ben hatalımıyımm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne münasebet canım herkese her bilgiyi vermek zorunda değilsin bence abi...kaldı ki zaten herkese yardımcı olmayada çalışıyorsun...kalanlar meslek sırrıdır açıklanamaz...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben bu işe 15 yılımı verdim ve yaşım 27 siz hesaplayın artık.ben bu mesleği öğrenene kadar ne zorluklar,ne zahmetler cektim k(eza abimde öyle) burda yazmak iyi olurmu bilmem ama ustalarımızdan ne tokatlar ne azarlar yedik.sen kalkmışsın burda her bilgiyi paylaşmaktan bahsediyosun.okadar meraklıydın madem tamirci olsaydın.biz burda sizinle yapabileceğiniz ve paylaşıla bilecek şeyleri paylaşıyoruz ben şahsen bazen bildiğim konulara cvp bile yazmoyorum yazmakta zorunda değilim...kimse bana neden yazmıyorsun kardeşim diye baskı yapamaz hakkıda yok.servisimizde zaten ufak tefek şeylerden ücret alınmıyor ama kırıtik arıza gelir aydın da kimse yapamamıştır ve küçük bir püf noktasıdır bu iş küçükte olsa bundan hakkı neyse alınır çünkü sen bilgini satıyosun tecrübeni pazarlıyosun.bir futbol takımının teknik direktörü gibi adam ne iş yapıyor hiçç sadec bilgisini ve tecrübesini satıyor taş atıpta kolumu ağrıyor yooo.ama hakkı neyse alıyor adam..sinekte küçük ama miğde bulandırıyor onun için lütfen yapılan yorumlara ve bilgilere saygı gösterelim lütfen kabaca ve haddini aşan yorumlar yapmayalım.yoksa birşeyler öğrenelim derken öğreneceklerimizdende olmayalım ok

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir tarafta arabası serviste , ne oldugu anlaşılamayan bir arızadan dolayı bekleyen, cesitli seyler denendigi halde cözü bulunamamış bir Opel sahibi,
diğer tarafta bugune kadar pek çok konuda sorulara cevap verip ,insanlara yardımcı olmuş,bu sefer de ise çözüm önermeyi uygun görmemiş Opel de uzmanlaşmış Ustamız.

Prince arkadasımı tanıyacak kadar uzun zaman gecmedi henuz ama Tansu Usta yı bu sitede pek çok kez insanlara yardımcı olurken gördüm, eminim pek çok arkadaşım bu bilgilerden yararlanmıştır.Prince in içinde bulundugu durumdan dolayı gergin olmasını anlayabiliyorum.Sonuçta araban arızalı, ne oldugu belli değil, sonuç yok, masraf belli değil, zaman geçiyor vs. olay hat safhada can sıkıcı.Tansu Usta ise burada arıza konusunda çözüm sunmayı uygun görmemiş,onun bu uygun görmeyişi prince tarafından biraz sert tepki ile karşılanmış.Herkesin fikirlerine tabiki saygımız var ama insanları bir olaya göre degerlendirmek hatalı olur kanısındayım.İlk kez bu olayla bu insanları tanısaydık, belki bende bilgisini paylaşmıyor diye Tansu Ustaya kızardım ama öncesinde pek çok kez insanlara yardım etmiş bir ustamız oldugunu bildiğim için ," vardır bir bildiği " diyorum. Büyütmeyin bu kadar arkadaşlar ,burası özgür bir platform.Kurallar dahilinde herkes özgürdür.Bilgi tabiki paylaşıldıkça cogalır ama bazı durumlarda bilgi paylaşmak dogru olmayabilir.

Belki Tansu Usta, sorunun çözümü hakkında bilgi sahibi oldugunu belirtmeden yorum yapsaydı olay bu kadar büyümezdi.prince arkadasımda hiç kimseyi yapmadıgı seyler için itham etmemeli.Sonuçta kimseyi suçlayamayız.burası özgür bir site

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa_N' Alıntı:
ben buraya bir opel servisi olarak yazıyorsam ve insanlara size yardımcı olurum çünkü ben opelden anlıyorum yazıyorsam hiç düşünmeden ne biliyorsam yazardım .
içimde şu korku hiç bir zaman olmazdı ;sırrı vermemeliyim yoksa kimse dükkanıma gelmez.

benim düşüncem sen onu söylersen dürüstlüğüne inanıp seninle daha çok iş yaparlar tutup sanzımanı ben dağıtacak değilim ama sen dürüstsün diye sana getiririm.

hakediyorsan hakettiğini alırsın.

