Benzin Nasıl boşaltılır ?

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arabamın içinde full benzin var. hortum ile boşaltmak istedim sanırım içinde süzgeç var benzin ulaşmadan takıldı. başka bir yöntem ile benzın boşaltma bılen varmı arkadaşlar ? bidon boşalatmak istiyorum.. hortum mevcut. aracı vınc ile askıya alma ımkanım yok

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın altına girme imkanın varsa benzin filitresinin girişini sökerek benzini boşaltabilirsin.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamın içinde full benzin var. hortum ile boşaltmak istedim sanırım içinde süzgeç var benzin ulaşmadan takıldı. başka bir yöntem ile benzın boşaltma bılen varmı arkadaşlar ? bidon boşalatmak istiyorum.. hortum mevcut. aracı vınc ile askıya alma ımkanım yok

benzin rölesini bul ve sök. 87 ve 30 nolu bacakların girdiği yere bir kablonun uçlarını sok. benzin kütüğüne giren hortumu yada klipsi söküp ucuna hortumunu ekle ve hortumun diğer ucunu bidona koy. kontağı açtığında yada o kablonun uçlarını rölenin girdiği yere soktuğunda benzin pompası çalışıp depoda ne kadar benzin varsa pompalar...

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzeli bir kanala gir, benzin filtresinin ucunu çıkar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benzin rölesini bul ve sök. 87 ve 30 nolu bacakların girdiği yere bir kablonun uçlarını sok. benzin kütüğüne giren hortumu yada klipsi söküp ucuna hortumunu ekle ve hortumun diğer ucunu bidona koy. kontağı açtığında yada o kablonun uçlarını rölenin girdiği yere soktuğunda benzin pompası çalışıp depoda ne kadar benzin varsa pompalar...

Bu işlem sırasında benzin pompasının yanma ihtimali var mı? Bilindiği gibi depodaki benzin azaldığında benzin pompasının arızalanmaması için yakıt almamız öneriliyor.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işlem sırasında benzin pompasının yanma ihtimali var mı? Bilindiği gibi depodaki benzin azaldığında benzin pompasının arızalanmaması için yakıt almamız öneriliyor.

abi kolay yanacak bi pompa değil gördüğüm kadarıyla. bir depoyu boşaltırken anca normal denilebilecek çalışma sıcaklığına çıkar.

lpgli araçta yanma sebebi çok uzun süre aynı benzini motora göndermesi ve benzinin çok ısınması yada deponun dibindeki benzini yer yer çekemeyip bir nevi yağsız kuru çalışması gördüğüm kadarıyla.

elimde çıkış hortum bağlantı yeri kırılan bi tane pompa vardı suda çalıştırdım garip garip sesler gelmeye başladı kısa sürede. pompayı söküp dağıtınca motorunun yağlama görevini benzin sağlıyormuş suya göre yapılmamış anladığım kadarıyla...

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
abi kolay yanacak bi pompa değil gördüğüm kadarıyla. bir depoyu boşaltırken anca normal denilebilecek çalışma sıcaklığına çıkar.

lpgli araçta yanma sebebi çok uzun süre aynı benzini motora göndermesi ve benzinin çok ısınması yada deponun dibindeki benzini yer yer çekemeyip bir nevi yağsız kuru çalışması gördüğüm kadarıyla.

elimde çıkış hortum bağlantı yeri kırılan bi tane pompa vardı suda çalıştırdım garip garip sesler gelmeye başladı kısa sürede. pompayı söküp dağıtınca motorunun yağlama görevini benzin sağlıyormuş suya göre yapılmamış anladığım kadarıyla...

Hocam bu söylediğini ben beceremem de, bildiğim kadarıyla arabanın orta kısımlarında alt tarafta benzin filtresi var bir kere askıya alınca görmüştüm. bunun bi ucunu çıkarıp benzin boşalır mı ? birde merak ettiğim benzin kendiliğinden akacak mı ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzin filitresinin hortumunu söküp yakıt deposunun kapağınını da açarsan (daha hızlı akması için) benzin boşalmaya başlar.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benzin filtre girişini sökse bile benzin gelmeyebilir çünkü o uç benzin pompasına bağlı.bence filtre girişini söktükten sonra kontağı açıp beklemeli motordan benzin geri dönüşü olmayacağı için çok hızlı pompalayıp boşaltır benzini.eğer uzun sürer ise boşaltma işi veya aracın çalıltırılması gerekiyorsa aracı lpg ye alıp bu işlem yapılabilir ama çok çok dikkatli. Olunmalı egsoz vs benzin sıçrayabilir ki tavsiye etmem.

Sony Z5 ile gönderildi