benzin filtresi?

Nboyraz78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 corsa d 1.4 aracimin deposunu biraz dipten kullaniuorum. Bu arabalarda benzin filtresi gibi bir parca var mi depodan gelen benzini suzen..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracın sağ altına bakın orada maşbel altında olması gerek kendilerinin. ;)

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim değil. Altına yatın bakın görürsünüz büyük olasılık ile.

Abi sağolasın, akşam bakarım. Benzin filtresini değiştireceğim. Bir sorum daha var, radyatördeki suyu nasıl boşaltırız en kolay? Radyatörü temizleyip sonra saf antifiriz koymayı planlıyorum da.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi sağolasın, akşam bakarım. Benzin filtresini değiştireceğim. Bir sorum daha var, radyatördeki suyu nasıl boşaltırız en kolay? Radyatörü temizleyip sonra saf antifiriz koymayı planlıyorum da.

Saf olmaz da çünkü saf ürün su ile karışmadığı zaman donma derecesi düşük olur genel de %50 oranında karışım olması gerek ben geçenler de aldım netten o üründe saf konması durumun da -50 eğer %50 karışım olur ise -37 kadar dayanıyor.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Saf olmaz da çünkü saf ürün su ile karışmadığı zaman donma derecesi düşük olur genel de %50 oranında karışım olması gerek ben geçenler de aldım netten o üründe saf konması durumun da -50 eğer %50 karışım olur ise -37 kadar dayanıyor.

Abi yanlışım var ise düzelt lütfen,

-50 derecede sıcaklık -37 derecenin sıcaklığından daha düşük değil mi? Yani ısı değeri - ye düştükten sonra rakam büyüdükçe ısı değeri düşmüyor mu? Yani yinede bakcam, kaliteli bir antifiriz alıp talimatlarını okurum.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin filitresı deponun içindedir. Arıza yapmadıkça değişimi olmaz ;)