye girdiği. (siz ankarada çözüm bulamadıysanız biz buralarda hiç uğraşmayalım.zaten 2-3 tane lpg ci var) :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eğer aracında seni rahatsız edecek bir durum söz konusu değil ise salla gitsin derim. Uğraştığına değmez..

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle ama arada benzinde de kullanmak gerekiyor. o zaman tam bi işkenceye dönüyo. üstelik benzin tüketiminide etkiliyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Öyle ama arada benzinde de kullanmak gerekiyor. o zaman tam bi işkenceye dönüyo. üstelik benzin tüketiminide etkiliyor.

Aynını bende yaptım dedim benzinde bir kullanayım yeminle işkenceye döndü burada yapılması gereken bir kaç arkadaş dedi aracı benzine al dip gaz yaparak biraz gez dediler ama hiç denemedim. Bir konu daha var dene istersen. Aracı benzine al aracı çalıştır stop et bu işi 5 kere filan yap sonra dene bakalım düzelmesi gerek. ;)

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinde stop edip çalıştırmayı denemedim hiç. ilk fırsatta deneyeceğim. carbon clean yaptım bi süre düzeldi ama tekrar başladı. bakalım hafta sonu usta ne diyecek. teşekkürler.

furkan111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar benzin filitresi tikali olabilir...yada benzin pompasi omrunu tamamlamak uzEre olabilir
Bu ikisine baktirin . Sorun cozulecektir...

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar benzin filitresi tikali olabilir...yada benzin pompasi omrunu tamamlamak uzEre olabilir
Bu ikisine baktirin . Sorun cozulecektir...
Benzin filtresini değiştirdim. aklımda benzin pompası da var ama ilk çalıştırmada lpgde de yapıyor olması beni kesicilere yöneltiyor.