benzin ışığı yanınca kaç km daha gider?

esdres

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.1.3 opel astra hb arabamla benzin ışığı yandıktan sonra en fazla kaç km gidebilirm?ve yanıp sönmeye başladıktan sonra?yarın yola çıkmam gerekiyor ve 30 km boyunca benzin istasyonu yok.şu anda kırmızı ışık yanıyor.yeterli olurmu sizce?

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş benzin ışığın yeni yandıysa yaklaşık 50-60 km gidersin uzun yolda. ama sen benzin ışığının yanmasını fazla test etme bence ben denedim bir kere ışık yandı ve yokuşlu bir yere geldim, çıktım geri inerken araç stop etti. sorun oluyor anlican.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin ışığı kadranda yandıysa ortalama 30 km gidersin zaten dibine dayanırsa benzin ışığı yanıp yanıp sönmeye başlar bilki artık o noktadan sonra depo kurudu kuruycak..

ama bilgi ekranında benzin pompası ibaresi çıkmışsa yanikadranda henüz yanmamışsa o zaman 50 km gidersin.. zaten 30 km civarına düşdünmü kadrandada yanmaya başlar..

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısık yandıkdan sonra pek zorunda olmadıkca devam etmeyın benzın alana kadar cunku depoda olusmus kurum benzeri parcalara , yakıt pompasına ordan da motora gıdebılır pek saglıklı olmaz ama 50 km asagı yukarı gıdersınız

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 km gider tabi yol ve araç durumuda mesaafeyi etkileyecektir.

myopel1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel corsa 1.3 dizelin lambası 5.5 litrede yanıyo.2.5 litrede yanıp sönmeye başlıyo.ben bunu bildiğim için ona göre gidiyorum.muhtemelen seninkide aynıdır.5.5 litre.araban ne yakıyosa ortalama ona göre hesaplayabilirsin.

DJnonstop

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinliğe kadar rahat gidersin...