Benzin alamadım

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet alamadım. :D Ama pahalılıktan değil.

Dün benzin almak için benzinliğe girdim. Ama o da ne? Çocuk depo kapağını açamadı. Kapıları kilitle, yeniden aç. YOK. Kilitli kalmış. Açılmadı tabii ki. :)

...

Bu problem nasıl çözülür, kaça çözülür?

Daha önce başına gelen var mı?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk defa duyuyorum böyle birşey gecmıs olsun valla :) kapagı kırmak mantıklı olur mu acaba ?

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagajın içindeki ilk yardım çantasının olduğu bölümü aç orada depo kapağını açabileceğin bir şey var. ordan açabilirsin. geçmiş olsun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bagajın içindeki ilk yardım çantasının olduğu bölümü aç orada depo kapağını açabileceğin bir şey var. ordan açabilirsin. geçmiş olsun.

:alkis:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
adszhfg.jpg

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler cevaplar için. Bagajda gösterilen yerden hallettim ancak servo motor dediği şey bozulmuş olabilir, nitekim artık kumandadan açılıp kapanmıyor. Bunun yenisi kaç paradır ki?

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler cevaplar için. Bagajda gösterilen yerden hallettim ancak servo motor dediği şey bozulmuş olabilir, nitekim artık kumandadan açılıp kapanmıyor. Bunun yenisi kaç paradır ki?
Benim de başıma geldi geçen sene. Aynı gösterilen yerden açmıştım kapağı. Daha sonra oradan söktüğüm kilit kutusunu açtım. Preslenmiş bir kutu olduğu için dikkatlicene ek yerlerini maket bıçağı ile hafif hafif keserek açtım. İçerisinde çok basit bir motor var. Ortaokul ve liselerde çocuklarım projelerinde kullandıkları basit motorlardan. Sökerken sadece içindeki dişlileri çıkartmamaya dikkat et veya dişli yerlerini aklında tut. Motoru değiştir. Arkasından kutuyu dikkatlice kapat ( dişliler kaymasın ). Japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım ve kutunun üzerinde plastik kelepçe ile bağladım. yerine taktım. Bir senedir kullanıyorum. Sıkıntım yok çok şükür. Motor 25-30 TL çivarıda olması lazım. Dışarda yaparsan bulunduğun yere göre değişir ama 50 TL civarında paranı alırlar.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir deneyeceğim bakalım :)