:good:

herkes hakettiğini kazanır, hakettiğini yer. rızkı bellidir. eğer bu şey ticari kaygı güdülerek yada "ben biliyorum" die bi kibir taşınarak yapılıyorsa bence yazık. herkes şu anki konumuna gelmek için emek sarfetti elbet. kimsenin emeğini kimse küçümseyemez. insanlar yıllarını vererek tecrübe kazanıyolar. elbette tecrübe kazanmak kolay değil. yalan dünya da herkes biribirine muhtaç. bugün onun sana işi düşer yarın senin ona. diceksin ki sen benim çektiğim zorlukları belki çekmemişin ondan böle konuşuyosun. hayır. ben 20 yaşındayım. hem okudum hem kendi dükkanımızda çalıştım. üniversiteyi kazandım. ertesi yıl yaz tatilinde gittim inşaatta elektrikçilik yaptım hem okudum hem çalıştım. ama hiç bir zaman bildiğim bişeyi kimseden saklamadım veya meslek sırrı die gizlemedim. ne biliyosam insanlarla paylaştım. küçüklüğümden beri ticaretin içindeyim yani bende.
Sen bu sitede bi çok insana yardımcı oldun onu da çok iyi biliyorum emin ol. belki bu sitede biçok insan sana hak veriyo ama bide şöle düşün. gün olur sana bu konuda hak veren insanlara fikir danışmak zorunda kalırsın. nası danışabilirsin ki? sen onlardan meslek sırrı die bi tecrübeni gizlemişin bi zamanlar.
ustam gücenme ama dediğim gibi yalan dünya gün olur birinin işi düşer sana gün olur senin işin düşer başkasına.

ben sana hak vermiyorum açıkçası.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence kitlenir bu konu

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
marikan' Alıntı:
:good:

herkes hakettiğini kazanır, hakettiğini yer. rızkı bellidir. eğer bu şey ticari kaygı güdülerek yada "ben biliyorum" die bi kibir taşınarak yapılıyorsa bence yazık. herkes şu anki konumuna gelmek için emek sarfetti elbet. kimsenin emeğini kimse küçümseyemez. insanlar yıllarını vererek tecrübe kazanıyolar. elbette tecrübe kazanmak kolay değil. yalan dünya da herkes biribirine muhtaç. bugün onun sana işi düşer yarın senin ona. diceksin ki sen benim çektiğim zorlukları belki çekmemişin ondan böle konuşuyosun. hayır. ben 20 yaşındayım. hem okudum hem kendi dükkanımızda çalıştım. üniversiteyi kazandım. ertesi yıl yaz tatilinde gittim inşaatta elektrikçilik yaptım hem okudum hem çalıştım. ama hiç bir zaman bildiğim bişeyi kimseden saklamadım veya meslek sırrı die gizlemedim. ne biliyosam insanlarla paylaştım. küçüklüğümden beri ticaretin içindeyim yani bende.
Sen bu sitede bi çok insana yardımcı oldun onu da çok iyi biliyorum emin ol. belki bu sitede biçok insan sana hak veriyo ama bide şöle düşün. gün olur sana bu konuda hak veren insanlara fikir danışmak zorunda kalırsın. nası danışabilirsin ki? sen onlardan meslek sırrı die bi tecrübeni gizlemişin bi zamanlar.
ustam gücenme ama dediğim gibi yalan dünya gün olur birinin işi düşer sana gün olur senin işin düşer başkasına.

ben sana hak vermiyorum açıkçası.
DÜŞÜNCENE SAYGI DUYUYORUM ARKADAŞIMM

corsa_fb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good: :good:
Corsa_N' Alıntı:
ben buraya bir opel servisi olarak yazıyorsam ve insanlara size yardımcı olurum çünkü ben opelden anlıyorum yazıyorsam hiç düşünmeden ne biliyorsam yazardım .
içimde şu korku hiç bir zaman olmazdı ;sırrı vermemeliyim yoksa kimse dükkanıma gelmez.

benim düşüncem sen onu söylersen dürüstlüğüne inanıp seninle daha çok iş yaparlar tutup sanzımanı ben dağıtacak değilim ama sen dürüstsün diye sana getiririm.

:good: :good:

hakediyorsan hakettiğini alırsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...