benzin filtresi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi yanlışım var ise düzelt lütfen,

-50 derecede sıcaklık -37 derecenin sıcaklığından daha düşük değil mi? Yani ısı değeri - ye düştükten sonra rakam büyüdükçe ısı değeri düşmüyor mu? Yani yinede bakcam, kaliteli bir antifiriz alıp talimatlarını okurum.

Şöyle söyleyeyim. Bazı ürünler var. Belli karışım değeri var. Misal benim dedim ürün hazır karışımı filan belli oran da yapılmış. Ama üretici firma şöyle demiş bazı iller de çok fazla eksi değer görmediği için bizim ürünün içinde %50 oranın da su katabilirsiniz demiş.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filtre değil mi bu? Niye değiştiremeyelim diye götürüp deponun içine koysunlar ki :mad:

Anlaşılmayacak bişi ama maalesef öyle dizel olsa idi motor kısmında rahatlıkla değişebilirdi. Ama benzinli corsa d durum bu . Kendimde bi donem değiştirmeyi düşünmüştüm :rolleyes:
Mümkün mertebe depoyu çeyrekte kullanmamak lazım veya tedbir amaçlı enjektör temizleyicisi kullanılabilir depoyu sistemi temiz tutmak için

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Anlaşılmayacak bişi ama maalesef öyle dizel olsa idi motor kısmında rahatlıkla değişebilirdi. Ama benzinli corsa d durum bu . Kendimde bi donem değiştirmeyi düşünmüştüm :rolleyes:
Mümkün mertebe depoyu çeyrekte kullanmamak lazım veya tedbir amaçlı enjektör temizleyicisi kullanılabilir depoyu sistemi temiz tutmak için

Ama ben şimdi baktım, bu internet sitelerinde periyodik bakım ürünlerinde yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve benzin filtresi var. Değiştirilemeyen şeyi niye koysunlar ki periyodik bakım ürünlerine.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Şöyle söyleyeyim. Bazı ürünler var. Belli karışım değeri var. Misal benim dedim ürün hazır karışımı filan belli oran da yapılmış. Ama üretici firma şöyle demiş bazı iller de çok fazla eksi değer görmediği için bizim ürünün içinde %50 oranın da su katabilirsiniz demiş.

Ama bir sürü arkadaş yıllardır araçlarına saf antifiriz koyuyorlar, motorun su kanallarını ve radyatörün içini temiz tutuyor diyorlar. onun için düşündüm, yoksa dediğin gibi abi, kutunun üzerinde %50 su diyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ama bir sürü arkadaş yıllardır araçlarına saf antifiriz koyuyorlar, motorun su kanallarını ve radyatörün içini temiz tutuyor diyorlar. onun için düşündüm, yoksa dediğin gibi abi, kutunun üzerinde %50 su diyor.

Şimdi bu neticede kimyasal olmasından dolayı su ile karışınca etkisi değişiyor. Bak ben bundan aldım iki kutu bunu saf olarak kullanacağım ama açıklamasında su ile karışınca donma derecesi düştüğü yazıyor.

http://www.hepsiburada.com/seahorse-mavi-anti-freeze-55-derece-3-litre-85c068-p-OTM85C068

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Şimdi bu neticede kimyasal olmasından dolayı su ile karışınca etkisi değişiyor. Bak ben bundan aldım iki kutu bunu saf olarak kullanacağım ama açıklamasında su ile karışınca donma derecesi düştüğü yazıyor.

http://www.hepsiburada.com/seahorse-mavi-anti-freeze-55-derece-3-litre-85c068-p-OTM85C068

Marka olarak seahorse hakkında hiç iyi şeyler duymadım abi haberin olsun. Bu arada neden kırmızı değilde mavi tercih ediyorsun?

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eski model araçlar da kırmızı ürün delik deşik ediyor :D

Ben kırmızı koymuştum, sonra hararet yapınca gitti tabi. Şimdi kırmızı mı koymalıyım mavi mi? Bu kışı geçirsin de seneye zaten radyatörü de değiştireceğim. Evet manyağım biraz :maden: Ama o radyatörü param olunca değiştireceğim onu kafaya taktım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben kırmızı koymuştum, sonra hararet yapınca gitti tabi. Şimdi kırmızı mı koymalıyım mavi mi? Bu kışı geçirsin de seneye zaten radyatörü de değiştireceğim. Evet manyağım biraz :maden: Ama o radyatörü param olunca değiştireceğim onu kafaya taktım.

Senin aracın kaç model di kardeşim.